loader

Tırnak Şekilleri: Manikürle Sana En Uygun Tırnak Modelini Seç!

Favoriye Ekle
Tırnak Şekilleri: Manikürle Sana En Uygun Tırnak Modelini Seç!

Her yüze göre saç kesimi, her tene göre makyaj olur da, sana uygun manikür stili olmaz mı? Elbette var! Tırnak şekillerin kısa ya da uzun, güçlü ya da zayıf fark etmez! Trendlere ve tırnaklarına en uygun manikür stilini keşfetmeye var mısın?

Güzel tırnaklar için tırnak şekillerine ve tırnak modellerine iyi bakmalısın. İlk bakışta ellerinin göz hapsinde olduğunu düşünürsen ellerine en az makyajın kadar önem vermen gerekiyor. Tırnak şekillendirme konusunda uzmanlaşmak istersen yazının devamına bekleniyorsun.

Badem Tırnak

badem tırnak

Badem tırnaklar elleri uzun gösteren tırnak şekillerinden biridir. Ellerinde zarif ve elegan bir görüntü için badem saç modelini tercih etmeni öneririz. Bu tırnak modeli için tırnaklarını biraz uzatmalısın. Badem tırnaklarına french oje yapmak için rehberimize bakmalısın.

Badem Tırnak Şekli Nasıl Yapılır?
 

Badem Tırnak Şekli Nasıl Yapılır?

Badem tırnak şekli için öncelikle tırnaklarını uzat. Eğer tırnaklarının yapısı doğal olarak uzunsa, çok uzatmana gerek kalmayacaktır. Tırnaklarını törpülerken uç kısımlarını daha yuvarlak törpüleyerek badem şeklini verebilirsin.

Editörün önerisi: Bu tırnak şekli de uzun tırnaklar için hoş bir görünüm oluşturur. Kırmızı ojelerle oldukça uyumlu olan bu tırnak şekline, tırnaklarının kenarlarını yan şekilde törpüleyip, orta kısmının ise hafif sivri görünmesini sağlayarak sahip olabilirsin.

Oval tırnak

oval tırnaklar

En sık gördüğün manikür modelinin bu olmasının bir sebebi var: Tüm tırnak şekillerine uygun olması! İpucu mu? Tırnaklarının köşelerini törpüleyerek tırnaklarına oval şeklini ver, çok feminen, bir o kadar da pratik. Tırnak bakımının tüyolarını öğrenip tırnaklarının göz alıcı görünmesini sağlamalısın.

Oval tırnaklara nude renkler çok yakışıyor, bizden söylemesi!

Oval tırnak nasıl yapılır?

Oval tırnak nasıl yapılır?

Oval tırnaklar için tırnağının uç kısmını biraz uzun bırak, tırnağının kenarlarını daha kısa törpüle. Son olarak tırnağının hepsini eşit bir şekilde törpüleyerek oval tırnaklara kavuşabilirsin.

Kare Tırnak​

kare tırnak

Bu tırnak görünümü için tırnaklarının orta uzunlukta olması gerekir çünkü parmak uçlarının üst kısmından daha uzun olduğunda kare şekli belirgin olur. Ancak aşırı uzunluktan kesinlikle bahsetmiyoruz!

Kare tırnak nasıl yapılır?

kare tırnak nasıl yapılır?

Kare tırnak için önce tırnaklarını küt bir şekilde kes, daha sonra tırnaklarını düz olarak törpüle. Kısa olan tırnakların bir anda kare görünümünü alacaktır. Kare tırnak modeli için tırnaklarını çok uzatmamalısın. Kare tırnaklara nude tonlar çok yakışıyor.

Kare Oval Tırnak

Kare Oval Tırnak

Yuvarlak kenarlar ve düz bir tepe kısmı; bu tırnak şekli tam da uzun tırnakları sevenlere göre! Kare oval tırnaklar ellerini olduğundan daha uzun ve ince gösterecektir. Bu tırnak modeline açık renkli ojeler çok yakışıyor.

Kare Oval Tırnak Nasıl Yapılır?

Kare Oval Tırnak nasıl yapılır?

Kare oval tırnaklar için önce tırnağının kenarlarını törpüleyerek tırnağına oval bir görünüm ver. Daha sonra tırnağını hafi kare olacak şekilde tekrar törpüle. Son olarak sünger törpü ile üzerinden geçerek tırnaklarını daha pürüzsüz bir hale getirebilirsin.

Yuvarlak tırnak

yuvarlak tırnak

Kısa tırnaklara sahip olanlar için en ideal tırnak şeklidir. Törpünle sadece tırnağının üst kısımlarının yanlarını törpüleyerek oval bir görünüm elde edebilirsin. Yuvarlak tırnaklar kısa ve orta yapıdaki tırnaklara çok yakışıyor.

Yuvarlak tırnak nasıl yapılır?

Yuvarlak tırnak nasıl yapılır?

Yuvarlak tırnak yapımı için tırnaklarını biraz uzat. Daha sonra tırnaklarını yuvarlayarak törpüle. Bu teknik sayesinde tırnaklarının ucu daha oval görünecektir. Maybelline New York Color Show 349 gibi canlı renkler yuvarlak tırnaklarda harika görünüyor.

Yuvarlak / Kare Tırnaklar

yuvarlak kare tırnaklar

​Bu tırnak şekli özellikle koyu renkli ojelerle oldukça uyumlu. Orta uzunluktaki tırnaklara sahipsen, tırnağının üst kısımlarını düz şekilde, kenar kısımları ise yuvarlak şekilde törpüleyip bu görünümü yakalayabilirsin.

Yuvarlak kare tırnaklar nasıl yapılır?

nasıl yapılır

Tırnaklarını kare şeklinde törpülemek isteyen ama sert görüntüsünden hoşlanmayanlar tırnaklarını yumuşatmak için yuvarlak kare modelini tercih edebilir. Evde profesyonel manikür için önce tırnaklarını kare şeklinde törpüle, daha sonra kenarlarına yuvarlak bir görüntü ver.

Stiletto Tırnak

stiletto tırnaklar

Daha iddialı bir stil arıyorsan, stiletto tırnaklar tam senlik... Birçok ünlü de tercihini bu manikür modelinden yana kullanıyor. Model, uzun tırnaklar için ideal. Günlük kullanım için ideal bir manikür modeli olmasa da, özel günlerde tercih edildiğinde, etkileyici sonuçlar doğuracak. Bu diva manikürü için tırnaklarının uzun ve çok sağlıklı olması gerek (böylece tırnakların kırılmayacak).

Stiletto Tırnak Nasıl Yapılır?

stiletto tırnak nasıl yapılır?

Bu tırnaklar asla çekingenlere göre değil! Bu görünüme sadece uzun takma tırnaklarla kavuşabilirsin. Stilettoların nasıl boyunu daha uzun gösteriyorsa, takma tırnaklar da tırnaklarını daha uzun göstererek stiletto etkisi yaratırlar.

Lale Tırnak

lale tırnak

Nail art modası günden güne yayılıyor. Şimdi de gündemimizde lale motifleri var! Tırnaklarında modern ve çiçeksi görünümleri seviyorsan lale tırnak modasını hemen denemeye başlamalısın. Lale tırnak desenleri özellikle uzun tırnaklara çok yakışıyor.

Lale tırnak nasıl yapılır?

lale tırnak nasıl yapılır?

Lale tırnak deseni için öncelikle kullanmak istediğin baz rengini belirle. Daha sonra baz rengin üzerine lale motifi çiz ve içini beyaz ve açık pembe tonlarıyla boya. Eğer lale çizme konusunda el becerine güvenmiyorsan hazır lale tırnak stickerlarını kullanabilirsin.

Sivri tırnak

sivri tırnak

Son yıllarda en çok dikkat çeken tırnak modası sivri tırnaklar oldu. Kabul edelim, ilk bakışta her ne kadar bizlik değil gibi görünse de aslında hepimiz sivri tırnak modasını denemek istiyoruz. Sivri tırnaklar, elleri daha uzun ve ince gösteriyor.

Sivri tırnak nasıl yapılır?

sivri tırnaklar nasıl yapılır

Sivri tırnaklar için öncelikle tırnaklarını uzatmalısın. Tırnakların yeterince uzadıktan sonra tırnaklarını kenarlarından başlayarak üçgen bir şekilde törpüle. Böylece tırnaklarının ucu daha sivri görünecek. Daha sonra sünger törpü ile tırnaklarını pürüzsüzleştir.

Düz tırnak

düz tırnak

Düz tırnaklar, tıpkı küt tırnaklar gibi elleri temiz ve fresh gösteriyor. Tırnaklarının düz görünmesi için illa ki uzamasını bekleme, kısa tırnaklarını da küt törpüleyerek kısa görünmesini sağlayabilirsin. Düz tırnaklara en çok açık renkli ojeler yakışıyor.

Düz Tırnak Nasıl Yapılır?

Düz Tırnak Nasıl Yapılır?

Düz tırnakları elde etmek için törpü ile tırnaklarını küt bir şekilde törpüle. Tırnaklarını düz törpülerken kenarları sivri ve keskin olabilir. Eğer bu görüntüyü sevmiyorsan tırnaklarının köşelerini daha yuvarlak törpüleyebilirsin.

Balerin tırnak

Balerin tırnak

Balerin tırnaklar, uzun ve iddialı tırnaklara verilen isimdir. Balerin gibi zarif görünmek için tırnaklarını uzat ve uçlarını küt bir şekilde törpüle. Bu tırnak modeline en çok glitter ojeler yakışıyor.

Üçgen Tırnak​

Üçgen Tırnak​

Nail art modasında geometrik desenleri çok seviyoruz. Tırnaklarına üçgen desenler çizerek üçgen tırnak modasına ayak uydurabilirsin. Birbirine kontrast olan renkleri maniküründe değerlendirmeyi unutma!

Küt tırnak

Küt tırnak

Karakteristik bir stil arıyorsan, küt tırnaklara yönel. Orta uzunlukta ve uzun tırnaklar için birebir. Küt tırnaklarını bordo ojelerle renklendir, sonuçlara bayılacaksın. Kış aylarına küt tırnaklar çok yakışıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön