loader

Tırnak dosyası: En sık yapılan 5 hata

Favoriye Ekle

Makyajın yanı sıra, en önem verdiğimiz konulardan biri de tırnaklarımız. Bakımlı ve güzel ellere sahip olmaya çabalarken, bazen de hatalar yaparız. Bu hataları ve alabileceğin önlemleri senin için derledik!

Sıra sende

Takma tırnaklar: Akrilik yapıdaki takma tırnaklar, kalıcı ve mükemmel tırnaklar elde etmek için sıkça tercih edilen bir yöntem. Ancak ne kadar sağlıklı? Uzun süre bekleyen takma tırnaklar, zaman içinde doğal tırnakların incelmesine ve enfeksiyon kapmasına sebep olabilir. Hatta tırnakların kuruyarak etten ayrılması gibi korkutucu hasarlar verebilir! Bu yüzden doğal tırnaklarını kullanmayı tercih etmelisin. Eğer tırnakların hasar gördüyse, tırnak güçlendirici bir üründen yardım almanı öneririz.

Hasar gören tırnak etleri: Tırnakları bakımlı ve manikürlü tutmak önemli. Ancak bazen bakımlı olmak adına ayarı kaçabiliriz. Tırnak etlerini fazla kesmek ya da geri itmek, tırnakların incelmesine, sağlıksızlaşmasına ve hatta kalıcı hasara yol açabilir. Bunu yaşamamak için manikür sırasında nazik olmalısın.

Tırnak yeme alışkanlığı: Tırnak yemek belki de çocukluktan gelen, son derece kötü bir alışkanlık. Hiç çekici olmamasının yanı sıra, aynı zamanda çok da sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Tırnak altında yer alan bölgede pek çok bakteri birikir ve sen tırnaklarını yiyerek bunları ağız bölgene taşırsın! Bunu önlemek için, acı ojelerden faydalanmanın yanı sıra, kendine duygusal bir motivasyon bulmanı öneririz. Örneğin, ellerini çok beğendiğin bir rol model belirle ve modelin ellerinin fotoğrafını, her sabah uyandığında görebileceğin bir yere as. Bunu görerek güne başlaman, tahmin edemeyeceğin kadar etkili olacaktır.

Yanlış tırnak etleri bakımı: Tırnak etleri bakımı, hepimizin en önem verdiği konu!Kimse tırnaklarının et içinde kaybolarak, boyunun daha kısa görünmesini istemez. Ancak bunu önlemek için nasıl bir yol izlediğin de çok önemli bir konu. Öncelikle, tırnak etlerini kesmek hiç doğru bir yöntem değil. Çünkü zaman içinde etlerin daha çok uzayacaktır. Bu yüzden, tırnaklarını kütikül kremleriyle nemlendirdikten sonra, törpüyle ya da buna özel yapılmış tahta çubuklarla tırnak etlerini geri itmen çok daha verimli bir sonuç almanı sağlar. Badem yağlı ya da kayısı yağlı bir krem kullanmak, tırnak etlerine çok iyi gelecektir.

Yetersiz temizlik: Temizlik, sağlıklı olmanın temel şartı. Gün içinde ellerimiz ve tırnaklarımız dış dünyayla sürekli temas içinde. Dolayısıyla, elleri yıkamak hayati önem taşıyor. Nemlendirmeyi de unutmamalı. Bu temel temizliğin yanı sıra, oje temizliğine de dikkat etmek gerekiyor. Oje kalıntıları ve uzun süre tırnakta bekleyen koyu renkli ojeler, tırnakların havasız kalarak sararmasına yol açabilir. Bunu önlemek için, oje sürmeden önce şeffaf ojeyle bir baz oluşturmanı ve koyu renkli ojelerini çok uzun süre kullanmamanı öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler