loader

Tiktok Maskara Hilesi: Takma Kirpik Etkisini Deniyoruz!

Favoriye Ekle

Hacimli kirpikler her zaman hayalimiz olmuştur. Her ne kadar maskara sürmeyi artık tam anlamıyla öğrenmiş olsak da farklı uygulama teknikleri her zaman dikkatimizi çekiyor. Bunlardan birisi de Tiktok'ta popüler olan takma kirpik etkili maskara yöntemi!

Tiktok maskara hilesinin özelliği kirpikleri daha kalkık ve kıvrımlı göstermesi! Eğer sen de kirpiklerinin düşük ve cılız görünmesinden şikayetçiysen bu maskara hilesini hemen denemelisin. Evde kolaylıkla yapabileceğin bu makyaj tekniği sayesinde gözlerin daha büyük ve iddialı görünecek.

Tiktok maskara hilesi nedir?

Tiktok'ta gördüğümüz en son maskara hilesini sana anlatma zamanı geldi! Amerika'da yaşayan Miranda, kirpik kıvırma videosu ile Tiktok'ta viral oldu. Nasıl mı? Tek kat uyguladığı maskarasını saç kurutma makinesiyle kıvırarak daha etkili ve kalıcı bir hale getiriyor. Bu yöntemi deneyen Tiktok kullanıcıları maskara hilesinin işe yaradığını ve kirpiklerinin daha uzun süre kıvrık göründüğünü söyledi. Peki, sence biz bu maskara hilesini denemekten geri kalır mıyız? Asla! En sevdiğin maskarayı ve saç kurutma makinesini hazırla ve ayna karşısına geç. Aşağıdaki adımları bizimle birlikte adım adım uygulayarak sen de kıvrık kirpiklere sahip olabilirsin.

İlk adım: Tek kat maskara uygula

İlk adım: Tek kat maskara uygula

Tiktok maskara hilesini biz Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Maskara ile deniyoruz. Kirpikleri tek tek ayıran ve yelpaze etkili fırçası sayesinde kirpiklere daha yoğun kıvrımlı şekil kazandıran bu maskarayı çok seviyoruz. Tiktok hilesine gerek bile kalmadan kirpiklere yelpaze şekli kazandıran ve belirginleşmesini sağlayan bu maskarayı her makyajında kullanabilirsin.

İlk olarak maskara fırçasının iç tarafıyla kirpik köklerine ulaş ve maskarayı dipten uca uygulayarak en kısa kirpiklerinin bile ortaya çıkmasını sağla. İkinci adımda, fırçanın dış tarafıyla dış kirpiklerini yakala. Böylece dış köşelerdeki kirpiklerinin daha dolgun ve yoğun görünmesine yardımcı olabilirsin.

İkinci adım: Saç kurutma makinesiyle sabitle

İkinci adım: Saç kurutma makinesiyle sabitle

Tiktok maskara hilesinin bize göre en ilginç kısmı maskarayı saç kurutma hilesiyle sabitlemek! Bu adım için saç kurutma makinesinin soğuk kısmıyla kirpiklerine aşağıdan hava üfle. Böylece kirpiklerin yukarı doğru daha kıvrık bir hale gelecek. Kısaca bu yöntemi kirpiklerine fön çekmek gibi de düşünebilirsin.

Kirpiklerine aşağıdan yukarı soğuk hava üflediğinde kirpiklerin daha kalkık ve kıvrımlı görünür. Aynı zamanda maskaranın etkisini de uzatarak kirpiklerinin daha uzun süre kıvrımlı görünmesini sağlayabilirsin.

Aman unutma, saç kurutma makinesini her zaman soğuk üfleme ayarında tutmalısın. Sıcak havayla kirpiklerine ve gözlerine hasar verebilirsin!

Üçüncü adım: Alt kirpiklerine de maskara uygula

alt kirpiklerini unutma

Saç kurutma makinesiyle kirpik kıvırma uygulaması sadece üst kirpikler için tercih ediliyor. Alt kirpiklerin çok daha ince ve hassas olduğu için onlara hava üflemeni hiç tavsiye etmiyoruz.

Üst kirpiklerine maskara uyguladıktan sonra Maybelline New York Lash Sensational Yelpaze Etkili Maskara ile alt kirpiklerini şekillendirebilirsin. Kirpiklerini, fırçanın iç kısmıyla dıştan uca doğru şekillendir. Lash Sensational maskara sayesinde hiç bir hileye gerek kalmadan alt kirpiklerinin de yoğun ve kıvrımlı görünmesini sağlayacaksın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler