Trend Alarmı: #İncili Makyaj Trendini İnceliyoruz!

Trend Alarmı: #İncili Makyaj Trendini İnceliyoruz!

Gün geçmiyor ki yepyeni ve değişik bir makyaj trendi ile karşılaşmayalım: İncili makyaj trendi ile karşındayız!

Sen de bizim gibi vaktinin büyük bir kısmını Instagram’da geçiriyorsan, makyaj trendlerinin nabzını tutuyor, hatta bazılarını günlük makyajına uyarlıyorsundur. Instagram’da gördüğümüz her trend, günlük makyajımıza adapte olabilcek normallikte olmayabiliyor, biliyorsun :) Dalgalı kaşlar, mermer dudaklar, kristal tırnaklar derken, şimdi de yepyeni bir akımla karşı karşıyayız: İncili makyaj!

İncili Makyaj Trendi


Trend Alarmı: #İncili Makyaj Trendini İnceliyoruz!

Kulağa çok güzel bir fikir gibi gelmiyor mu? Nadir oluşu ve zarafeti simgeleyen parlaklığı ile inciler bugüne kadar boyunlarımızı ve kulaklarımızı süsledi. Hepimiz bir tane inci kolyemiz veya küpemiz olsun istemedik mi? Peki o çok sevdiğimiz, zarafetinden gözlerimizi alamadığımız incileri makyajımıza taşısak nasıl olurdu? Cevap: Bilmiyoruz! :) Başta da dediğimiz gibi, bu fikir kulağa çok hoş gelse de, iş uygulamaya gelince kararsız kaldık. Bakalım senin fikrin ne olacak?

Pastel tonlar ile incinin uyumu


Trend Alarmı: #İncili Makyaj Trendini İnceliyoruz!

İtiraf ediyoruz, bu fotoğraftaki göz makyajına aşık olduk! Pastel tonlarda yapılmış bir göz makyajına, inciler inanılmaz yakışmış. Tabii ki bu trendde kullanılan inciler gerçek değil, yapışkanlı olanlardan. Eğer denemek istersen, mesela bir parti veya festival makyajında, bu tarz bizce ideal. Hem göz pınarında hem de göz kenarında inciler resmen bir aydınlatıcı görevini görüyor. Yine aynı tonlarda bir eyeliner ile noktalar koyarak bütünlük sağlamayı unutma!

İncilerden eyeliner


Trend Alarmı: #İncili Makyaj Trendini İnceliyoruz!

İnci trendi deyince, incilerden eyeliner fikri olmadan da düşünülemezdi galiba. Minik yapışkanlı incileri kirpik diplerine aynı bir eyeliner gibi yapıştırarak sen de böyle bir görünüm elde edebilirsin. Far bazı olarak da parlak bir görünüm yakalamak için glosslardan veya sedefli bitişli farlardan yardım alabilirsin.

Parlak renkli göz makyajlarında inci etkisi


Trend Alarmı: #İncili Makyaj Trendini İnceliyoruz!

Sıra dışı bir göz makyajının peşindeysen, incileri, parlak bir far ile kombinlemeyi düşünebilirsin. Üst göz kapağına süreceğin yoğun ve canlı bir renk far ile inciler pekala güzel görünebilir. Alt kirpik diplerine sıraladığın incilerle bütünlük sağlaması için, farını göz kapağının katlanma çizgisinin üzerine kadar sürüp iyice dağıtmalısın.

Dramatik inciler


Trend Alarmı: #İncili Makyaj Trendini İnceliyoruz!

İnciler makyajda nasıl dramatik bir etki yaratır? İşte tam da böyle! Alt kirpiklerinin tam altına yapıştırdığında, sanki inciden göz yaşlarıymış gibi görünecek.  Renkli bir eyeliner veya far ile cut crease görünümü ile kombinlediğinde, bizce hem sıra dışı hem de son derece dramatik bir etki elde edebilirsin. Biz bu makyajı denemek için fotoğrafı telefonlarımıza kaydettik bile!

Aydınlatıcıda inci etkisi


Trend Alarmı: #İncili Makyaj Trendini İnceliyoruz!

Yok bu “İncili Makyaj” trendi bana göre değil diyorsan, sana çok güzel bir önerimiz var. İnci renginde bir aydınlatıcıya ne dersin? Yansımalı beyaz tonlu bir aydınlatıcı, makyajında inci yansıması elde etmeni sağlayacak. Özellikle burnuna ve dudaklarının üst kısmına uyguladığında, bir inci kadar göz kamaştıracağın kesin!

Ne dersin? İncili makyaj trendini parti veya festival makyajlarında kullanır mısın? Bize sorarsan bu fikir, gelin makyajlarında da son derece hoş olabilir. Eğer bu trendi denersen, bizimle #makyajselfiem etiketi ile paylaşmayı unutma! Yeni trenlerden haberdar olmak ve bizimle birlikte incelemek için bizi takipte kal!