loader

Trend Alarmı: Alt Kirpiklere Nasıl Maskara Sürülür?

Favoriye Ekle

Alt kirpiklere rimel sürmek bize göre makyajın gizli kahramanı! Alt kirpiklerini öne çıkardığın anda gözlerin daha büyük ve açık görünüyor. Çoğu zaman unuttuğumuz bu adımı makyaj rutinine eklediğin anda gözlerinin daha çok ortaya çıktığını fark edeceksin.

Makyaj acemilerinin iç seslerini duyar gibiyiz: Alt kirpiklere maskara nasıl sürülür? Alt kirpikleri çok kısa olanlar maskara sürerken zorlanabiliyor. En iyi maskara ve maskara fırçasını seçerek alt kirpiklerini ön plana çıkarabilirsiniz.

Alt kirpiklere nasıl maskara sürülür?

1- Önce üst kirpiklerine maskara uygula

3- Alt kirpiklerine maskara uygula

Masara sürmeye her zaman üst kirpiklerinden başlamalısın. Üst kirpiklerinin tam altına maskaranı yerleştir ve zig-zag hareketlerle ilerle. Böylece maskaranın tüm kirpiklerinin arasına girmesini sağlayabilirsin. Kirpiklerinin ucuna doğru ilerle. Eğer kirpiklerinin daha hacimli görünmesini istiyorsan üst kirpiklerine iki kat maskara sürebilirsin.

2- Maskaranın kurumasını bekle

2- Maskaranın kurumasını bekle

Üst kirpiklerine maskara sürdükten sonra hemen alt kirpiklerine geçme. Maskaran kurumadan alt kirpiklere geçtiğinde kirpiklerin birbirine karışabilir. Bu nedenle ilk önce üst kirpiklerine sürdüğün maskaranın kurumasını beklemelisin. Dilersen bu adımda allık veya aydınlatıcı sürmeye başlayabilirsin. Maskaran 2-3 dakika içinde tamamen kuruyacak.

3- Alt kirpiklerine maskara uygula

Alt kirpiklere nasıl maskara sürülür?

Alt kirpiklerine maskara sürerken çok dikkatlice kirpiklerinin üzerinden doğru maskaranı sürmelisin. Eğer kirpiklerin çok ince ve kısaysa maskaranı dikine bir şekilde eğik tutarak da uygulayabilirsin. Fakat bu aşamada maskaranın ucunda çok fazla ürün olmamasına dikkat et, yoksa alt kirpiklerin birbirine yapışabilir. Maskaranın fırçasının ucundaki kıllardan yardım alarak hassas bir şekilde alt kirpiklerini tara. Artık en önemli makyaj hilesini öğrendin!

Editörün önerisi: Maskara sürerken alt kirpik dibine bir kaşık yerleştirerek maskaranın göz altına bulaşmasını önleyebilirsin. Eğer maskara göz altına bulaşırsa anında temizleme, önce maskaranın kurumasını bekle. Kuruduktan sonra maskaran daha iyi cildinden temizlenir.

En iyi alt kirpik maskarası

en iyi alt kirpik maskarası

Alt kirpiklerinde tek tek ayrılmış ve yelpaze gibi görünen bir etki yaratmak istiyorsan Maybelline New York Lash Sensational Maskara ile tanışmalısın. Bu maskaranın silikon fırçasının kısa taraklı iç kısmı, alt kirpiklerine pratik bir uygulama imkanı sağlar. Silikon fırçanın dış kısmındaki taraklar ise, kirpiklerine yelpaze şekli vererek daha hacimli görünmelerine yardımcı oluyor.

Alt kirpiklere maskara sürenlerin en büyük şikayeti, göz altına değen maskaranın yağlanarak cildine buluşması... Lash Sensational maskaranın kalıcı formülü sayesinde maskaranı sürdüğün anda kirpiklerinde sabitlenir ve akma yapmaz. Alt kirpiklerine en iyi maskarayı uygulamak istersen Lash Sensational Maybelline Maskara'nın yoğunlaştırıcı etkisi ile tanışmalısın.

Alt kirpiklerine kolayca girecek ince fırçası ile diğer bir maskara önerimiz ise L'Oréal Paris False Lash Telescopic Fiber Maskara. İnce fırçası ile bu maskarayı bulaştırmadan alt kirpiklerine kolayca uygulayabilirsin. Ayrıca formülündeki fiberlerle, alt kirpiklerin seyrek olsa bile yoğun bir görünüm elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler