loader

Tırnak Şekilleri: Manikürle Sana En Uygun Tırnak Modelini Seç!

Favoriye Ekle

Her yüze göre saç kesimi, her tene göre makyaj olur da, sana uygun manikür stili olmaz mı? Elbette var! Tırnak şekillerin kısa ya da uzun, güçlü ya da zayıf fark etmez! Trendlere ve tırnaklarına en uygun manikür stilini keşfetmeye var mısın?

Güzel tırnaklar için tırnak şekillerine ve tırnak modellerine iyi bakmalısın. İlk bakışta ellerinin göz hapsinde olduğunu düşünürsen ellerine en az makyajın kadar önem vermen gerekiyor. Tırnak şekillendirme konusunda uzmanlaşmak istersen, yazının devamına bekleniyorsun. İşte karşında tüm tırnak şekilleri!

Badem Tırnak Şekli

Badem Tırnak

Badem tırnaklar elleri uzun gösteren tırnak şekillerinden biridir. Ellerinde zarif ve elegan bir görüntü için badem tırnak modelini tercih etmeni öneririz. Bu tırnak modeli için tırnaklarını biraz uzatmalısın. Badem tırnaklarına french oje yapmak için rehberimize bakmalısın.

Badem Tırnak Şekli Nasıl Yapılır?

Badem tırnak şekli için öncelikle tırnaklarını biraz uzatmalısın. Eğer tırnaklarının yapısı doğal olarak uzunsa, çok uzatmana gerek kalmayacaktır. Tırnaklarını törpülerken uç kısımlarını daha yuvarlak törpüleyerek badem şeklini verebilirsin.

Editörün önerisi: Bu tırnak şekli de uzun tırnaklar için hoş bir görünüm oluşturur. Kırmızı ojelerle oldukça uyumlu olan bu tırnak şekline, tırnaklarının kenarlarını yan şekilde törpüleyip, orta kısmının ise hafif sivri görünmesini sağlayarak sahip olabilirsin.

Oval Tırnak Şekli

Oval Tırnak

En sık gördüğün manikür modelinin bu olmasının bir sebebi var: Tüm tırnak şekillerine uygun olması! İpucu mu? Tırnaklarının köşelerini törpüleyerek tırnaklarına oval şeklini ver, çok feminen, bir o kadar da pratik. Tırnak bakımının tüyolarını öğrenip tırnaklarının göz alıcı görünmesini sağlayabilirsin. Oval tırnaklara nude renkler çok yakışıyor, bizden söylemesi!

Oval tırnak nasıl yapılır?

Oval tırnaklar için tırnağının uç kısmını biraz uzun bırak, tırnağının kenarlarını daha kısa törpüle. Son olarak tırnağının hepsini eşit bir şekilde törpüleyerek oval tırnaklara kavuşabilirsin.

Nude tonlu oje önerimiz ise: Maybelline Super Stay Oje 890 Greig


Kare - Düz Tırnak​ Şekli

Kare - Düz Tırnak​ Şekli

Kare veya düz tırnak şekli için tırnaklarının orta uzunlukta olması gerekir çünkü parmak uçlarının üst kısmından daha uzun olduğunda kare şekli belirgin olur. Ancak aşırı uzunluktan kesinlikle bahsetmiyoruz!

Kare tırnak nasıl yapılır?

Kare tırnak için önce tırnaklarını küt bir şekilde kes, daha sonra tırnaklarını düz olarak törpüle. Kısa olan tırnakların bir anda kare görünümünü alacaktır. Kare tırnak modeli için tırnaklarını çok uzatmamalısın. Kare tırnaklara bordo ve siyah gibi koyu tonlar çok yakışıyor.

Bordo oje rengi önerimiz: Maybelline Super Stay Oje 287 Midnight Red


Kare Oval Tırnak Şekli

Kare Oval Tırnak Şekli

Yuvarlak kenarlar ve düz bir tepe kısmı; bu tırnak şekli tam da uzun tırnakları sevenlere göre! Kare oval tırnak şekli, ellerini olduğundan daha uzun ve ince gösterecektir. Bu tırnak modeline açık renkli ojeler çok yakışıyor.

Kare Oval Tırnak Nasıl Yapılır?

Kare oval tırnaklar için önce tırnağının kenarlarını törpüleyerek tırnağına oval bir görünüm ver. Daha sonra tırnağını hafi kare olacak şekilde tekrar törpüle. Son olarak sünger törpü ile üzerinden geçerek tırnaklarını daha pürüzsüz bir hale getirebilirsin.

Açık renk oje rengi önerimiz: Maybelline Super Stay Oje 71 Pure White


Yuvarlak Tırnak Şekli

Yuvarlak Tırnak Şekli

Yuvarlak tırnak şekli, kısa tırnaklara sahip olanlar için en ideal tırnak şeklidir. Törpünle sadece tırnağının üst kısımlarının yanlarını törpüleyerek yuvarlak bir görünüm elde edebilirsin. Yuvarlak tırnaklar kısa ve orta yapıdaki tırnaklara çok yakışıyor.

Yuvarlak tırnak nasıl yapılır?

Yuvarlak tırnak yapımı için tırnaklarını biraz uzat. Daha sonra tırnaklarını yuvarlayarak törpüle. Bu teknik sayesinde tırnaklarının ucu daha oval görünecektir. Maybelline Super Stay Oje 202 Really Rosy gibi canlı pembe renkleri yuvarlak tırnaklarda harika görünüyor.

Tırnaklarını kare şeklinde törpülemek isteyen ama sert görüntüsünden hoşlanmayanlar tırnaklarını yumuşatmak için yuvarlak kare modelini tercih edebilir. Evde profesyonel manikür için önce tırnaklarını kare şeklinde törpüle, daha sonra kenarlarına yuvarlak bir görüntü ver.

Stiletto Tırnak Şekli

Stiletto Tırnak Şekli

Daha iddialı bir stil arıyorsan, stiletto tırnaklar tam senlik... Birçok ünlü de tercihini bu manikür modelinden yana kullanıyor. Model, uzun tırnaklar için ideal. Günlük kullanım için ideal bir manikür modeli olmasa da, özel günlerde tercih edildiğinde, etkileyici sonuçlar doğuracak.

Stiletto Tırnak Nasıl Yapılır?

Bu tırnaklar asla çekingenlere göre değil! Stilettoların nasıl boyunu daha uzun gösteriyorsa, takma tırnaklar da tırnaklarını daha uzun göstererek stiletto etkisi yaratırlar. Stiletto tırnak şekline en çok kırmızı ojeler yakışıyor. Bir de uzun ve sivri tırnaklarının kırılmaması için güçlendirici oje bazlarından uygulamalısın.

Güçlendirici oje bazı önerisi: Maybelline Super Stay Oje Strenght Primer

Kırmızı oje önerisi: Maybelline Super Stay Oje 08 Passionate Red


Lale Tırnak Şekli

Lale Tırnak Şekli

Farklı tırnak şekilleri sık sık popülerleşiyor, bunlardan biri de lale tırnak yani fplare tırnak şekli. Dışarı doğru genişleyen bu tırnak modelini, protez veya jel tırnak yöntemiyle deneyebilirsin.

Lale tırnak nasıl yapılır?

Lale tırnak şekli için jel veya protez tırnak uygulamasını tercih edebilirsin. Uca doğru genişleyen bir görünüm için jel tırnak uygulaması daha pratik olacaktır.


Sivri Tırnak Şekli

Sivri Tırnak Şekli

Son yıllarda en çok dikkat çeken tırnak modası sivri tırnaklar oldu. Kabul edelim, ilk bakışta her ne kadar bizlik değil gibi görünse de aslında hepimiz sivri tırnak modasını denemek istiyoruz. Sivri tırnaklar, elleri daha uzun ve ince gösteriyor.

Sivri tırnak nasıl yapılır?

Sivri tırnaklar için öncelikle tırnaklarını uzatmalısın. Tırnakların yeterince uzadıktan sonra tırnaklarını kenarlarından başlayarak üçgen bir şekilde törpüle. Böylece tırnaklarının ucu daha sivri görünecek. Daha sonra sünger törpü ile tırnaklarını pürüzsüzleştir.


Balerin Tırnak Şekli

Balerin Tırnak Şekli

Son zamanların en popüler tırnak şekillerinden biri olan balerin tırnak veya ballerina tırnak modeli, hem çok feminen hem de çok havalı. Nail artların, renkli frenchlerin çok yakıştığı bu tırnak şekli elleri olduğundan daha uzun gösteriyor.

Farklı renklerle nail artlar yapmak istersen, Maybelline Super Stay ojeleri deneyebilirsin. Yoğun pigmentli bu ojeler, 7 güne kadar kalıcılıklarını korudukları için balerin tırnaklarının keyfini uzun süre çıkarabilirsin. Son adımda Maybelline Super Stay Flash Dry Top Coat ojeyi sürerek ojelerinin daha hızlı kurumasını sağlayabilirsin.

Üçgen Tırnak​ Şekli

Üçgen Tırnak​ Şekli

Üçgen tırnak şeklini uygulamak için tırnağının üst kısmını üçgen şeklinde törpüleyebilirsin. Hem kenarlarda hem de uç noktada 3 farklı köşe elde ederek üçgen tırnak şeklini elde edebilirsin. Günlük hayatta çok kullanışlı olmayabilecek bu tırnak modelini festivallerde veya partilerde tercih edebilirsin.

Küt Tırnak Şekli

Küt Tırnak Şekli

Küt tırnak modeli, aslında tırnağı kısa ve düz kullanmak anlamına geliyor. Eğer uzun tırnakları sevmiyorsan, tırnaklarını kısa bir şekilde kesebilir ve genel tırnak formuna uygun bir şekilde torpüleyerek küt tırnak şekli verebilirsin. Günlük hayatta çok kullanışlı olan bu tırnak modeli hem temiz hem de doğal görünüyor. Küt tırnaklarına açık beyaz ve nude ojeler sürebilirsin.

Nude oje rengi önerisi: Maybelline Super Stay 888 Brick

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler