loader

Trend Alarmı: Latte Makeup Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Tiktok makyaj trendi perileri yine iş başında! Tıpkı bronz ışıltılar saçan bir Yunan tanrıçası gibi hissettiren latte makeup trendinin cazibesine kapılmamak elde değil. Yaz güneşiyle hayat bulan toprağın en sıcak tonlarını makyaj stiline taşımaya hazırsan, adımlarımızı takip et!

Tiktok makyaj videoları arasında rekor bir hızla yükselişe geçen latte makeup trendi, genellikle sonbahara yakıştırılan sıcak kahverengi makyaj tonlarını hareketli yaz akşamlarına taşıyor. Yılın dört ayı güneş öpücüğü görünümü sunan latte makeup stili iç ısıtan doğal renkleriyle son derece sofistike bir görünüm yaratıyor. Viral makyaj trendlerinin yeni starını keşfetmeye hazırsan latte makeup nedir, hangi makyaj malzemeleriyle uygulanır ve nasıl yapılır, bizim rehberliğimizde keşfet!

Latte Makeup Trendi Nedir?

Latte Makeup Trendi Nedir?

Latte makeup, aydınlık ve eşitlenmiş ten üzerinde uygulanan bronz yansımaların, kahve ve karamel tonlarının ağırlıkta olduğu bir makyaj stili. Latte makeup TikTok makyaj trendinin yaratıcısı, bu makyaj stilinin odağına “Mükemmel olmak zorunda değil.” fikrini konumlandırıyor. Zahmetsizce uygulanmasının beraberinde tüm stillere ve ten renklerine uyarlanabiliyor olması, latte makeup trendinin hızlı yükselişindeki en etkili faktörler olarak sıralanıyor.

Latte Makeup Hangi Zamanlar için Uygundur?

Latte Makeup Hangi Zamanlar için Uygundur?

Latte makeup trendinin en güzel yanı, her mevsim ve her ortam için uygun bir seçenek sunmakla birlikte tüm stillerde çekici bir görünüm yaratması. Latte makeup’ın çekici etkisini günlük makyajına taşımak için bronzer ve göz makyajını daha hafif tutabilirsin. Makyajının ışıltısını artırıp gözlerinde dumanlı bir etki yaratarak bu trendden özel gün makyajlarında da faydalanabilirsin.

Latte Makeup için Uygun Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

  • Doğal bitişli fondöten / renkli nemlendirici
  • Bronzlaştırıcı
  • Highlighter
  • Doğal bitişli makyaj sabitleme spreyi
  • Kahve, bronz ve karamel tonlarında bir göz farı paleti
  • Kahverengi göz kalemi
  • Uzunluk ve hacim veren maskara
  • Nude ya da kahverengi tonlarında dudak kalemi
  • Şeffaf dudak parlatıcı

Latte Makeup Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda makyajseverlerin odağına yerleşmeyi başaran en popüler makyaj trendlerinden latte makeup’ı denemeye hazırsan, sıra geldi en heyecanlı kısma! İşte, latte makeup adımları ve latte makeup yaparken dikkat etmen gereken tüm püf noktalar:

Adım 1: Latte Makeup için Ten Makyajı Uygulaması

Latte Makeup için Ten Makyajı Uygulaması

Cildini temizleyip nemlendirerek makyaja hazırladığından eminiz fakat yine de ufak bir hatırlatma yapmış olalım. Cildin makyaj için hazırsa, renkli nemlendirici formunda hafif yapılı bir fondöten uygulayarak ten makyajına başlayabilirsin. Biz Makyaj.com editörleri olarak tüm bu etkilere Maybelline Instant Perfector Glow Fondöten sayesinde pratik şekilde ulaştık. Çünkü bu ten makyajı ürünü kapatıcı, BB krem, aydınlatıcı ve makyaj bazı olarak kullanılmaya uygun.

Adım 2: Latte Makeup için Bronzer Kullanımı

Latte Makeup için Bronzer Kullanımı

Bronzer uygulaması latte makeup viral makyaj trendinin can damarı olarak tanımlanabilir. Elmacık kemiklerinin üstü, şakaklar, saç çizgisi ve son olarak kulağın altından çeneye kadar uzanan dikey bir çizgi boyunca ve hatta göz kapaklarına bronzer uygulayabilirsin. Bu noktada odaklanman gereken nokta bronzerı güzelce harmanlayarak sert bir görünümden kaçınmak olmalı.

Biz bu iş için biçilmiş kaftan olarak gördüğümüz Maybelline New York City Bronze Bronzlaştırıcı & Kontür Pudrası’nı tercih ettik. Doğal bir bronzluk etkisi ve kontür uygulamaları için geliştirilen, kakao yağı içeren formülüyle ciltle pratik biçimde bütünleşen bu bronzer’ın dokusuna resmen aşık olduk!

Adım 3: Latte Makeup için Yüz Boyutlandırma ve Sabitleme İşlemi

Latte Makeup için Yüz Boyutlandırma ve Sabitleme İşlemi

Bu adımda yüzüne daha fazla boyut katmak için bronzer’dan sonra dilersen aydınlatıcıların sihirli etkisinden de faydalanabilirsin. Ten makyajında halihazırda doğal bir ışık yansıması olduğu için aydınlatıcıyı sadece elmacık kemiklerinin en çıkıntılı noktası, burnunun ucu ve göz pınarlarına uygulaman yeterli. 

Yüz boyutlandırma adımını tamamlamanın ardından tüm alanlara transparan bir pudra uygulamalısın. Maybelline Fit Me Matte+poreless Transparan Pudra’nın perlit minerali içeren formülü bu adımda tam da hayal ettiğimiz etkiye hızla ulaşmamızı sağladı.

Adım 4: Latte Makeup için Göz Makyajı Uygulaması

Latte Makeup için Göz Makyajı Uygulaması

Göz makyajında tercihin kahverengi ve karamel tonlarından yana olmalı. Göz farını kirpiklerinin altına da uygulayabilir istersen smokey göz makyajı stilini de kullanabilirsin. Üst kirpik çizgisini koyu kahverengi bir göz farıyla ya da kahverengi göz kalemiyle belirginleştirebilirsin. Maybelline Nudes of New York Far Paleti sıcak renk tonlarıyla latte makeup trendini uygulamak için harika bir alternatif. Elbette favori maskaranla kirpiklerine biraz hacim kazandırmayı da unutmamalısın.

Adım 5: Latte Makeup için Dudak Renklendirme ve Parlatıcı Kullanımı

Latte Makeup için Dudak Renklendirme ve Parlatıcı Kullanımı

Gördüğün üzere latte makeup makyajı oldukça pratik şekilde uygulanıyor. Hatta çoktan son adıma geldik bile. Dudaklarını ten rengi ya da kahverengi tonlarında bir kalemle çevreleyip şeffaf bir dudak parlatıcı uygulayarak makyajını noktalayabilirsin. Biz bu aşamada Maybelline Lifter Gloss kullanmayı tercih ettik.


Bir makyaj trendini daha birlikte keşfettik. Şimdi sana latte makeup stilinin gücünü ikiye katlayacak son tavsiyemizi iletiyoruz: Makyaj stilini sıcacık bir gülümsemeyle ısıtmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/