loader

Trend Alarmı: Golden Hour Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Golden hour saatlerine girdiğimiz anda sen de hemen selfie çekmek için telefonuna sarılıyorsan müjde! Selfie’ler için ışık saçan bir görünüm yakalayacağın golden hour makyajı TikTok’tan taze çıktı! Sıcağı üstünde bu makyaj trendini gel beraber deneyelim.

Daha iyisi gelmez dedikçe TikTok makyaj trendleri ayaklarımızı yerden kesmeye devam ediyor. Günün en güzel saati olarak nitelenen, özellikle yönetmenlerin iple çektiği golden hour zamanının bir makyaj stiline temel oluşturabileceği aklına gelir miydi? Bir TikTok kullanıcısının aklına gelmiş olacak ki golden hour glow makyajının videosu kısa süre içinde trend oldu. Kendini bu yeni TikTok makyaj trendinin kollarına bırakmaya hazırsan golden hour makyajı nedir ve golden hour makyajının püf noktaları nelerdir incelemeye başlayalım!

Golden Hour Makyajı Nedir?

Golden Hour Makyajı Nedir?

Golden hour makyajı ya da tam adıyla golden hour glow makyajı, fondöten kullanmadan altın tonlu ve ışıltılı makyaj malzemeleriyle yapılan bir makyaj uygulaması. Bu makyaj stili anlayacağın üzere, güneşin batmadan önce gökyüzünde oluşturduğu sarı-turuncu ışık huzmelerinden ilham alıyor.

Golden Hour Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

Golden Hour Makyajı Hangi Zamanlar için Uygundur?

Altın saat makyajı olarak da adlandırabileceğimiz golden hour makyajını günün her anında rahatlıkla kullanabilirsin. Biz bu makyaj stilini en çok da yaz aylarına yakıştırdık. Çünkü golden hour glow makyajında hem alabildiğine nemli yani ışıltılı bir görünüm hem de bronz yansımalar bulunuyor. Özellikle de festivaller, deniz kenarında akşam yemekleri ve beach club’lardaki happy hour partileri bu makyajı yapmak için oldukça uygun. 

Golden Hour Makyajında Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılır?

Golden Hour Makyajında Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılır?

  • Işıltı veren nemlendirici makyaj bazı
  • Aydınlık görünüm veren kapatıcı
  • Serum allık
  • Likit highlighter
  • Işıltılı far
  • Kirpikleri tek tek ayıran maskara
  • Doğal bitişli dudak kalemi
  • Dudak parlatıcısı

Parlak bir cilt görünümünün hedeflendiği golden hour makyaj stilinde başlangıç noktası olarak nemlendirici adımını asla atlamamalısın. Ayrıca bu makyajda fondöten kullanmayacağımız için dilersen makyaj bazından sonra renkli bir güneş kremi tercih edebilirsin.

Golden Hour Makyajı Nasıl Yapılır?

Yukarıda golden hour makyaj malzemelerimizi ve ek önerilerimizi de verdiğimize göre, artık hazırlıkları tamamlayıp fırçaları elimize almak için harekete geçebiliriz!

Golden Hour Makyajı için İlk Adım: Makyaj Bazı ile Aydınlık Cilt Görünümü

Golden Hour Makyajı için İlk Adım: Makyaj Bazı ile Aydınlık Cilt Görünümü

Aydınlık bir cilt görünümü için işe NYX Professional Makeup Bright Maker Primer Makyaj Bazı uygulayarak başlayabilirsin. Bu makyaj bazının içindeki altın yansımalar cilde içten gelen bir ışıltı kazandırıyor. Bununla birlikte cildin daha pürüzsüz bir görünüme ulaşmasına da yardımcı oluyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Golden Hour Makyajı için İkinci Adım: Işıltılı Ten Makyajı

Golden Hour Makyajı için İkinci Adım: Işıltılı Ten Makyajı

Golden hour makyaj trendinde ağır bir ten makyajı uygulanmıyor. Cilt kusurlarını gizlemek ve daha pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek için sadece Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı kullanabilirsin. Göz çevresindeki yorgunluk izlerini gizleyen Maybelline Eraser kapatıcı, cilde anında taze ve aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca sünger aplikatörü sayesinde çok kolay bir şekilde uygulanabiliyor. Milyonların favorisi, senin neden olmasın? :) 

Golden Hour Makyajı için Üçüncü Adım: Bronz ve Işıltılı Yanaklar

Golden Hour Makyajı için Üçüncü Adım: Bronz ve Işıltılı Yanaklar

Golden hour makyajı için günbatımı rengini yanaklara taşımak gerekiyor. Bu adımda bizim önerimiz NYX Professional Makeup Bare With Me Luminous Cheek Serum Allık'ın “Peach Bronze” rengi! Elmacık kemiklerine doğal bir bronzluk kazandıran bu NYX Professional Makeup Allık D vitamini, hyaluronik asit, kombucha ve mantar özüyle cildi nemlendirmeyi ve beslemeyi de unutmuyor.

Allığın ardından cildine daha aydınlık bir görünüm katmak için bizim önerimiz NYX Professional Makeup Born To Glow Likit Aydınlatıcı. Kremsi ve likit formuyla ciltle anında bütünleşen bu NYX Professional Makeup likit aydınlatıcı, cilde göz kamaştıran ışıltılı ve canlı bir görünüm veriyor.

Golden Hour Makyajı için Dördüncü Adım: Bronz Yansımalı Gözler

Golden Hour Makyajı için Dördüncü Adım: Bronz Yansımalı Gözler

Altın yansımalı bronz rengi göz kapakları için Maybelline New York Color Tattoo 24H Göz Farı'nın 35 On And On Bronze rengini kullanabilirsin. Kremsi yapısıyla kolayca sürülen bu farın, içindeki altın yansımalı ışıltılarla golden hour makyajına çok yakışacağını düşünüyoruz. Uzunluk ve hacim etkisini aynı anda veren ve kirpikleri tek tek ayıran L'Oréal Paris Telescopic Lift Maskara'yı da sürdün mü göz makyajı bitmiş demektir.

Golden Hour Makyajı için Beşinci ve Son Adım: Parlak Dudaklar

Golden Hour Makyajı için Beşinci ve Son Adım: Parlak Dudaklar

Golden hour dudak makyajı için NYX Professional Makeup Line Loud Dudak Kalemi'nin “10 Stay Stuntin” rengini tercih edebilirsin. Dudak kalemini uyguladıktan sonra dudaklara daha bronz ve parlak bir görünüm vermek için Maybelline New York Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı'nın “018 Bronze” rengini tavsiye ediyoruz. Böylece dudaklarında günbatımının pembe ve turuncu tonlarını altın yansımalı ışıltılarla birlikte taşıyabilirsin.


Golden hour makyajını deneyenler yeni golden hour selfie'lerinden çok memnun. Golden hour selfie'leri için makyaj hazırlıklarına sen de hemen başla!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/