loader

Transparan Pudra Nedir? Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle

Bütün makyaj malzemeleri sihirlidir, bizi olduğumuzdan güzel gösterir, kusurlarımızı gizler. Bir de makyajımızın gizli kahramanları vardır. Bunların arasında bizim aklımıza ilk gelenlerden biri de transparan pudralar!

Transparan pudraların ne işe yaradığını bilmiyorsan, gereksiz olduğunu düşünebilirsin. Amaa... tanıdıktan sonra makyaj çantandan çıkarmayacağına eminiz. En iyi transparan pudra ve sana uygun transparan pudra önerisi ile karşındayız! Kendine uygun olanı seç ve makyajında yeni bir döneme adım at.

Transparan Pudra Nedir?

Transparan Pudra Nedir?

Transparan pudra nedir?: Transparan pudra, aslında renksiz bir pudradır. Makyajının üzerine uyguladığında ilk olarak fark göremeyeceğin için bugüne kadar gereksiz olduğu düşünmüş olabilirsin. Sinema ve televizyon sektöründe oldukça yaygın kullanılan transparan pudralar, artık bloggerlar ve makyaj tutkunları tarafından da keşfedildi! Sen de kusursuz ten görünümü için transparan pudralardan yardım alabilirsin. 

Transparan pudra kimlere uygun?: Transparan pudralar günümüzde her cilt tipi için kullanılıyor. Yağlı ciltlere özel pudralar sayesinde makyajının parlamasını önlerken, kuru ciltlilere uygun transparan pudralar sayesinde cildinde daha parlak görünümler yakalayabilirsin. 

Transparan Pudra Ne İşe Yarıyor?

Transparan Pudra Ne İşe Yarıyor?

Transparan pudranın görevini anlata anlata bitiremeyiz! Transparan pudra ne işe yarıyor diye sorarsan aklımıza ilk olarak makyajı sabitlemesi geliyor. Gün içinde parlama yapan fondöteni transparan pudra ile önleyebiliyoruz. Aynı zamanda göz altına uyguladığımız kapatıcının da çizgilere dolmasını engelleyerek kusursuz bir görünüm sunuyor.

Işıltılı transparan pudralar aynı zamanda strobing etkisi de yaratıyor. Makyajını sabitlerken aynı zamanda cildinin de ışılıtılı görünmesini sağlayabilirsin.

Pürüzsüz ciltler için pudra kullanımını

öğrenmeye hazır mısın?Gelin bakalım, transparan pudra tam olarak ne işe yarıyormuş?

Makyajı tazeler

makyaj tazelemek için transparan pudra nasıl kullanılır?

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yağlı ciltliler bu problemi oldukça yakından bilirler. Makyaj yaptıktan sonra parlayan cilt görünümünden kimse hoşlanmaz. Böyle durumlarda transparan pudra ihtiyacımıza koşuyor. Makyajını bitirdikten sonra özellikle T bölgene transparan pudra uygulayarak makyajının parlamasını engelleyebilirsin. Böylece makyajın ilk anki gibi kusursuz görünecek.

Eğer makyajın gün içinde parlıyorsa, transparan pudra uygulayarak makyajını tazeleyebilirsin. Biz dışarı çıkarken çantamıza mutlaka bir dudak parlatıcısı ve transparan pudra atmayı ihmal etmiyoruz. Makyajımızı tazelememiz gereken zamanlarda, anında transparan pudra ile canlı ve mat bir görünüme kavuşabiliyoruz. Transparan pudra seçerken mutlaka doğal bitişli pudralar seçmelisin, böylece yüzün daha doğal görünecek.

Makyajı sabitler

makyaj sabitlemek için transparan pudra nasıl kullanılır?

Transparan pudranın en büyük görevi makyajı sabitlemesidir. Makyajı sabitlerken gözeneklerini gizlemesi ve yüzündeki ince çizgilere dolmaması da transparan pudrada aradığımız özelliklerden birkaçı.

Transparan pudra neden kullanılır?: Özellikle göz altındaki morluklarından şikayetçi olanlar buraya! Göz altlarına kapatıcı uyguladıktan sonra gün için kapatıcının etkisi azalabiliyor. Eğer uzun bir gün geçireceksen, kapatıcını sürdükten sonra transparan pudra ile sabitlemelisin. Böylece ten ürünün çizgilere dolmasını da engelleyebilir ve kalıcılığını da artırabilirsin.

Editörün önerisi: Eğer dudak kenarlarında ve alın ortasında yoğun çizgilerin varsa kapatıcın ve fondötenin bu çizgilere dolabilir. Bunun önüne geçmek için fondöten veya kapatıcını uyguladıktan sonra herhangi bir mimik yapmadan hızlıca transparan pudra ile ürünü sabitlemelisin. 

Dudaklara mat bir görünüm verir

Dudaklara mat bir görünüm vermek için transparan pudra nasıl kullanılır?

 

Kapatıcı, aydınlatıcı ve pudra kullanımı

makyajın kilit noktalarından biridir. Parlak rujunu mat göstermek istiyorsan tabii ki transparan pudra kullanmalısın! Bu ipucu için öncelikle rujunu uygula. Daha sonra üzerine bir peçete koy ve peçetenin üzerinden dudaklarına transparan pudra uygula. Peçeteyi kaldırdığında dudaklarındaki kusursuz matlığa şaşıracaksın. Bu uygulamayı peçete kullanmadan yaptığında rujunun renginin solduğunu görebilirsin. Bu nedenle mutlaka ince bir peçete koymalısın. Transparan pudra nasıl kullanılır?

Transparan pudra nasıl kullanılır?

Transparan pudrayı likit ten makyajı ürünlerinden hemen sonra uygulamalısın. Likit fondötenin çizgilerine dolmadan hemen transparan pudranı, yumuşak uçlu pudra fırçasıyla sür. Transparan pudranın yoğun görünmesini istemiyorsan boş bir makyaj fırçasıyla pudranı süpürerek daha doğal görünmesini sağlayabilirsin.

En İyi Transparan Pudralar

En İyi Transparan Pudralar lancôme long time no shine transparan pudra

En iyi transparan pudra, ten makyajında en doğal görünedir! Bizim severek kullandığımız pudraların başında Lancôme'un yeni Long Time No Shine pudrası geliyor. Sen de kadife etkili kusursuz ten makyajı arıyorsan bu pudraya bir şans vermelisin. 

Lancôme Long Time No Shine transparan pudranın en sevdiğimiz özelliği yağlanmayı kontrol altına alırken cilde verdiği kadife gibi yumuşacık his oldu! Yapısı o kadar ince ve pürüzsüz ki, uyguladıktan sonra ten ile bir bütün oluyor ve özellikle göz altı kapatıcısının kalıcılığını inanılmaz artırıyor!

En İyi Transparan Pudralar maybelline new york master fix transparan pudra

Kullanmaktan vazgeçemediğimiz ve makyaj çantamızdan eksik etmediğimiz bir diğer transparan pudra ise Maybelline New York'un Master Fix makyaj sabitleme pudrası. Özellikle

baking tekniği

için son derece kullanışlı olan bu transparan pudra, ten ürünlerini mükemmel bir şekilde sabitliyor.İncecik yapısıyla yumuşacık bir his veren bu pudrayı denemeni şiddetle öneririz!

Photo Credit: popsugar.com, Pinterest, Byrdie

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön