loader

Trend Alarmı: Saç Rengi ile Uyumlu Göz Makyajı

Favoriye Ekle

Yeni bir makyaj trendi ile karşındayız: Saç rengi ile uyumlu göz makyajı yapmanın tüm tüyolarını paylaşıyoruz!

Her geçen gün yeni bir makyaj trendi hayatımıza giriyor. Özellikle moda haftalarının olduğu dönemlerde, en yeni makyaj trendleri podyumlardan çıkıp hayatımıza giriyor. Bu sefer inceleyeceğimiz yeni makyaj trendi ise saç rengi ile uyumlu göz makyajları. Saç renginin tonlarındaki farları kullanarak yapabileceğin göz makyajı modelleri ve makyaj tüyolarını tek tek anlatıyoruz!

Sarışınlar için göz makyajı önerisi

Sarışınlar için göz makyajı önerisi

Sarışınlar, saç renkleriyle uyumlu göz makyajı yaparken, açık ışıltılı ve altın tonlarını kullanabilirler. Sarı saçtaki altın yansımalar ile göz makyajında kullanacağın metalik altın tonları, çok daha canlı ve dikkat çekici görünmeni sağlayacak. Göz makyajının genelinde doğal tonlar kullanıp, göz kapağının tam ortasına ve göz pınarlarına altın rengi far uygulayabilirsin.

Altın rengi far önerisi: Maybelline Color Tattoo Krem Farlar – Golden Girl

Kızıl saçlılar için göz makyajı önerisi

Kızıl saçlılar için göz makyajı önerisi

Kızıl saçlılar için saç rengine uygun göz makyajı önerilerinde bakır ve kızıl tonlar buluyor. Göz makyajının genelinde turuncu ve bakır tonları kullanabilir, metalik kahverengi farlarla gözlerinin dış köşelerini gölgelendirebilirsin. Göz kapağının tamamında metalik bakır bir far kullanabilirsin. Aynı farı alt kirpiklerine dağıtarak buğulu bir etki de elde edebilirsin.

Photo & Inspo Credit: Katie Jane Hughes

Bakır tonlu far paleti önerisi: Maybelline Burgundy Bar far paleti

Kumrallar için göz makyajı önerisi

Kumrallar için göz makyajı önerisi

Kumrallar, saç rengine uygun makyaj trendini uygulama konusunda en şanslılardan. Kumral tonla iyi gidecek tüm doğal toprak tonlarını göz makyajlarında kullanabilirler. Sıcak kahve ve bronz tonları, kumralların göz makyajında kolaylıkla kullanabilecekleri renklerden. Bu renkleri günlük makyajda kullanabileceğin gibi, daha koyu kahverengi tonlarını dış köşelere ve alt kirpik çizgisine uygulayarak göz makyajını geceye uyarlayabilirsin.

Bronz far önerisi: Maybelline Color Tattoo Krem Far – 35 On and On Bronze

Kahverengi saçlılar için göz makyajı önerisi

Kahverengi saçlılar için göz makyajı önerisi

Kahverengi saçlılar da tıpkı kumrallar gibi, bu trendi takip etmek için göz makyajında kahverenginin tonlarını kullanabilirler. Tüm göz makyajında kahverenginin tonlarını kullanabileceğin gibi, biraz daha açık metalik kahve tonlarıyla göz makyajına aydınlık bir etki verebilirsin. Aynı şekilde, aydınlatıcını göz pınarlarına uygulayarak gözlerinin daha aydınlık ve büyük görünmesini sağlayabilirsin.

Kahverengi tonlu far paleti önerisi: Maybelline Nudes of New York far paleti

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Siyah saçlılar için göz makyajı önerisi

Siyah saçlılar için göz makyajı önerisi

Siyah saçlılar, saçlarıyla uyumlu göz makyajı yapmak için, siyah göz kalemlerinden yardım alabilirler. Günlük makyajda tamamen siyah farlar kullanmak bazen aşırıya kaçabilir, o yüzden yoğun siyah görünümü gece makyajına saklamanı öneriyoruz. Bunun için günlük göz makyajında akmayan, bulaşmayan bir siyah göz kalemini kirpik dibine gelişigüzel bir şekilde uygulayıp, bir far fırçasıyla hafifçe dağıtabilirsin. Böylece hem çok doğal hem de buğulu bir göz makyajı elde edebilirsin.

Akmayan göz kalemi önerisi: Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemi – 900 Deep Onyx

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/