loader

Trend Alarmı: Kuyruklu Far Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Sonbahar günlerinde yapmayı en çok sevdiğimiz makyaj modeli kuyruklu göz makyajı oluyor. Kuyruklu göz makyajı gözleri daha çekik, büyük ve en önemlisi çok çekici gösteriyor. Özellikle düşük gözleri yukarı taşıyacağı için çok büyük bir etki yaratacak bu göz makyajını mutlaka denemelisin!

Gece makyajlarında veya doğru renkleri kullandığında ofis makyajına da uyarlayabileceğin kuyruklu göz makyajı dosyasını açıyoruz Göz makyajında doğru adımları takip ederek sen de bu etkileyici makyajı yapabilirsin. Yaz aylarının verdiği rahatlığı üzerinden attıysan artık yeni göz makyajı trendleri üzerinde pratik yapma zamanı geldi demektir!

Kuyruklu göz makyajı modası

Trend Alarmı: Kuyruklu Far Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Göz makyajında modası hiç geçmeyen stillerden biri kuyruklu göz makyajıdır. 2018 sonbahar trendlerinde de yer alan kuyruklu göz makyajı modasına modern dokunuşlar ekleniyor. Eğer sen de modern ve klasik makyajları birleştirmeyi seviyorsan kuyruklu göz makyajı tam sana göre!

Editörün Önerisi: Her göz şekli için uygun olabilecek bu makyaj stili, özellikle düşük gözlüler için ideal! Gözlerini daha çekik göstermek için tüm tüyolarımızı dikkatle dinle!

Öncelikle bu sene kuyruklu göz makyajları eskisi gibi alaturka değil. Daha modern, metalik veya mat farlar ile kuyruklu göz makyajına yeni bir hava getirebilirsin. Glitter farlarını doğru kullanarak kuyruklu göz makyajına eklemek de serbest!

Far ile kuyruklu göz makyajı yapmak

Trend Alarmı: Kuyruklu Far Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Kuyruklu göz makyajlarındaki en büyük değişim eyeliner yerine göz farlarının kullanılıyor olması. Böylece keskin bir görüntü yerine daha modern ve buğulu göz makyajları elde edebilirsin.

Kuyruklu göz makyajını far ile yaparken kolay dağılabilen ve kalıcılığı yüksek olan far paletlerini tercih etmelisin. İlk adım olarak, sonbahar tonlarını içinde barındıran Maybelline New York The Burgundy Bar Far Paletindeki en açık rengi far bazı olarak göz kapağına yay. Bu adım, ileriki aşamalarda uygulayacağın farların kolay yayılmasını sağlayacaktır. Daha sonra aynı far paletindeki açık kahve rengini göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve iyice dağıt. Kuyruklu göz makyajı için ideal bazı oluşturduktan sonra kuyruk adımına geçebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kuyruk nasıl yapılır?

Kuyruk nasıl yapılır?
Göz makyajının baz adımını tamamladıktan sonra seçtiğin renkteki bir göz farı ile kuyruk yapmaya başlayabilirsin. Burgundy Bar far paletindeki koyu mor yansımalı rengi al ve kuyruğunu oluşturmaya başla.

Kolay kuyruk yapımı için önce gözlerinin dış köşelerinden başlamanı öneriyoruz. Kuyruğunu oluşturduktan sonra kirpik dibine de far uygulayarak bu çizgiyi kuyruğun ile birleştir. Son olarak kuyruklu göz makyajının daha buğulu görünmesi için temiz bir far fırçasıyla çok hafifçe dağıt.

Krem farlarla kuyruklu göz makyajı

Trend Alarmı: Kuyruklu Far Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Eğer kuyruklu görünümü toz farlarla vermek sana zor gelirse, krem farlardan yardım alabilirsin. Çok daha kolay kontrol edebileceğin ve gün boyu kalıcı olan Maybelline New York Color Tattoo farlardan 35 On and On Bronze rengini kullanabilirsin. Metalik bronz tonu ile tam bir sonbahar rengi olan bu far, kremsi yapısıyla kuyruk etkisini yakalamanı çok kolaylaştıracak!


 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler