loader

Tırnakları uzun gösteren oje modelleri

Favoriye Ekle

Söz konusu güzellik olduğunda biz kadınlar tepeden tırnağa kusursuz görünmek isteriz. Yüz makyajından sonra da aklımıza gelen tırnaklarımız oluyor. Ama malesef bazılarımızın (buna ben de dahilim!) tırnakları çeşitli nedenlerden uzayamıyor. Hal böyle olunca da istediğimiz uzun tırnak görünümünü elde edemiyoruz. Ama aslında minik hilelerle tırnaklarımızın daha uzun görünmesini sağlayabiliriz. Öncelikle oje nasıl sürülür konusunu öğrenmen gerekiyor. Daha sonrasında ise uzun tırnak görünümü için bilmen gereken hileleri öğrenmeye başlayabilirsin!

Nude ve pastel tonlar

Tırnakları uzun gösteren oje modelleri_1

Uzun tırnak görünümü için en iyi oje renkleri pastel ve nude renklerdir. Özellikle nude ojelerde ten renginden 1 ton açık bir renk tercih etmeni öneririm. Hatta beyaz yerine nude tonları kullanmayı tercih etmeyi denemelisin. Kış oje renkleri için pastel tonları değerlendirebilirsin.

Tırnakları uzun gösteren oje modelleri_2

Manikür rutinine pastel tonları eklemeye ne dersin? Pastel tonlar da kısa tırnaklara daha uzun bir görünüm veriyor ve bence çok yakışıyor. Pembeler, lilalar, maviler çeşit çeşit pastel tonları deneyebilirsin.

Koyu tonlar

Tırnakları uzun gösteren oje modelleri_3

Bilinenin aksine siyah, gece mavisi ve bordo gibi oje renkleri tırnağının kısa görünmesine neden olmaz. Koyu renklerle, uzun tırnak görünümü yakalamak mümkündür! 

Editörden öneri: Kısa tırnaklarının koyu tonlarla uzun görünmesini sağlamak için tırnaklarının yan kısımlarını 1 mm boşluk bırak. Böylece tırnakların daha ince ve uzun görünecektir.

Ters French oje

Tırnakları uzun gösteren oje modelleri_4

Tırnak uçların yerine, tırnak diplerine yarım ay şeklinde, beyaz tonda French oje modeli yapmayı deneyebilirsin. Klasik French oje yerine bu modeli tercih ederek daha uzun bir tırnak görünümü elde edebilirsin.

Tırnak diplerine ışıltılar

Tırnakları uzun gösteren oje modelleri_5

Ters French oje stilinin yanında bir de tırnaklarının diplerine ışıltılı oje de uygulayabilirsin. Işıltılı, simli ojeleri seviyorsan tüm tırnağına uygulamak yerine diplerine uygularsan daha uzun bir görünüme ulaşabilirsin. Metalik ojeler de tırnaklarına parlaklık katacaktır. 

Photo Pinterest.com

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler