loader

Trend Alarmı: Grunge Makyaj

Favoriye Ekle

Bordo rujlar, koyu göz kapakları ve buğulu göz kalemleri... Bu tasvirler dahi grunge makyaj nedir sorusunu yanıtlamak için bizce yeterli! Bir kuşağı tamamen etkisi altına almış olan grunge makyaj stili ortaya çıktığı yıllardan bu yana her daim trend. Hemen hazırlan, 90'ların grunge makyaj akımına doğru yola çıkıyoruz!

Yıllar geçtikçe birçok makyaj stili önemini yitirip unutuluyor. Ancak grunge makyaj stili yıllara meydan okuyarak günümüzde dahi sık sık kadrajlara girmeyi başarıyor. Bugün, TikTok'ta da bir hayli popüler olan grunge makyaj trendi nedir ve grunge makyaj nasıl yapılır adım adım anlatacağız. Hadi, 90’lı yıllarda doğan grunge müzik akımıyla birlikte hayatımıza giren bu makyaj stilini hemen sen de dene!

Grunge Makyaj Nedir?

Grunge Makyaj Nedir?

Grunge makyaj, grunge müzik gruplarının etkisiyle makyaj dünyasında kendine sarsılmaz bir yer edinmeyi başaran bir makyaj stili. Genellikle koyu renkli makyaj malzemelerinin tercih edildiği bu stilde salaş ve asi bir görünüm hedefleniyor.

Grunge Makyaj Modelleri Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Grunge makyaj akımında uygulayabileceğin birkaç farklı göz ve dudak makyajı modeli bulunuyor. Tüm makyaj modellerini tek tek inceleyerek hangisinin senin tarzına daha uygun olduğuna karar verebilirsin.

Grunge Makyaj Stili ve Koyu Renkli Göz Kapakları

Koyu renkli göz kapakları için kahverengi tonlarının ağırlıkta olduğu bir far paleti kullanmalısın. Mesela, Maybelline New York The Nudes Far Paleti tam da bu makyaja göre. Bu palette alttan ikinci sıradaki farı parmaklarınla veya far fırçasıyla göz kapağına yerleştirip dağıtmalısın. Göz kapaklarına renk katmak için hemen yanındaki altın sarısı farı göz kapağının tam ortasına yerleştirebilirsin.

Koyu renkli grunge makyajı tamamlamak için siyah bir göz kalemiyle kirpik diplerini belirginleştirmeli ve pamuklu çubuk ya da minik bir makyaj süngeri yardımıyla göz kalemini hafifçe dağıtmalısın. Son olarak kıvırma etkili bir maskarayla makyajını tamamlayabilirsin. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Grunge Makyaj Stili ve Kızarmış Göz Görünümü

Gözlere doğal bir kızarıklık kazandırmak için pembe tonlarının hakim olduğu bir far paleti tercih etmelisin. Biz hem nude hem de çarpıcı makyajlar yapabildiğimiz Maybelline New York The Burgundy Paleti’ni kullanıyoruz. Öncelikle alttan üçüncü sıradaki renkle göz kapaklarımızı renklendiriyoruz. Daha sonra alt sıradaki ikinci ve beşinci renkleri karıştırarak gözlerimizin alt kısmına doğal bir pembelik kazandırıyoruz. Tabii bu görünümü de maskarayla noktalıyoruz.

Grunge Makyaj Stili ve Örümcek Kirpik Görünümü

Grunge Makyaj Stili ve Örümcek Kirpik Görünümü

Grunge göz makyajı modelleri arasında sıra dışı bir görünüme sahip olan örümcek kirpik görünümü için kirpikleri kıvıran bir maskara seçmelisin. Maybelline New York Colossal Curl Bounce After Dark Maskara bu görünüm için biçilmiş kaftan. Bu kıvırıcı maskara, kirpiklere devasa hacim etkisi kazandırarak topaklanma yapmıyor. Bu sayede kat kat uygulama imkanı sunuyor. Örümcek kirpiklere sahip olmak için maskarayı yoğun bir şekilde en az üç kez uygulamalısın. Daha çarpıcı ve asi bir göz makyajı için gözlerinin iç kısmını siyah göz kalemiyle renklendirebilirsin.

Grunge Makyaj Stili ve Parlak Dudak Görünümü

Grunge Makyaj Stili ve Parlak Dudak Görünümü

Grunge dudak makyajının en göz alıcı modellerinden biri parlak ve koyu renkli dudaklar. Bunun için koyu bir ruj tercih edip üzerine dudak parlatıcısı sürebilir veya direkt yüksek pigmentli bir dudak parlatıcısıyla makyajını tamamlayabilirsin. Işıltılı grunge dudak makyajını tek adımda tamamlamak için Maybelline Lifter Gloss Bronzed renkli dudak parlatıcı serisindeki “16 Rust” rengini kullanabilirsin. Yüksek pigmentli kızıl tonuyla dudakları anında renklendiren bu lip gloss, lifting etkisiyle dudaklara daha dolgun ve kalkık bir görünüm kazandırıyor. Yani bu lip gloss’un grunge makyajı için her açıdan göz alıcı bir görünüm sunduğunu söyleyebiliriz.

Grunge Makyaj Stili ve Mat Dudak Görünümü

Grunge Makyaj Stili ve Mat Dudak Görünümü

Grunge dudak makyajında yalnızca ışıltılı dudaklar değil, koyu renkli mat dudaklar da ön plana çıkıyor. Bugüne kadar kullandığımız en iyi mat rujlar arasına giren Maybelline New York Superstay Matte Ink Ruj serisi özellikle “45 Escapis” rengiyle grunge makyaj için ideal. Maybelline Matte Ink’ler 16 saate kadar kalıcı etkisi sayesinde yemek yedikten, duşa ve denize girdikten sonra dahi sürüldüğü andaki gibi görünüyor. Tek seferde yoğun renkli ve opak bir görünüm veren bu likit mat rujlar, dudakları kurutmuyor ve ağırlık hissi yaratmıyor.


Grunge makyajın asi ve cesur görünümünü makyajına taşımak istiyorsan grunge makyaj modellerinden sana en uygun olanları seç ve aynanın karşısına geç!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler