loader

Tiktok Makyaj Trendi: Vitray Allık Trendi Nedir?

Favoriye Ekle

Vitray pencerelerdeki yarı saydam camların büyülü yansımaları gözünde çoktan canlandı, öyle değil mi? İşte bu zarif ve canlı yansımalar, vitray allık makyaj trendine de ilham verdi! Tek bir allık dahi yüz makyajında mucizeler yaratabilirken üç farklı tondaki allık neler yapabilir keşfetmek istersen bize katıl!

TikTok makyaj trendlerinden bir yenisiyle daha karşındayız: Vitray allık trendi! Bu makyaj uygulaması, ten makyajına bir vitray penceresini ardından çok boyutlu bir ışıltı ekliyor. Vitray allık uygulamasında üç farklı allık tonu kullanılıyor. Sonuç ise doğal ve bir o kadar da dikkat çekici bir allık görünümü oluyor. Parıltılı, derin ve doğal renk tonlarındaki üç allığın buluşması, ten makyajına bir sanat eseri özeniyle yaklaşanların tam da aradığı teknik! Vitray allık tekniğiyle ten makyajında fark yaratmaya hazırsan işte detaylar… 

Vitray Allık Trendi Nedir?

Vitray Allık Trendi Nedir?

Vitray allık trendi, yanaklara üç farklı allık tonunu bir arada uygulayarak yüzü canlandırma prensibine dayanıyor. Bu makyaj tekniği, ünlü makyaj sanatçısı ve YSL Beauté'nin uluslararası sanatçısı J. Brandon Correa tarafından geliştirildi. Vitray allık tekniği yüze şekil ve derinlik eklemek için klasik allık uygulamasının çok daha zengin bir versiyonu olarak tanımlanıyor. Bu trendi benimsemek için ışıltılı, derin ve doğal allık tonları birlikte kullanılıyor.

Vitray Allık Trendi Nasıl Uygulanır?

Vitray Allık Trendi Nasıl Uygulanır?

  • İlk adım olarak cildini makyaja hazırlamalısın. Vitray allık uygulamasını makyaj bazının üzerine doğrudan yapabilir ya da fondöten ve kapatıcıdan sonra uygulayabilirsin. 
  • Vitray allık tekniği uygulamasına parlak görünümlü bir allıkla başlamalısın. İlk olarak elmacık kemiklerinin şakaklara yakın olan en yüksek kısımlarına bezelye büyüklüğünde parlak bir allık uygulamalısın.
  • Parlak allığın hemen altına daha yoğun bir allık tonu uygulamalısın. Elmacık kemiklerinin üstüne yine bezelye büyüklüğünde yoğun pigmentli bir allık sürmelisin.
  • Son adımda, yanağının göz altına yakın bölgesine doğal renk tonuna sahip allığı da ekleyerek bu renkleri yumuşak bir şekilde birleştirmelisin.

Vitray Allık Trendi için Hangi Allıklar Tercih Edilmeli?

Vitray Allık Trendi için Hangi Allıklar Tercih Edilmeli?

Vitray allık trendinde doğru allık seçimi makyajın başarısı için kritik bir rol oynuyor. Renk geçişlerinin büyüleyici etkisini yakalamak için kullanılacak allıkların yapısı da büyük önem taşıyor. En az iki, ideal olarak üç farklı allık tonuna ihtiyacın var. Birincisi parlak bir ton olmalı. Bu uygulama yüzü aydınlatıyor. İkincisi daha yoğun bir tonla derinlik katmanını oluşturuyor. Ve son olarak da doğal cilt rengine uygun bir allıkla yumuşak bir görünüm yaratılıyor.

Vitray Allık Uygulaması için Işıltılı Allık Önerisi

Vitray Allık Uygulaması için Işıltılı Allık Önerisi

Işıltılı allık ya da aydınlatıcı uygulaması vitray allık trendinin ilk ve en önemli adımları arasında yer alıyor. YSL Beauty Touche Eclat Shimmer Stick Allık, vitray allığın çekici yansımalarını yakalamak için doğru tercih. Bu stick allık, yumuşacık dokusu ve sıcak yansımalarıyla dikkat çekiyor. Bu YSL stick aydınlatıcının 02 Light Rose renginin kazandırdığı pembe ışıltı bizden tam not almayı başardı.

Vitray Allık Uygulaması için Yoğun Pigmentli Allık Önerisi

Vitray Allık Uygulaması için Yoğun Pigmentli Allık Önerisi

NYX Professional Makeup Sweet Cheeks allık çeşitleri, yoğun pigmentleri ve kadife bitişiyle vitray allık uygulamasının ikinci adımı için biçilmiş kaftan. Bu likit allıklar köpüğümsü krem formları sayesinde pratik şekilde uygulanıyor ve shea yağı içeren formülüyle cilde yumuşak bir görünüm kazandırıyor. Özellikle Sweet Cheeks Coralicious rengi, canlı mercan tonuyla vitray allık trendi için en doğru tercihlerden biri.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Vitray Allık Uygulaması için Doğal Görünümlü Allık Önerisi

Vitray Allık Uygulaması için Doğal Görünümlü Allık Önerisi

Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık hem tek başına hem de vitray allık trendinin bir parçası olarak favorimiz. Bu likit allık tam da istediğimiz gibi pratik kullanım, doğal bitiş ve uzun süre kalıcılık etkisi sunuyor. Üçüncü adım için Cheek Heat allık rengini seçerken cilt alt tonuna uyumlu olduğundan emin olmalısın. Çünkü vitray allığın son adımında doğal cilt tonuna en uygun allık tonunu tercih etmen gerekiyor. Biz bu aşamada Maybelline Cheek Heat 20 Rose Flush rengiyle harika sonuçlar yakaladık. Sen de bir şans verebilirsin. 


Yanaklara damgasını vuracak vitray allık trendi incelemelerimiz sona erdi. Şimdi deneme sırası sende! Vitray allık akımını uyguladığında izlenimlerini bizimle paylaşmayı sakın unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler