loader

Tırnaktaki beyaz lekeler neden olur?

Favoriye Ekle

Zaman zaman senin de tırnağında beyaz lekeler oluşuyor mu? Sebebini bilmediğimiz, zaman zaman oluşan bu lekeler artık canımızı sıktı ve nedenlerini araştırdık. Tırnak bakımın için sağlıklı ipuçlarını merak ediyorsan doğru yerdesin. Eğer sen de beyaz lekelerden şikayetçiysen bu yazımızı mutlaka okumalısın.

Tırnaktaki beyaz lekelerin sebebi nedir?

via GIPHY

Tırnaktaki beyaz lekelerin ana sebebi, yetersiz beslenme ve yetersiz gıda alımıdır. Özellikle kalsiyum ve çinko eksikliğinden dolayı tırnaklarımızda beyaz lekeler görülebiliyor. Bazılarında çizgi çizgi, bazılarındaki ise yuvarlak şekilde görünen bu lekeleri mutlaka gözlemelisin. Eğer giderek büyüyen ve uzun süre tırnağında kalan lekeler varsa mutlaka doktora gitmeni öneriyoruz.

Tırnaktaki beyaz lekeler nasıl geçer?

Tırnaktaki beyaz lekeleri geçirmek için düzenli ve sağlıklı beslenmelisin. Kalsiyum eksikliğinden oluşan bu lekeleri gidermek için süt ürünleri ve bol bol peynir tüketmeni öneriyoruz.

Tırnaklarındaki beyaz lekeler seni rahatsız ediyorsa açık renk oje sürerek bunları gizleyebilirsin. Fakat bu süre zarfında tırnağına uzun süreli oje sürmemelisin. Tırnağını uzun süre havasız bırakmak bu lekelere iyi gelmeyebilir. 

Zarif manikür önerisi

Tırnaktaki beyaz lekeler neden olur?_1

Tırnaklarında temiz ve zarif bir görünüm istiyorsan beyaz- açık tonlara yer vermelisin. Tırnaklarında beyaz lekeler varken uzatmanı tavsiye etmiyoruz. Bu nedenle tırnaklarını keserek veya törpüleyerek kısaltmalısın. Daha sonra kütiküllerini kes ve ojeni sür. İşte bu kadar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön