loader

Tırnaklar 101: Evde pedikür nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Plajda geçen uzun saatler, piknikler ve uzun geceler; yaz aynı zamanda baştan ayağa bedenini yaza hazırlanmamızı gerektiriyor sanki. Pedikür yapmaksa, ayaklarını kumsala ve açık ayakkabılara hazırlamanın en iyi yolu. Eğer bu fikri beğendiysen ama nasıl yapacağından emin değilsen, rehberimize bir göz at. Evde profesyonel manikür yapmayı da unutma!

BAKIM ZAMANI

 

BAKIM ZAMANI

Aylarca çoraplarının ve botlarının arkasına saklanan ayaklarını, dünyaya döndürmeden önce biraz bakım yapmak iyi bir fikir olacak! Bu nedenle, parmak arası terliklerini çıkarmadan önce, rehberimizi takip etmeni öneriyoruz.

Birinci adım

birinci adım

Eğer varsa ojeni silerek başka ve tırnaklarını kes. Kesme işleminden sonra törpüyle tırnaklarını yumuşat.

İpucu: Başparmak tırnağının yanlarını çok fazla kesmek, tırnağının yanlış uzamasına sebep olabilir. Bunun yerine onu olabildiğince düz kesmelisin.

İkinci adım

İkinci adım

Daha sonra ayaklarının sığacağı genişlikte bir kabı sıcak suyla doldur (eğer istersen rahatlatıcı yağlar ve banyo tuzu da ekleyebilirsin) ve ayaklarını tırnak etlerin yumuşayana kadar 10 ila 20 dakika suyun içinde beklet. Daha sonra ayaklarını sudan çıkar ve temiz bir havluyla kurula.

Üçüncü adım

üçüncü adım

Ayakların hala yumuşakken, tırnak etlerine, tırnak eti yumuşatıcısı uygula. Bu esnada ayaklarına, ölü hücrelerden arındırmak için fırça veya ponza taşıyla peeling yap. Daha sonra ayaklarını durula ve tırnak etlerini her bir tırnağın için bir çubuk yardımıyla geriye doğru it. Ne sıklıkla pedikür yapmalısın testimizi çöz ve pedikür rutinini öğren!

Dördüncü adım

Tırnaklar 101: Evde pedikür nasıl yapılır?_1

Nemlendirirken ayaklarına masaj yapmayı da ihmal etme. Ve sıra en eğlenceli kısma geliyor.

OJE

Ayakların artık tırnak bakımı ile oje uygulaması için hazır, sıra biraz renk katmaya geldi. Baz kat uygulamasıyla başlamayı unutma. Daha sonra seçtiğin rengi ( sarı, pastel pembe ve mavi bu sıra oldukça popüler) uygula. Ojen kuruduğunda, top-coat uygulayarak pedikürünün kalıcılığını sağla.

Ayakların yaza adım atmaya hazır, onları takip et!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön