loader

Trend Alarmı: Beyaz Eyeliner Trendini İnceliyoruz

Favoriye Ekle

Kış aylarının en ilginç trendiyle karşı karşıyayız! Beyaz eyeliner trendi karşımıza çıktığından beri deneyip denememek arasında gidip geliyoruz. Sonunuda içimizdeki renkli eyeliner makyaj trendi canavarına yenik düştük ve beyaz eyeliner trendini denedik. Ne yalan söyliyelim, biz beyaz eyeliner trendine bayıldık.

Beyaz eyeliner trendinin en sevdiğimiz yanı ise gözleri olduğundan daha büyük ve aydınlık göstermesi oldu. Gözlerinin küçüklüğünden şikayetçiysen beyaz eyeliner trendinin hiç bitmemesini isteyeceksin. Bu trendi diğer renklerle kombinleyerek iddialı göz makyajları da elde edebilirsin. Hazırsan şimdi hep beraber beyaz eyeliner trendine yakından bakıyoruz. 

Editörün önerisi: Beyaz eyeliner trendini detaylı olarak okumadan önce, aklındaki beyaz eyeliner nasıl kullanılır? sorularını da yanıtlamanı öneririz.  

Beyaz eyeliner trendi 

Trend Alarmı: Beyaz Eyeliner Trendini İnceliyoruz_1

Göz makyajında yeni bir dönemle tanıştık. Artık klasik siyah eyelinerın yerini beyaz eyeliner alıyor. Gözlerinde iddialı ve romantik bir görünüm için beyaz eyeliner trendini hemen denemeni öneriyoruz.

Yaklaşan Sevgililer Günü için farklı bir makyaj stili arıyorsan beyaz eyeliner uygulamaya ne dersin? Beyaz incecik eyelinerını kırmızı rujunla birleştirerek ideal bir Sevgililer Günü makyajı elde edebilirsin. NYX Professional Makeup White Liquid Liner sayesinde bu makyajı elde edebilirsin. Buzlar kraliçesini andıran bir hava yaratmak için ten makyajında da mat bitişli bir fondöten tercih etmelisin.

Beyaz kedi gözü bakışlar

Trend Alarmı: Beyaz Eyeliner Trendini İnceliyoruz_2

En yeni çıkan makyaj trendlerini denemek benim işim diyorsan beyaz eyeliner ile kedi gözü bakışları elde etmeye başlamalısın. 

Kedi gözü eyeliner stili için öncelikle Urban Decay 24/7 Glide On Eye Pencil ile kuyruk kısmını çizmelisin. Daha sonra kirpik dibinden başlayarak kalın bir çizgi çek ve kuyrukla birleştir. Gözlerinin geniş görünmesini istiyorsan göz pınarına kadar ilerlememelisin. Urban Decay 24/7 Glide On Eye Pencil su geçirmez özelliği ve kremsi yapısıyla beyaz eyeliner trendini çok daha keyifli bir hale getiriyor. 

Beyaz eyeliner ve renkli ruj kombini

Trend Alarmı: Beyaz Eyeliner Trendini İnceliyoruz_3

Beyaz göz kalemini (yani eyelinerını) ne renk rujla kombinlesem diye düşünüyorsan cevabı hazır. Makyajına biraz renk katmak için dudaklarında iddialı ve canlı renkler kullanmalısın. Hatta cesaretin varsa dudaklarında birbirine kontrast olan renklere de öncelik verebilirsin. Gözlerinde de iddialı beyaz kalın eyeliner sürdükten sonra bütün gözler bir anda sana çevrilecek. 

Beyaz eyelinera en çok pembe, nar çiçeği veya fuşya tonları yakışıyor. Dudaklarında ombre görünümü yaratarak gölgeli bir hava da elde edebilirsin. Bunun için dudaklarının ortasına pembe rujunu geri kalanına fuşya rengi rujunu sürmeni öneriyoruz. 

Beyaz ve siyah eyelinerın birleşimi

Trend Alarmı: Beyaz Eyeliner Trendini İnceliyoruz_4

Beyaz eyelinerı tek başına kullanabileceğin gibi siyah eyelinerın ile de birleştirebilirsin. Dilersen siyah eyelinerının üzerine beyaz ince bir kat eyeliner sürebilir veya alt kirpik dibine beyaz eyeliner sürerek gözlerini daha aydınlık gösterebilirsin.

Konser veya festival makyajlarında çılgın denemeler yapmayı seviyorsan siyah ve beyazın birleşimini sen de çok seveceksin. Bu görünüm için öncelikle üst kirpik dbine iddialı ve uzun bir siyah eyeliner uygula. Kuyruk bölümünün daha keskin olması için yapışkanlı bantları kullanabilirsin.

Alt kirpik dibine de aynı uzunlukta beyaz eyeliner sürerek tam festival makyajı elde edebilirsin. Maybelline New York Gigi Hadid Collection Jel Eyeliner Nude sayesinde gözlerinde metalik bir etki yaratacaksın. 

Nude eyeliner

Trend Alarmı: Beyaz Eyeliner Trendini İnceliyoruz_5

Eğer beyaz eyeliner trendi ilgini çektiyse ama daha yumuşak bir renk deneyerek bu trende ısınmak istersen, nude renkte bir göz kalemi deneyebilirsin. L'Oréal Paris Infaillible Gel Crayon 013 Uptown Beige göz kalemini gözlerine eyeliner olarak uygulayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler