loader

Trend Alarmı: Eyelighter Nedir?

Favoriye Ekle

Ruhundaki ışıltının göz bebeklerini aydınlattığından eminiz. Peki, bu parıltıyı daha da artırmak için uygulayabileceğin yeni bir TikTok makyaj akımı olduğunu söylesek ne dersin? Hadi gel, eyelighter trendini detaylıca anlatıyoruz!

TikTok’ta her geçen gün yeni bir makyaj veya bakım trendi ortaya çıkıyor. Kimi zaman normal kullanıcıların, kimi zaman influencer’ların, kimi zaman ise makyaj artistlerinin geliştirdiği bu trendler her yerde adından söz ettiriyor. Şimdilerdeyse gündemde eyelighter var. Hayır, eyeliner’la yapılan bir makyaj trendinden bahsetmiyoruz. Burada konu esasında ışıltılı far makyajı! Peki, parlak makyaj trendlerinden biri olan eyelighter stili nedir? Eyelighter far uygulaması nasıl yapılır? Cevaplar sayfanın devamında seni bekliyor!

Eyelighter Nedir?

Eyelighter Nedir?

Eyelighter, parlak farlar kullanarak gözleri aydınlatmaya yardımcı olan bir TikTok makyaj akımı. Eye (göz) ve highlighter (aydınlatıcı) kelimelerinin birleşiminden meydana gelen eyelighter, Türkçede “göz aydınlatması” olarak da biliniyor. Çoktan anlamış olduğun üzere bu makyaj tekniğinde ışıltılı, sedefli ve yanardönerli farlar kullanılıyor. Bakışları son derece etkileyici kılan eyelighter görünümü, günlük rutinden özel davetlere istenen her ortamda rahatlıkla tercih edilebiliyor.

Eyelighter Ne İşe Yarar?

Eyelighter Ne İşe Yarar?

 • Eyelighter uygulaması bakışlara canlılık ve dinamiklik katıyor.
 • Göz çevresindeki ve genel görünümdeki yorgun ifadeyi tersine çeviriyor.
 • Işığa göre farklı görünümler sergileyen sedefli farlar gözlerde çok boyutlu etki yaratıyor.
 • Modern ve etkileyici bir makyaj görünümü sunuyor.

Eyelighter Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eyelighter Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Öncelikle aydınlık göz makyajının kalıcı olması için far uygulamasına başlamadan önce bir göz bazı kullanmak gerekiyor.
 • Eyelighter makyaj akımında far tercihini krem farlardan yana yapmak büyük önem taşıyor. Makyajda elde edilmek istenen parlak ve dinamik görünüm en iyi krem farlarla sağlanabiliyor.
 • Eyelighter yapımında makyajın dumanlı göz makyajı görünümlerine benzememesi gerekiyor. Bu nedenle bu far makyajında çoğunlukla tek renk kullanılıyor.
 • Eyelighter makyajında ışıltılı farın tüm göz kapağına uygulanması önem arz ediyor. Sedefli farlar sadece göz pınarlarına ya da kaş altlarına kullanılabilse de, bu ışıltılı makyaj tekniğinde çoğunlukla tüm göz kapağına uygulama yapılıyor.
 • Metalik farların ışıltısını daha da artırmak için parmak uçları ya da far fırçası suyla ya da makyaj sabitleme spreyiyle ıslatılabiliyor. Böylece farların pigmenti daha fazla artırılabiliyor.
 • Eyelighter göz farı uygulaması tek başına dahi oldukça dikkat çekici bir görünüm sergiliyor. Bu nedenle ten ve dudak makyajında ağır ürünler kullanmamak gerekiyor.
 • Göz kapaklarındaki ışıltıyı daha uzun süre koruyabilmek için makyajın son adımında sabitleme spreyi kullanmak önem arz ediyor.

Eyelighter Nasıl Yapılır?

Eyelighter makyajını okuyunca heyecandan gözlerin mi parladı? Bekle, şimdi onları gerçekten parlatacağız! İşte eyelighter far yapılış adımları:

Göz Kapaklarını Pürüzsüzleştir

Göz Kapaklarını Pürüzsüzleştir

Far uygulaması için pürüzsüz bir zemin oluşturmak ve ışıltılı farın göz kapaklarında daha güzel durmasını sağlamak için Maybelline New York Fit Me Kapatıcı’yı kullanabilirsin. Göz kapaklarının rengini nötrlemek için kullanabileceğin bu Maybelline kapatıcıyı göz çevrendeki kusurları gizlemek için de tercih edebilirsin.

Işıltılı Farlarla Parıldamaya Başla

Işıltılı Farlarla Parıldamaya Başla

Göz kapaklarını far uygulamasına hazır hale getirdikten sonra ışıltılı bir krem farla eyelighter uygulamasına geçebilirsin. Bunun için bizim sana önerimiz Maybelline Color Tattoo Krem Far! Kremsi yapısıyla uygulama kolaylığı sunan bu farlar, metalik renkleriyle eyelighter makyajı için biçilmiş kaftan.

Göz alıcı bir eyelighter makyajı için Maybelline Color Tattoo serisindeki 150 Socialite rengini tercih edebilirsin. Şeftali tonuna sahip bu krem farını göz kapaklarına kolayca uygulayarak çarpıcı bir makyaj yapabilirsin. Bronz tonlu 35 On and On Bronze rengini de mutlaka denemeni öneriyoruz! Bu tonlara bayılacağından eminiz.

Makyajını İstediğin Gibi Tamamla

Makyajını İstediğin Gibi Tamamla

Göz kapaklarına eyelighter farı uyguladıktan sonra makyajını istediğin gibi tamamlayabilirsin. Dilersen kirpiklerini Maybelline New York Lash Sensational Maskara ile tek tek ayırıp uzatabilirsin. İnce yapılı bir fondötenle pürüzsüz ten görünümü elde edebilir ya da sadece highlighter kullanabilirsin. Bunun için bizim önerimiz Maybelline New York Master Strobing Likit Aydınlatıcı! Ruj olarak ise doğal bitişli hafif bir renk tercih edebilirsin. Çünkü bu makyajda tüm odak gözlerde.


Eyelighter makyajı TikTok’ta ününe ün katmaya devam ediyor. Sen de eyelighter makyajı yapanların arasına katılarak ışıldını dışa yansıtabilirsin! Hadi geç kalma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler