loader

Transparan Pudra Nedir? Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle

Transparan pudra nedir ve ne işe yarar? Transparan pudra hakkında bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

Bütün makyaj malzemeleri sihirlidir, bizi olduğumuzdan güzel gösterir, kusurlarımızı gizler. Bir de makyajımızın gizli kahramanları vardır. Bunların arasında bizim aklımıza ilk gelenlerden biri de transparan pudralar!

Transparan pudraların ne işe yaradığını bilmiyorsan, gereksiz olduğunu düşünebilirsin. Amaa... tanıdıktan sonra makyaj çantandan çıkarmayacağına eminiz. En iyi transparan pudra ve sana uygun transparan pudra önerisi ile karşındayız! Kendine uygun olanı seç ve makyajında yeni bir döneme adım at.

Transparan Pudra Nedir?

Transparan Pudra Nedir?

Transparan pudra nedir?: Transparan pudra, aslında renksiz bir pudradır. Fondöten ve kapatıcı gibi krem ürünleri sabitlemeye ve gün boyu kalıcı bir sonuç elde etmeye yarar. Genellikle beyaz renkte olan transparan pudralar, cilde uygulandığında transparan bir bitişe dönüşür ve üzerine uygulanan ten ürünlerinin rengini değiştirmez.

Transparan pudra kimlere uygun?: Transparan pudralar günümüzde her cilt tipi için kullanılıyor. Yağlı ciltlere özel pudralar sayesinde makyajının parlamasını önlerken, kuru ciltlilere uygun transparan pudralar sayesinde cildinde daha aydınlık ve canlı bir etki elde edebilirsin. 

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?

Transparan Pudra Ne İşe Yarar?

Transparan pudra ne işe yarıyor diye sorarsan aklımıza ilk olarak makyajı sabitlemesi geliyor. Gün içinde parlama yapan fondötenini transparan pudra ile matlaştırabilirsin. Aynı zamanda göz altına uyguladığımız kapatıcının da çizgilere dolmasını engelleyerek kusursuz bir görünüm elde edebilirsin.

Işıltılı transparan pudralar aynı zamanda strobing etkisi de yaratıyor. Makyajını sabitlerken aynı zamanda cildinin de ışılıtılı görünmesini sağlayabilirsin.

Pürüzsüz ciltler için pudra kullanımını öğrenmeye hazır mısın? Gel bakalım, transparan pudra tam olarak ne işe yarıyormuş?

1. Makyajı tazeler

1. Makyajı tazeler

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yağlı ciltliler bu problemi oldukça yakından bilirler. Makyaj yaptıktan sonra parlayan cilt görünümünden kimse hoşlanmaz. Böyle durumlarda transparan pudra ihtiyacımıza koşuyor. Makyajını bitirdikten sonra özellikle T bölgene transparan pudra uygulayarak makyajının parlamasını engelleyebilirsin. Böylece makyajın ilk anki gibi kusursuz görünecek.

Biz dışarı çıkarken çantamıza mutlaka bir dudak parlatıcısı ve transparan pudra atmayı ihmal etmiyoruz. Makyajımızı tazelememiz gereken zamanlarda, anında transparan pudra ile canlı ve mat bir görünüme kavuşabiliyoruz. Transparan pudra seçerken mutlaka doğal bitişli pudralar seçmelisin, böylece yüzün daha doğal görünecek.

2. Makyajı sabitler

2. Makyajı sabitler

Transparan pudranın en büyük görevi makyajı sabitlemesidir. Makyajı sabitlerken gözeneklerini gizlemesi ve yüzündeki ince çizgilere dolmaması da transparan pudrada aradığımız özelliklerden birkaçı.

Transparan pudra neden kullanılır?: Özellikle göz altındaki morluklarından şikayetçi olanlar buraya! Göz altlarına kapatıcı uyguladıktan sonra gün için kapatıcının etkisi azalabiliyor. Eğer uzun bir gün geçireceksen, kapatıcını sürdükten sonra transparan pudra ile sabitlemelisin. Böylece ten ürünün çizgilere dolmasını da engelleyebilir ve kalıcılığını da artırabilirsin.

Editörün önerisi: Eğer dudak kenarlarında ve alın ortasında yoğun çizgilerin varsa kapatıcın ve fondötenin bu çizgilere dolabilir. Bunun önüne geçmek için fondöten veya kapatıcını uyguladıktan sonra herhangi bir mimik yapmadan hızlıca transparan pudra ile ürünü sabitlemelisin.

3. Fondöten ve kapatıcının çizgilere dolmasını engeller

3. Fondöten ve kapatıcının çizgilere dolmasını engeller

Ten makyajında en çok canımızı sıkan şeylerden biri, kapatıcımızın göz atında ve göz kapağında çizgilere dolması. Fondötenimiz cildimizdeki çizgilerde birikme yaptığında, nasıl topralayacağımızı şaşırabiliyoruz. Halbuki ten makyajın son adımında transparan pudra uygularak ten ürünlerinin çizgilere dolmasına engel olabilirsin.

Transparan pudra nasıl kullanılır?

Transparan pudra nasıl kullanılır?

Transparan pudra nasıl sürülür öğrenmek istiyorsan, aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

  • Ten makyajının ilk adımı olarak fondötenini uygula.
  • Daha sonra kapatıcını göz kapaklarına uygula.
  • Fazla bir mimik yapmadan, transparan pudra adımına geçebilirsin.
  • Pudrayı fırçana daha iyi alabilmek için, pudranın kapağına az miktarda dökebilirsin.
  • Transparan pudrayı göz altlarına, göz kapaklarına, alnına, burun üzerine, yanaklarının burna yakın kısmına ve çene ucuna uygulayabilirsin.

En İyi Transparan Pudra Önerileri

1- Lancome Long Time No Shine Transparan Pudra

En İyi Transparan Pudralar lancôme long time no shine transparan pudra

En iyi transparan pudra, ten makyajında en doğal görünedir! Bizim severek kullandığımız pudraların başında Lancôme'un yeni Long Time No Shine pudrası geliyor. Sen de kadife etkili kusursuz ten makyajı arıyorsan bu pudraya bir şans vermelisin. 

Lancôme Long Time No Shine transparan pudranın en sevdiğimiz özelliği yağlanmayı kontrol altına alırken cilde verdiği kadife gibi yumuşacık his oldu! Yapısı o kadar ince ve pürüzsüz ki, uyguladıktan sonra ten ile bir bütün oluyor ve özellikle göz altı kapatıcısının kalıcılığını inanılmaz artırıyor!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Maybelline Fit Me Transparan Pudra

2. Maybelline Fit Me Transparan Pudra

Kullanmaktan vazgeçemediğimiz ve makyaj çantamızdan eksik etmediğimiz bir diğer transparan pudra ise Maybelline Fit Me Transparan Pudra. Makyajı sabitleme ve cildi matlaştırma özelliği yanında, perit içeren formülü ile ciltteki gözenek görünümünü de gizlemeye yardımcı oluyor. Geriye bıraktığı kadife cilt hissi bütün gün sürüyor ve ten makyajımız mükemmel görünüyor.

3. NYX Professional Makeup HD Finishing Powder

3. NYX Professional Makeup HD Finishing Powder

Cildin porselen gibi pürüzsüz görünmesini sağlayan NYX Professional Makeup HD Finishing Powder, makyajın gün boyu bozulmadan sabit kalmasını sağlıyor. Beyaz görünse de transparan olan ve renk bırakmayan bu pudra, mat bitişi sayesinde cildin gün içerisinde parlamasına engel oluyor. İpeksi yapısı sayesinde cildin pürüzsüz görünmesini sağladığı için bu transparan pudradan asla vazgeçemiyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/