loader

Trend Alarmı: Ballı Dudaklar!

Favoriye Ekle

Nefes kesici görünümüyle iştah açan dudak makyajlarını sever misin? Ama bu sefer gerçekten iştah açanlardan bahsediyoruz. TikTok makyaj akımlarının yeni üyesi ballı dudak trendiyle görenlerin aklını başından alacaksın!

Çilek kız makyajı, domates kız makyajı, latte makyajı olur da, ballı dudak makyajı olmaz mı? TikTok kullanıcıları bu konuya da el attı! Her geçen gün yeni bir makyaj ve bakım trendinin ortaya çıktığı TikTok, şimdi de ballı dudak akımıyla sarsılıyor. Dudaklarda tıpkı bal gibi parlak, canlı ve iştah açıcı bir görünüm yaratan bu makyaj trendi #HoneyLips hashtag’iyle şimdiden 3 milyondan fazla görüntüleme aldı. Bu izlenmeler daha da artacak ve bal dudak trendini uygulayanlar daha da çoğalacak gibi duruyor. Tabii ki yeniliklerden geri kalmana gönlümüz razı gelmez. Hadi öyleyse, ilhamını tatlı mı tatlı baldan alan ballı dudak nasıl yapılır birlikte bakalım!

Ballı Dudak Trendi Nedir?

Ballı Dudak Trendi Nedir?

Ballı dudak trendi, bir güzellik TikToker’ının ortaya çıktığı bir makyaj trendi. Şimdiden 2023’ün en popüler makyaj trendleri arasında yerini alan ballı dudak makyajı trendi, tıpkı bal gibi tatlı ve altın dudaklar yaratıyor. Bu trendde cam gibi parlak bir dudak görünümü de hedefleniyor. Ancak yapışkan bir görünüm ve his senin de tahmin edebileceğin üzere istenmiyor.

Ballı Dudak Trendi Hangi Malzemelerle Yapılır?

  • Altın veya bronz tonda parlak göz farı
  • Kahverengi dudak kalemi
  • Şeffaf ve altın tonlarda dudak parlatıcısı

Ballı Dudak Trendi Nasıl Yapılır?

Yeni makyaj trendlerini denemeyi seviyorsan, heyecanla ballı dudak görünümü nasıl yapılır öğrenmeyi bekliyor olabilirsin. Öyleyse seni daha fazla bekletmeyelim!

İlk Adım: Etkileyici Bir Dudak Makyajı için Dudak Peeling’i Yap

Etkileyici Bir Dudak Makyajı için Dudak Peeling’i Yap

Tüm makyajlarda olduğu gibi TikTok ballı dudak makyajının öncesinde de iyi bir hazırlık yapmak gerekiyor. Özellikle cam gibi parlak dudaklar yaratan ballı dudak trendinde temiz ve pürüzsüz dudaklara sahip olmanın önemi çok büyük. Bu sebeple dudak makyajına geçmeden önce dudaklarına peeling uygulamalısın.

Birçok TikTok kullanıcısı, bu aşamada şeker ve balı karıştırarak trende uygun bir ön hazırlık yaptıklarını paylaşıyor. Nasıl bir peeling uygulayacağın konusunda karar senin! Yeter ki ballı dudak yapılışına geçmeden önce pürüzsüz dudaklara sahip ol. Peeling adımının ardından ballı dudak görünümünü uzun süre korumak için mutlaka dudak bazı kullanmanı öneriyoruz. Aman dikkat, ballı dudaklar hemen erimesin! 😋

Altın veya Bronz Tonda Işıltılı Farla Dudaklarını Parlat

Altın veya Bronz Tonda Işıltılı Farla Dudaklarını Parlat

Dudaklarına bal ışıltısını eklemek için altın veya bronz tonda parlak bir farla üst dudağının tepesini ve alt dudağının ortasını renklendirmelisin. Biz bunun için Maybelline New York Color Tattoo Far serisinden “35 On and On Bronze” rengini kullandık ve fazlasıyla memnun kaldık. Eğer elinde varsa bu serinin “05 Eternal Gold” rengini de tercih edebilirsin. Farları sürdüğün noktalara iyice yay ama dikkat et, tüm dudağını farla kaplamamalısın.

Kahverengi Dudak Kalemiyle Dudak Çerçeveni Belirginleştir

Kahverengi Dudak Kalemiyle Dudak Çerçeveni Belirginleştir

Far uygulamasından sonra kahverengi dudak kalemiyle dudak çerçeveni vurgulamalısın. Dilersen daha dolgun bir dudak görünümü için hafif dışarıdan çerçeveleme yapabilirsin. Bu adım için sana önerimiz Maybelline New York Color Sensational Dudak Kalemleri serisinden 30 Rich Chocolate rengi. Kahverengi tondaki bu Maybelline dudak kalemi dudaklarına ve bu trende çok yakışacak!

Dudak Parlatıcılarıyla Son Noktayı Koy

Dudak Parlatıcılarıyla Son Noktayı Koy

Ballı dudak trendinin püf noktaları arasında elbette ışıltılı dudak parlatıcıları kullanmak geliyor. Dudaklara balı andıran dokunuşunu asıl olarak farın üzerine uygulanan dudak parlatıcıları yapıyor. Biz bunun için önce Maybelline Lifter Gloss Dudak Parlatıcıları serisinden 019 Gold isimli bronz tonu kullandık. Bu Maybelline bronz dudak parlatıcısıyla ballı dudak görünümünü iyice verdikten sonra 020 Sun isimli şeffaf tonu da uyguladık. Sen de dudakta yapışkanlık ve ağırlık hissi yaratmayan bu Maybelline Lifter gloss’ları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin.


Ballı dudak trendi için gereken malzemeleri ve ballı dudak makyajı yapımını öğrendin. Şimdi sıra sende. Hadi bu etkileyici dudak makyajını sen de hemen dene!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler