loader

Trend Alarmı: Ombre Concealer Ne İşe Yarar?

Favoriye Ekle

Ne kadar uğraşırsan uğraş makyajını gölgelemekten geri durmayan göz altı morluklarından sıkıldıysan, yeni TikTok makyaj hilesini denemeye hazır ol. Ombre concealer trendiyle göz altlarımızdaki koyu halkalarla birazdan vedalaşıyor olacağız, bize katılacak mısın?

TikTok güzellik dünyasında makyaj tüyoları bitmek bilmiyor. Mesela, son zamanlarda TikTok’ta viral haline gelen ombre concealer trendini duydun mu? Göz altındaki koyu halkaları daha etkili bir şekilde kapatmayı hedefleyen ombre concealer trendi kısa süre içinde birçok kişinin günlük makyaj rutinine dahil olmayı başardı. Biz de göz altlarımızı daha pürüzsüz ve canlı gösterecek bir makyaj tüyosu görünce dayanamadık ve hemen denemeye karar verdik. Sen de bizim gibi yeni makyaj hileleri denemeyi seviyorsan ombre concealer nedir ve ombre concealar tekniği nasıl uygulanır adım adım anlatalım! 

Ombre Concealer Nedir?

Ombre Concealer Nedir?

Ombre concealer, iki farklı renkteki kapatıcı ve iki farklı renkteki allığın göz altına renk geçişi oluşturacak şekilde sürülüp karıştırılmasıyla uygulanan bir makyaj tekniği. Bu yeni makyaj trendinin göz altına allık sürme hilesinin bir üst seviyesi olduğunu söyleyebiliriz. Ombre concealer püf noktalarına hakim oldukça bizce senin için de makyajın en önemli sırrı olacak!

Ombre Concealer Ne İşe Yarar?

Ombre Concealer Ne İşe Yarar?

Ombre concealer, farklı renkleri karıştırarak göz altında daha doğal, parlak ve aydınlık bir görünüm yaratmak için kullanılıyor. Dört farklı rengin karıştırılmasıyla, göz altındaki koyu renkli halkalar ve cilt lekeleri tek bir kapatıcı uygulamasına kıyasla daha etkili bir şekilde gizleniyor. Bu sayede tamamen eşit tonlu ve doğal görünümlü bir ten makyajı elde etmek de daha mümkün hale geliyor.

Ombre Concealer Tekniği Nasıl Uygulanır?

Ombre Concealer Tekniği Nasıl Uygulanır?

  • Öncelikle cildini temizlemelisin. Nemlendirici ve güneş kreminin ardından makyaj bazı uygulayabilirsin.
  • Cilt bakımını tamamladıktan sonra seçtiğin fondöteni göz altlarına gelmeyecek şekilde tüm yüzüne dağıtmalısın. 
  • Şimdi sıra ombre concealer adımına geldi! Bu adımda iki farklı renkte likit kapatıcı kullanman gerekiyor. Yani kendi ten rengine uygun olan kapatıcının bir ton koyusunu da almalısın. 
  • Açık kapatıcı rengini göz pınarının altına nokta halinde yerleştirmeli ve yanına da bir ton koyusunu sürmelisin.
  • Koyu renkli kapatıcının yanına sırasıyla açık pembe ve koyu pembe tonlu allığı yine nokta şeklinde yerleştirmelisin.
  • Kapatıcı ve allık renklerini sırasıyla göz altına sürdükten sonra yumuşak ve sık kıllı bir kapatıcı fırçasıyla hepsini karıştırmalısın.
  • Daha pürüzsüz bir renk geçişi için fırçadan sonra makyaj süngeriyle tampon hareketler yaparak renkleri dağıtmaya devam edebilirsin. İşte, bu kadar!

Ombre Concealer Tekniği için Hangi Kapatıcı ve Allıklar Tercih Edilmeli?

Ombre concealer uygulamasında likit yapılı makyaj malzemelerini seçmen gerektiğini yukarıda aslında belirtmiştik. Ancak burada biraz daha detaya inebiliriz. Karıştırma işlemi ve renk geçişini başarıyla tamamlamak için kullanacağın kapatıcı ve allıkların yapı olarak aynı kalınlıkta veya incelikte olması çok önemli! Aksi takdirde renklerden biri diğerini baskılayabilir ve ortaya istemeyeceğin bir sonuç çıkabilir. 

Ombre Concealer Uygulaması için Kapatıcı Önerisi

Ombre Concealer Uygulaması için Kapatıcı Önerisi

Göz altı morlukları için kapatıcı önerimiz, uzun zamandır favori kapatıcılarımız arasında yer alan Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı! Göz altındaki ince çizgileri ve koyu halkaları gizleyen Maybelline Eraser kapatıcı, göz çevresindeki yorgunluk izlerini örtmeye de yardımcı oluyor. İnce çizgilere dolmayan bu kapatıcıyı gönül rahatlığıyla göz altında kullanabilirsin. Ancak Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’nın iki farklı rengini almasın. Unutma, renklerden biri kendi ten rengin olurken öteki ise bir ton koyusu olmalı.

Ombre Concealer Uygulaması için Allık Önerisi

Ombre Concealer Uygulaması için Allık Önerisi

Ombre concealer uygulaması için en sevdiğimiz likit allıklardan biri olan Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık’ı kullanmanı tavsiye ediyoruz. Likit formuyla hemen dağılan ve kalıcılığını gün boyu koruyan Maybelline Cheek Heat Likit Allıklar, pembe tonlarına sahip farklı renk seçenekleri sunuyor.

Allık rengini seçerken cilt alt tonunla uyum sağlamasına ve kapatıcıyla karıştığında doğal bir görünüm sergilemesine dikkat etmelisin. Bizce ombre concealer uygulaması için Cheek Heat 20 Rose Flush ve Cheek Heat 25 Fuchsia Spark renklerini tercih edebilirsin.


Günün en sevdiğimiz saati olan alışveriş zamanı geldi çattı! Yeni kapatıcı ve allık renklerine kavuştuktan sonra ombre concealer uygulamasını deneyip yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/