loader

Trend Alarmı: Transparan Eyeliner Makyajı!

Favoriye Ekle

2023 makyaj trendlerini takip ediyorsan transparan eyeliner modasının ne kadar popüler olduğunu görmüşsündür. Artık abartılı makyaj stillerini bir kenara koyuyoruz. Bu sene minimal ve yok gibi görünen makyaj stilleri çok moda! Transparan eyeliner trendinde de eyeliner olarak kapatıcı kullanılıyor! Evet yanlış duymadın, kapatıcı uygulayarak gözler doğal bir şekilde ön plana çıkarıyorlar. İtiraf edelim, transparan eyeliner yapmak, klasik kedi gözü eyeliner modellerine göre daha zor! Neyse ki imdadına makyajcom editörleri koşuyor ve transparan eyeliner yapımını seninle paylaşıyoruz.

Transparan Eyeliner Nedir?

transparan eyeliner

Transparan eyeliner, kirpik diplerine uygulanan kapatıcı sayesinde gözlerin daha çekik ve badem şeklinde görünmesini sağlar. Transparan eyeliner sayesinde gözler daha belirgin, doğal ve çekik görünüyor. Hem de eyeliner varmış gibi durmuyor! Yok gibi makyaj trendlerinden olan transparan eyeliner, en doğal şekilde gözleri daha büyük göstermeyi başarıyor. Peki, bunu nasıl yapıyor?

Transparan eyeliner sürme tekniği açık renkli likit eyeliner veya kapatıcı ile yapılabiliyor. Transparan eyelinerın bu kadar doğal görünmesinin sebebi kahve tonlarındaki bazın üzerine yapılmasıdır. Hemen kapatıcını ve nude tonlardaki farını alarak ayna karşısına geç ve transparan göz makyajına başla.

Transparan Eyeliner Nasıl Yapılır?

Transparan Eyeliner Nasıl Yapılır?

Makyaj trendlerinden olan transparan eyeliner yapımının doğal görünmesi için adım adım ilerlemeni öneriyoruz. İlk olarak Maybelline New York The Burgundy Eye Shadow Palette açık kahve rengini far fırçanın üzerine al. Fırçanı sadece göz kapağının üzerine uygula. Kirpiklerinin dış kesimlerine doğru keskin bir şekilde ilerlemene gerek yok. Transparan eyeliner makyajının amacı göz kapağını daha doğal göstermek. Böylece göz çerçevesi belirginleşecek ve gözlerin doğal görünecektir.

Transparan eyeliner TikTok yönteminin en önemli adımına geçiyoruz. Bu adım kapatıcı ile yapılıyor. Maybelline New York Fit Me Kapatıcını açılı far fırçasıyla kirpik diplerine dikkatlice uygulamalısın. Kapatıcını gözlerinin dış köşelerine kuyruk şeklinde uygula. TikTok fenomenleri bu makyaj trendini kendi cilt tonlarından 2-3 ton açığı ile deniyor. Böylece gözleri daha belirgin ve büyük duruyor. Dilersen kapatıcını gözlerinin dış köşelerine doğru devam ettirerek gözlerinin çekik görünmesini sağlayabilirsin.

Transparan Eyeliner'a Uygun Ten Makyajı Nasıl Olmalı?

Transparan Eyeliner'a Uygun Ten Makyajı Nasıl Olmalı ?

Transparan eyeliner doğal ve fresh bir görünüm yarattığı için ten makyajında da aynı etkiyi sağlamalısın. Maybelline New York Superstay Active Wear Fondöten cildinde doğal, fresh ve uzun süre kalıcı bir pürüzsüzlük sağlıyor. Transparan eyeliner ve doğal ten makyajı için Maybelline Fondöten doğru bir seçim olacaktır. Cilde nefes aldıran formülü ve 30 saate kadar kalıcı yapısı sayesinde doğal ten makyajını gün boyu cildinde taşıyacaksın.

Transparan eyeliner trendine fresh allık görünümü çok yakışıyor. Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık 25 Fuchsia bugüne kadar kullandığımız en canlı allık renklerinden biri! Fuşya tonlarındaki bu renk, yanaklarını daha canlı gösteriyor ve yüzüne fresh bir hava katıyor.

Transparan Eyeliner Hangi Göz Şekline Uygulanabilir?

transpara eyeliner

Göz şekline göre eyeliner sürmek isteyenler buraya! Transparan eyeliner en çok yuvarlak ve küçük gözlerde işe yarıyor. Küçük gözleri daha büyük gösteriyor ve badem şeklinde çekik görünmesini sağlıyor. Eğer oval, çekik gözlerin varsa transparan eyeliner tekniği sayesinde daha doğal görünmelerini sağlayabilirsin.

Transparan eyeliner sürme tekniğini her göz şekline sahip olanlar deneyebilir. Yoğun makyaj yapmak istemediğin günlerde transparan eyeliner sayesinde yok gibi makyajınla göz alıcı görünebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler