loader

Trend Alarmı: Cherry Cola Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Parlak, nostaljik esintili, cesur ve kesinlikle çok çekici bir makyaj trendi: Cherry Cola makyajı… Tiktok makyaj trendlerini var eden yaratıcı içerik üreticilerine selamlarımızı sunarak, Cherry Cola makeup dosyamızı açıyoruz!

Nostaljik esintili makyaj trendlerinin dayanılmaz cazibesi makyajseverleri etkisi altına almaya devam ediyor. Üstüne bir de Tiktok makyaj videolarının yarattığı viral etki eklenince, bunlardan biri olan Cherry Cola makeup trendi son günlerde her yerde karşımıza çıkıyor. Çarpıcı dudak makyajı detayları ve yanaklarda utangaç kızarıklıklar sunan Cherry Cola makyajı, pratikliğiyle de makyaj gurmelerinin beğenisi topluyor. Biz de bu cazip görünüme kayıtsız kalamadık ve işte, Cherry Cola makeup yorumlarımızla karşındayız. Renklenmeye hazırsan başlayalım!

Cherry Cola Makyajı Nedir?

Cherry Cola Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

Cherry Cola makyajı, dudak makyajının ön planda tutulduğu, dudakların koyu kahverengi dudak kalemi ve kızıl-mürdüm tonlarda bir lip glossla renklendirildiği bir makyaj stili. Özellikle de 90’lı yıllarda tüm dünyada çok sevilen vişneli koladan ilham alan bu makyaj stilinde, dudak makyajı ürünleri ağırlık kazanırken göz ve ten makyajı ise hafif tonlarda uygulanıyor.

Cherry Cola Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

İddialı dudak makyajı uygulamalarının özel gün ya da davetlere saklandığı hüzünlü moda yılları çoktan geride kaldı. Yani parlak ve çekici cherry cola (vişneli kola) makyajını özel günlerin yanı sıra günlük makyajların için de tercih edebilirsin. Günlük stilinde hafif bir göz makyajı ile dudaklarını odak nokta haline getirebilir ya da özel gün makyajlarında daha detaylı bir göz ve ten makyajı tercih edebilirsin. Mevsimsiz ve zamansız bir stil yaratan cherry cola makyaj stilini bizce denediğinde sen de çok seveceksin!

Cherry Cola Makyajı için Uygun Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Cherry Cola Makyajı için Uygun Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

  • Doğal/ışıltılı bitişli fondöten
  • Aydınlık görünüm veren kapatıcı
  • Kızıl/kahve tonlarında bir allık
  • Maskara
  • Koyu kahverengi dudak kalemi
  • Vişne tonlarında lip gloss

Cherry Cola Makyajı Nasıl Yapılır?

Cherry Cola Makyajı Nasıl Yapılır?

Nostaljik bir yolculuğa hazırsan, cherry cola makyajının püf noktalarını ve uygulama adımlarını aktarmaya başlıyoruz!

Adım 1: Cherry Cola Makyajı için Ten Makyajı Uygulaması

Makyajseverlerin sözsüz anlaşmalarının ilk maddesi gereğince, cildini temizleyip nemlendirdiğine hiç şüphemiz yok. Ardından hafif yapılı, ışıltılı ya da doğal bitişli bir fondöten uygulayarak cilt tonunu eşitleyebilirsin. Kapatıcı uygulamasıyla göz çevrene de eşit ve dinamik bir görünüm kazandırarak sıradaki adıma geçebilirsin.

Adım 2: Cherry Cola Makyajı için Allık Uygulaması

Doğru allık tonu ve belirgin bir allık görünümü Cherry Cola makyaj trendinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Biz editör ekibi olarak Giorgio Armani Luminous Silk Glow Blush Allık’ın “60 Mystery” tonu ile işte bu dedirtecek tatlı ve pembe bir allık görünümü yarattık. Bu ışıltılı allığın canlı rengine, kadifemsi etkisine ve uzun süre kalıcı formülüne bayılıyoruz!

Adım 3: Cherry Cola Makyajı için Göz Makyajı Uygulaması

Göz makyajında günlük stil için hafif bir göz farı ve maskara uygulayarak daha dengeli bir görünüm yakalayabilirsin. Eğer Cherry Cola makyajını özel gün stiline uyarlamak istiyorsan allık tonunla uyumlu ıslak göz farı renkleri ya da çift kuyruklu eyeliner detaylarının gücünden yararlanabilirsin. Aklında buna dair bir soru belirdiyse Çift Kuyruklu Eyeliner Nasıl Çekilir? adlı içeriğimize göz atmak isteyebilirsin. 

Adım 4: Cherry Cola Makyajı için Dudak Renklendirme ve Parlatıcı Kullanımı

Cherry Cola Makyajı için Dudak Renklendirme ve Parlatıcı Kullanımı

Koyu kahverengi tonlarında bir dudak kalemiyle dudaklarını ortadan kenarlarına doğru çerçevelemelisin. Biz bu adımda NYX Professional Makeup Line Loud Dudak Kalemi’nin “07 Total Baller” tonunu tercih ettik. Ardından rujunu dudaklarının iç kısmına uygulayarak yüzük parmağınla veya bir ruj fırçasıyla hafifçe gradyan bir görünüm alana kadar dağıtmalısın. 

Biz L'Oreal Paris Glow Paradise Balm Işıltı Veren Ruj’un “353 Mulberry Ecstatic” tonu ile hayal ettiğimiz kırmızı renge zahmetsizce ulaştık. Ayrıca bu rujun dokusu sayesinde bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu da zevkle keşfettik. Şimdi keşif sırası sende!


Bir makyaj trendinin daha sonuna geldik ama makyaj dünyasındaki yolculuğumuzun asla! Çarpıcı dudaklara odaklanmışken ufkunu açacak birkaç öneri daha keşfetmek istersen seni şöyle alalım: Mutlaka Denemen Gereken Dudak Combo'ları!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/