loader

Trend Alarmı: Kahverengi Eyeliner

Favoriye Ekle

Doğal olduğu kadar çarpıcı bir görünüm de sunan kahverengi eyeliner trendiyle günlük makyaj rutininde yeni bir sayfa açmaya hazır mısın! Bu yazımızı okuduktan sonra kahverengi eyeliner kimlere yakışır sorusunu kendin için nasıl yanıtlayacaksın merak ediyoruz!

Son birkaç aydır ortalığı kasıp kavuran "clean girl" ve "latte makeup" trendinin ardından popülerliğini giderek artıran kahverengi eyeliner kullanımı gerek ünlüler gerekse de TikTok kullanıcıları arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Sence doğal makyaj görünümünün yıldız ismi haline gelen kahverengi eyeliner çeşitleri siyah eyeliner'ı tahtından indirebilir mi? Hadi, kahverengi eyeliner ne işe yarar ve kahverengi eyeliner makyajı nasıl yapılır incelemeye başlayalım. Sen de bize katıl, trendlerin gerisinde kalma!

Kahverengi Eyeliner Ne İşe Yarar?

Kahverengi eyeliner kullanmak siyaha kıyasla gözlerde daha yumuşak ve doğal görünüm yaratıyor. Kahverengi eyeliner, gözlere boyut kazandırırken her göz rengiyle uyum sağlaması nedeniyle de yoğun ve zengin bir görünüm yaratıyor. Kahverengi eyeliner kullanımı bu nedenle özellikle doğal ve minimalist makyaj trendleri için birebir oluyor. 

Kahverengi Eyeliner Kimlere Yakışır?

Kahverengi eyeliner birçok farklı ten, saç ve göz rengine uyum sağlıyor. Açık tenliysen açık veya orta koyuluktaki kahverengi eyeliner'ları rahatlıkla kullanabilirsin. Ancak buğday veya bronz bir tene sahipsen orta ve koyu kahverengi tonlarına yönelmelisin. 

Yeşil veya mavi göz rengine sahipsen kahverengi eyeliner'la kontrast etkisi yaratabilirsin. Nitekim kahverengi eyeliner, renkli gözlerdeki kahve tonlarını ön plana çıkararak daha dikkat çekici bir görünüm sunuyor. Ancak gözlerin yoğun koyu kahve, tenin esmer, kaş ve kirpiklerin de siyaha yakın renkliyse sana en çok yakışan seçenek yine siyah eyeliner olacaktır. 

Kahverengi Eyeliner Makyajı Nasıl Yapılır?

Kahverengi Eyeliner Makyajı Nasıl Yapılır?

Kahverengi eyeliner makyajını birçok farklı stile uyarlayarak yapabilirsin. Fakat biz bu yazımızda, TikTok’taki en meşhur kahverengi eyeliner uygulamalarını nasıl yapacağını anlatacağız. TikTok kullanıcıları kahverengi eyeliner makyajını genellikle iki türlü yapıyor. Bunlardan ilki ve en popüler olanı yalnızca kahverengi eyeliner ve maskaradan ibaret. İkincisinde ise kahverengi eyeliner’ın hatları far paletiyle daha belirgin hale getiriliyor.

Stil 1: Kahverengi Eyeliner ve Maskara Uygulaması

Kahverengi eyeliner trendinin doğmasını sağlayan bu uygulamada, gözlerin açıkken kirpik dibinden gözün dış kısmına doğru bir eyeliner çizgisi çekmelisin. Arzu ettiğin görünüme göre bu eyeliner’ı kalınlaştırabilir veya uzatabilirsin. Ayrıca kahverengi göz kalemiyle gözünün iç kısmını da belirginleştirebilirsin. (Mutlaka Denemen Gereken 5 Kahverengi Göz Kalemi için seni bu yazıdan sonra birkaç dakikalığına bu sekmeye alabiliriz.) Ardından kirpiklerini tek tek ayıran ve kıvıran siyah ya da yine kahverengi bir maskara sürmelisin. İşte, hazırsın!

Stil 2: Kahverengi Eyeliner ve Kahverengi Far Paleti Uygulaması

Kahverengi Eyeliner ve Kahverengi Far Paleti Uygulaması

Farın göz kapağına sabitlenmesi ve gün boyu bozulmaması için işe göz makyaj bazı uygulayarak başlayabilirsin. Ardından kahverengi eyeliner’ı yine istediğin stilde gözlerine uygulayabilirsin. Ancak bu sefer daha buğulu bir göz makyajı görünümü elde etmek için eyeliner fırçası ve toprak tonlu bir far paletine de ihtiyacın olacak. 

Kullandığın eyeliner’a yakın bir kahverengi farı fırça yardımıyla eyeliner’ı biraz daha uzatacak ve kalınlaştıracak şekilde sürmelisin. Farı tüm kirpik hattın boyunca uygulayabilirsin. Daha çarpıcı bir görünüm için göz pınarlarına ve alt kirpik hattına bordo bir far sürebilirsin. Son olarak siyah bir maskarayla makyajını noktalayabilirsin.

Kahverengi Eyeliner Önerileri

Maybelline New York Tattoo Liner Ink Pen Pitch Brown


Göz makyajında tek hamlede etkileyici bir görünüme ulaşmak istiyorsan rahatça kullanabileceğin, akma ve bulaşma yapmayan yüksek pigmentli eyeliner seçeneklerini incelemelisin. Bizim favori eyeliner kalemlerimizden biri olan Maybelline New York Tattoo Liner Ink Pen “Pitch Brown” rengiyle gözlerini zahmetsiz bir şekilde öne çıkarmana yardımcı olacak. Suya dayanıklı formülüyle gün içinde yüz yıkamaya bile imkan tanıyan bu kahverengi kalem eyeliner, her göz tipine uyum sağlayan fırçasıyla eforsuz bir şekilde sürülebiliyor.

L'Oréal Paris Infaillible 36H Grip Micro Fine Eyeliner 02 Smokey Earth

Sıra bir diğer önerimizde! L'Oréal Paris Infaillible 36H Grip Micro Fine Eyeliner, “02 Smokey Earth” rengiyle son zamanlarda favori eyeliner kalemleri listemize giren bir diğer kahverengi eyeliner. 0,01 milimetrelik ince ucuyla kontrollü bir sürüş deneyimi sunan L'Oréal Paris Infaillible kahverengi eyeliner, her sürüşte pürüzsüz bir görünüm sergiliyor. İnce ucuyla birçok eyeliner stilini de kolayca uygulamaya imkan tanıyor. Yüksek pigmentasyonuyla tek çizgide dahi belirgin bir görünüm yaratırken suya dayanıklı formülüyle ise gün boyu bize eşlik etmeyi sürdürüyor.

Yoğun bir göz makyajı yapmadan etkileyici bakışların tadını çıkarmak istiyorsan kahverengi eyeliner trendini sen de mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler