loader

Trend Alarmı: Mavi Göz Makyajı Merceğimiz Altında

Favoriye Ekle

Mavi gözlüler nasıl makyaj yapmalı? Adım adım anlatıyoruz...

Eğer mavi gözlüysen çok şanlısın! Mavi göz rengini ön plana çıkaracak makyaj önerilerimizi tek tek paylaşıyoruz!

Mavi Gözlere Hangi Makyaj Yakışır?

Mavi Gözlere Hangi Makyaj Yakışır?

Mavi gözlere nötr renkler mükemmel uyum sağlıyor. Bu sayede daha da ön plana çıkan mavi gözlere, nötr ve pastel ton seçimleri yaparken, göz rengini öldürmemeye özen göstermelisin. Örneğin göz renginle çok benzeşen renkte bir far seçmemelisin. Ya da göz renginin alt tonu olmasına özen göstermeli ve göz kalemiyle rengi desteklemelisin. Pastel renkler dışında, gri ve siyahın tonları da mavi gözlere en çok yakışan renklerden.

Mavi Gözlülerin Eyeliner ve Maskara Seçimi

Eyeliner

Mavi Eyeliner

Eğer eyeliner için siyah dışında farklı bir renk alternatifi arıyorsan, mavi eyelinera mutlaka bir şans vermelisin. Hem sıra dışı hem de son derece enerjik görünen bir göz makyajı için sana önerimiz L'Oréal Paris Matte Signature likit eyeliner serisinden 02 Blue Signature rengi. Mavi eyeliner seçiminde, opak bir görünüm elde edebilmek için eyelinerının yoğun pigmentli ve mat yapıda olmasına dikkat etmelisin. Matte Signature eyelinerların kısa uçlu ve uzun gövdeli ergonomik aplikatörleri, hata yapmaya ihtimal bırakmıyor. Yoğun pigmentli, mat bitişli, dağılmaya ve akmaya dayanıklı formülleriyle gün boyunca kalıcı mavi eyeliner makyajının keyfini çıkarabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Maskara

Trend Alarmı: Mavi Göz Makyajı Merceğimiz Altında_6

Mavi göz makyajı demek illa da mavi far kullanmak demek değil. Gözlerine hiç far uygulamayıp, sadece mavi maskara ile de makyajını tamamlayabilirsin. Mavi kirpik görünümü ile de yine de hem havalı hem de dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsin.

Mavi Gözlüler İçin Fark renkleri

Mavi Gözlüler İçin Fark renkleri

Mavi gözlere renkli farlar çok yakışır. Göz makyajında tam bir mavi kullanmak yerine biraz daha turkuaz tonlarını denemek istersen, Maybelline Color Tattoo Turkuaz rengi tam sana göre. Özellikle günlük makyajlarda rahatlıkla tercih edilebilecek turkuaz farlar, ela göz renklerine çok yakışıyor.

Mavi Göz Kalemi

Mavi Göz Kalemi

Mavi göz makyajı trendinde en sevdiğimiz görünümlerinden biri de mavi göz kalemleri kullanılan göz makyajları. Gözün hem üstüne hem de alt kirpik dibine uygulayabileceğin mavi göz kalemi son derece çarpıcı bir etki bırakıyor. Yumuşak yapısı ve yoğun pigmentli rengi ile çok kolay uygulanan L’Oréal Paris Liner Signature 02 Blue Jersey rengi tam böyle makyajlara göre!

Mavi Gözlülere En Çok Yakışan Allık Renkleri

Mavi Gözlülere En Çok Yakışan Allık Renkleri

Mavi gözlerine makyaj yaptığında, cildinin de taze ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. Cildine daha renkli ve aydınlık bir etki verecek bir allık tercih edebilirsin. Mavi gözlere en çok pembe alt tonlu allıkları yakıştırıyoruz. Fuşya, canlı pembe gibi tonlar mavi gözlerini daha çok öne çıkaracak. Eğer gece makyajı yapıyorsan bronzerdan yardım alarak yüzünü boyutlandırabilirsin.

Mavi Gözlüler İçin Ruj Önerileri

Mavi Gözlüler İçin Ruj Önerileri

Gözlerin yeterince dikkat çektiği için belirgin ruj renklerinden çekiniyor olabilirsin. Fakat mavi gözlere kırmızı ve fuşya rujun çok yakıştığını biliyor musun? Sade göz makyajı ve belirgin dudaklar sana çok yakışacak. Dudaklarının ön plana çıkması için saten bitişli bordo, kırmızı ve mor alt tonlu pembe rujları denemelisin.

Mavi Göz Rengi Nasıl Belirginleştirilir?

Mavi Göz Rengi Nasıl Belirginleştirilir?

Mavi gözleri belirginleştirmek için metelik far renkleri kullan. Bakır ve altın tonları, mavi gözlerde çok çarpıcı duruyor. Bu iki rengin karışımını far olarak uygulayabilir, siyah göz kalemiyle de görünümünü tamamlayabilirsin.

Aynı şekilde pastel pembe far ve siyah göz kalemi birleşimi de mavi gözlerinin güzelliğini perçinleyecektir. Ve tabii ki vazgeçilmez füme! Füme rengi far ve siyah göz kalemiyle kedi bakışlarına sahip olabilirsin. Kirpik kıvırıcı kullanarak kirpiklerini belirginleştirmek de iyi bir fikir olacaktır.

Mavi Gözlüler İçin Koyu Renk Makyaj

Mavi Gözlüler İçin Koyu Renk Makyaj

Eğer göz makyajında daha koyu tonlar kullanmak istiyorsan, lacivert tonlarını da deneyebilirsin. Hem göz kapağına hem de alt kirpik dibine uygulayabileceğin lacivert tonlarda bir far, gece makyajlarında şıklığınla dikkat çekmeni sağlayacak. Lancôme’un Ombre Hypnôse Stylo metalik kalem farlarından 07 Bleu Nuit rengi tam bu tarz makyaja göre!

Mavi Gözlüler İçin Hafif Makyaj

Mavi Gözlüler İçin Hafif Makyaj

Hafif göz makyajı için renkli göz kalemini kirpik diplerine uygula ve hafifçe dağıt. Özellikle metalik gri, bronz ve açık pembe göz kalemleri makyajına hafif bir dokunuş eklemeni sağlayacak. Mavi gözlerini ortaya çıkarmak için kahverengi göz kaleminden de yardım alabilirsin. Yumuşak uçlu göz kalemleri kolay dağılabilir ve buğulu görünüm oluşturabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/