loader

Trend Alarmı: Tomato Girl Makeup Nedir?

Favoriye Ekle

2023 yazını kasıp kavuran tomato girl makeup’ı (domates kız makyajı) tüm hatlarıyla tanımaya ne dersin? Hadi domates kız makyajı nasıl yapılır öğren, yeni trendlerin heyecanı bitmeden bu makyajı sen de hemen dene!

2023 yılı güzellik trendleri açısından bir hayli zengin bir yıl oldu. Çilek kız makyajı, Douyin makyajı, rockstar makyajı derken şimdi de yeni trend domates kız makyajı! Tomato girl makeup etiketiyle TikTok’ta 122 milyonun üzerinde görüntüleme alan bu makyaj trendi, güzellik vlogger’larından ünlülere kadar hemen herkesi etkisi altına almış durumda. Sen de domates kız makyajının ilham dolu enerjisinden mahrum kalma diye bilgisayarımızın başına geçtik ve bu satırları sana yazmaya başladık. Hadi öyleyse, tomato girl makyaj akımını anlatması bizden, uygulaması senden!

Tomato Girl Makeup Nedir?

Tomato girl makeup, domates kırmızısından ilham alan bir TikTok makyaj akımı. Türkçeye domates kız makyajı olarak çevrilen tomato girl makeup, kızarmış yaz makyajı olarak da tanımlanabilir. Aslına bakarsan bu tanım domates kız makyajını anlamak için oldukça yeterli!


Tomato Girl Makeup’ın Özellikleri Nelerdir?

Tomato Girl Makeup’ın Özellikleri Nelerdir?

 • Tomato girl makyaj trendinde uğraşılmamış bir güzellik hedefleniyor. Bunun için ten makyajında aydınlık görünüm sunan hafif yapılı bir fondöten kullanılıyor.
 • Domates kız trendinde yanaklarda doğal bir bronzluk ve kırmızılık isteniyor. Güneşten yanmış gibi görünen yanaklar domates kız makyajı için ideal oluyor.
 • Yaz görünümlerinin olmazsa olmazı çiller de tomato girl makyajının öne çıkan detayları arasında bulunuyor.
 • Tomato girl akımında göz kapaklarına hafifçe kırmızı tonda far sürülüyor. Hatta far olarak çoğu zaman fırçada kalan fazla allık kullanılıyor.
 • Domates kız akımında kirpikleri uzun ve dinamik gösterecek bir maskara tercih ediliyor. Eyeliner ise pek kullanılmıyor.
 • Dudak makyajı allıkla benzer kırmızı tonda bir rujla tamamlanıyor.

Tomato Girl Makeup Hangi Malzemelerle Yapılır?

Tomato Girl Makeup Hangi Malzemelerle Yapılır?

 • Nemlendirici etkili ışıltılı makyaj bazı
 • Aydınlık bitişli doğal fondöten
 • Doğal bitişli bronzer
 • Kırmızı likit allık
 • Kahverengi kaş kalemi
 • Uzun görünüm veren siyah maskara
 • Kırmızı tonlarında ruj

Tomato Girl Makeup Nasıl Yapılır?

Tomato Girl Makeup Nasıl Yapılır?

Akdeniz sahillerinin esintisini taşıyan estetik bir görünüm için sıra geldi tomato girl makeup yapılış adımlarını anlatmaya. Hadi başlayalım!

Tomato Girl Makyajı için Fondöten Adımı

Domates kız makyajına başlamadan önce her zamanki gibi cildini temizlemeli ve nemlendirmelisin. Ardından nemli ve kalıcı bir makyaj görünümü için Maybelline New York Fit Me makyaj bazları serisinden Luminous & Smooth Nemlendiren Makyaj Bazı’nı kullanabilirsin. Aydınlık bir ten makyajı içinse yine nemlendirme etkili ve doğal bitişli Maybelline New York Affinitone Fondöten’i tercih edebilirsin.

Tomato Girl Makyajı için Bronzer ve Allık Adımı

Tomato girl trendinde güneşten yanmış gibi görünen hafif bronz yanakların öne çıktığını söylemiştik. Bu görünüm için önce ten renginden birkaç ton koyu Maybelline New York City Bronzer ile yüz hatlarını hafifçe belirginleştirebilirsin. Ardından Maybelline New York Cheek Heat Krem Allık ile yanaklarını renklendirebilirsin. Biz bu görünüm için 25 Fuchsia Spark rengini tercih ediyoruz. Tam domates kız makyajına göre!

Tomato Girl Makyajı için Çil Makyajı Adımı

Domates kız makyajının püf noktalarından biri çil görünümü. Tenine yazın enerjisini tam anlamıyla taşımak için Maybelline New York Tattoo Brow 36H Kaş Kalemi’nin kahverengi tonuyla yüzüne küçük noktalar bırakabilirsin. Parmaklarınla noktaların üzerine hafifçe bastırarak çil görünümünü doğallaştırabilirsin.

Tomato Girl Makyajı için Göz Makyajı Adımı

Domates kız göz makyajı için allık fırçanda kalan allığı göz kapaklarına hafifçe sürebilirsin. Ardından maskara uygulamasına geçebilirsin. Tomato girl makeup’ın TikTok’ta çoğunlukla Maybelline New York Lash Sensational Maskara ile tamamlandığını görmüş olabilirsin. Tek tek ayrılmış dolgun kirpikler yaratan bu maskarayı sen de domates kız makyajında kullanabilirsin.

Tomato Girl Makyajı için Dudak Makyajı Adımı

Tomato girl makeup deneyenler makyajını doğal görünen bir kırmızı rujla tamamlıyor. Bunun için Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink Ruj serisinden 10 Lippy rengini tercih edebilirsin. Doğal bir uygulama için ruju küçük noktalar halinde dudağına sürebilir, ardından parmaklarınla yayabilirsin.


Domates kız makyajı için gereken malzemeler neler ve domates kız makyajı nasıl yapılır artık biliyorsun. Hadi öyleyse, sen de bu makyaj akımına katıl ve selfie’lerini sosyal medyada paylaş!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler