loader

Trend Alarmı: Romantik Komedi Stili

Favoriye Ekle

Romantik komedi aşıkları buraya! Draması bol romantik komediler modayı ele geçirdi. Patlamış mısırlar hazırsa romcom core incelemesi başlasın!

Modada trendler oldukça hızlı bir şekilde değişiyor. Her gün yeni bir trend moda tutkunlarının sosyal medya akışlarını dolduruyor. “Romcom core” da bunlardan biri. Romantik komedi stili olarak Türkçeye çevrilen bu stil, ilhamını 90 ve 2000’li yılların popüler romantik komedi dizi ve filmlerinden alıyor. Bir nesle ilham vermiş popüler yapıtlarda kullanılan saç, makyaj ve giysileri günümüz modasına uyarlayan bu akım için bir moda trendinden daha fazlası diyebiliriz. Belki, geçmiş mutluluklara bir dönüş olabilir!

Romcom Core Nedir?

Romcom Core Nedir?

Romantik komedi filmleri bir dönemin en popüler türleri arasında bulunuyor. Zamanla yerini bilim kurgu ve aksiyon içerikli yapıtlara kaptıran bu filmler hayranları tarafından yıllar geçse de aynı keyifle izleniyor. Günümüzde ise romantik komediler televizyonun dışında bir alanda daha karşımıza çıkıyor: Moda! 

Romcom core olarak kısaltılan romantik komedi stili, ilhamını bu filmlerde kullanılan giysi ve makyajlardan alıyor. Öyle ki romcom core etkisi, filmlerini bile geride bırakmayı başarmış durumda. Bu akımın etkisiyle oluşturulan kombinler, Pinterest ve Tiktok gibi sosyal medya uygulamalarının akışlarını son zamanlarda iyiden iyiye doldurmaya başladı. Dikkatimizi çektiği ilk andan itibaren kalbimizin ritmini değiştirdi desek abartı olmaz.

Romantik Komedi Stili Nasıl Ortaya Çıktı?

Romantik Komedi Stili Nasıl Ortaya Çıktı?

Romcom core akımı, ilhamını dönemine damga vurmuş romantik komedi filmlerinden alıyor demiştik. Peki ama nedir bu romcom core görünümü? Gözünde birşey canlanmıyorsa gel, seninle 2000’li yıllara geri dönelim. Romantik komedi filmleri bu yıllarda oldukça popüler olduğu için Romcom core stilinde de 2000’ler etkisi yoğun bir şekilde görülüyor. Pastel renkli deri ceketler, büyük gözlükler ve dolgu topuklu ayakkabıları, yani 2000’ler dönemini çağrıştıran tüm giysileri bu görünümü yaratmak için kullanabilirsin.

Romantik Komedi Stilinde Kore Etkisi

Romantik Komedi Stilinde Kore Etkisi

Romantik komedi stili dendiğinde akla öncelikle filmler geliyor olabilir. Ancak diziler de bu akımın önemli bir parçası. Özellikle günümüzün popüler yapımlarından olan romantik komedi türündeki Kore dizileri de moda üzerinde baskın bir etkiye sahip. Daha çok gençler arasında daha yaygın olan romcom akımında Kore dizilerinde kullanılan giysiler ve aksesuarlar stilin ayrılmaz bir parçası. Kore makyajının da bu stilde ayrılmaz bir yer tuttuğunu belirtmekte fayda var. 

Editörün Notu: Kore makyaj trendi ile ilgili bilmen gerekenleri Gizem Üzel ile Kore Makyajı Nasıl Yapılır? yazımızda bulabilirsin.

Romantik Komedi Stiline Uygun Saç ve Makyaj İpuçları

Romantik Komedi Stiline Uygun Saç ve Makyaj İpuçları

Romantik komedilerin yalnızca giysileri etkilediğini düşünmedin değil mi? Bu filmlerin hayranları romantik komedi karakterlerinin görünümlerine kavuşmak için saç ve makyaj stillerini de günümüze uyarlıyor. Eğer bu görünüme dair bir örnek gözünde canlanmıyorsa, sana 2000’lerin ikonikleşmiş romantik komedi filmlerindeki “esas kızların” makyajlarını yeniden hatırlatabiliriz: 

Bebek gibi görünen pürüzsüz bir cilt, duru ve sevimli bir ifade… İşte sana, romantik komedi karakterlerinin en önemli ortak yönü! Neyse ki doğal görünen bu canlı makyaj görünümünü yaratmak hiç zor değil!

Romcom Makyajı için Fondöten Uygulaması

Romcom Makyajı için Fondöten Uygulaması

Öncelikle kusursuz bir ten makyajı yaparak işe başlamalısın. Maybelline Instant Perfector Glow 4 Etki 1 Arada Fondöten ile birden fazla ürün kullanmadan renk tonu eşitlenmiş bir ten görünümüne kolaylıkla erişebilirsin. 4'ü 1 arada bu ten ürünü ile hem cildine aydınlık ve doğal bir etki verebilir, hem de cilt tonunun eşit görünmesini sağlayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Romcom Makyajı için Kapatıcı Uygulaması

Romcom Makyajı için Kapatıcı Uygulaması

Dilersen cildindeki leke ve iz görünümlerini gizlemek ve göz çevresindeki yorgun görüntüyü gidermek için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’yı da uygulayabilirsin. Eğer kapatıcı uygulaması ve renk seçimiyle ilgili kafanda soru işaretleri varsa Kapatıcı Çeşitleri ve İşlevleri Hakkında Her Şey yazımıza göz atabilirsin.

Romcom Makyajı için Far ve Maskara Uygulaması

Romcom Makyajı için Far ve Maskara Uygulaması

Romantik komedi filmlerinde esas kızların göz makyajı genellikle oldukça sade. Bu görünümü elde etmek için yalnızca beyaz tonlarda bir far uygulaman yeterli. Bizim önerimiz, romcom göz makyajı için sadece sedefli beyaz far kullanman. Uzun ve yoğun kirpik görünümü içinse Maybelline New York Falsies Surreal Maskara’yı kullanabilirsin.

Romcom Makyajı için Allık Önerisi

Romcom Makyajı için Allık Önerisi

Sıra geldi romantik komedi yıldızlarının ikonik pembe yanaklarına! Bu görünüm için Maybelline Cheek Heat Likit Allık 10 Scorch rengini kullanabilirsin. Doğal ve eşit tonlu bir görünüm için geniş uçlu bir fırça kullanmayı ve ürünü cildine iyice yedirmeyi unutma.

Romcom Makyajında dudaklar

Romcom Makyajında dudaklar

Son olarak, çarpıcı pembe dudaklar için Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink 20 Coy rengini uygulayabilirsin. Hızlıca sabitlenen bu parlak likit ruju tüm gün bulaşma endişesi yaşamadan, hatta tazelemeden kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler