loader

Tırnak ruj uyumu Sevmeli mi, sevmemeli mi?

Favoriye Ekle

Makyaj tutkunlarının en büyük ikilemlerinden biri ruj ve tırnak uyumunu yakalamak veya yakalamamak! Tırnaklarım ve rujum uyumlu olmalı diyen ve tam tersini savunan bir sürü makyaj sever var! Peki, bu iki seçenek arasında seçim yapmanın altın bir kuralı var mı?

Makyaj da bu tarz ikilemleri aslında ilk defa yaşamıyoruz. Bir ara giydiğimiz renk; göz farına uydurmalı mı uydurmamalı mı diye tartışılırdı. Aslında bu konuda cevabımız net: Göz makyajın asla kıyafetinle aynı renk olmamalı. Ancak konu ruj ve oje uyumu oldu mu bu kadar net değiliz. Konu tırnak ve dudak uyumu oldu mu seçim yapmanın bir altın kuralı yok ama bize izin verirsen karar vermene yardımcı olabiliriz. 

Uyum

Tırnak ruj uyumu  Sevmeli mi, sevmemeli mi?_1

Kullandığın makyaj malzemelerini kordine etmek, tek bir makyaj paletiyle şık ve düzenli bir stil yakalamanı sağlar. Az zamanda, görünümüne çok fazla çaba harcamışsın gibi görünmenin en kolay yollarından biri rujunu ve ojeni uydurmaktır.

Sen de, kırmızı ruj, kırmızı oje; bordo ruj, bordo oje; pembe ruj, pembe oje gibi bir çok kombinasyonla oje ruj uyumunu yakalayabilirsin. 

Kontrast

Tırnak ruj uyumu  Sevmeli mi, sevmemeli mi?_2

Ojenle kontrast yaratacak bir ruj tercih etmek, stiline ekstradan bir renk katacak ve dikkatleri üzerine çekmene yardımcı olacak. Üstelik güzellik stilinde biraz “asi” olmanın kime ne zararı var?  Bazen kuralları yıkmak gerekir, değil mi?

Karar

Tırnak ruj uyumu  Sevmeli mi, sevmemeli mi?_3

Bize kalırsa seçim yaparken kalbinin sesini dinle. Her iki stil de harika görünüyor. Üstelik farklı zamanlarda farklı kombinasyonlar deneyerek stilini de hareketlendirebilirsin. 

Seçimini bizimle de paylaşmayı unutma! 

Kusursuz bir manikür uygulaması için oje nasıl sürülür?

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (25 Ağu 2016, 05:49 PDT)

Süreceğin ojenin rengine karar verdiğine göre, sıra uygulamada! Şeffaf ojeni baz kat olarak tırnaklarına uygula ve kurumasını bekle. Ardından seçtiğin rengi, önce tırnağının ortasına ve sonra yanlarına olmak üzere yukarıda gördüğün üç adımda tırnaklarına uygula. Ne kadar az fırça darbesi olursa, ojen o kadar kusursuz görünecektir. Rengin daha da opak olması için aynı uygulamayı bir kat daha tekrarlayabilirsin. Son olarak top coat sürerek manikürünün daha uzun ömürlü olmasını sağla. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler