loader

Trend Alarmı: Vamp Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Koyu dudaklar, porselen gibi bir cilt, dumanlı göz makyajı: Vamp makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Zaman zaman, doğal ve günlük makyaj stilimizin dışına çıkıp, iddialı, çekici vamp makyajlar yapmayı seviyoruz. Çok koyu dudaklar, porselen gibi pürüzsüz bir ten, ok gibi kirpikler, koyu dumanlı gözler… Hem çekici, hem iddialı, biraz da ürkütücü bir havası olan vamp makyajın tüm tüyolarını anlatıyoruz. İşte karşında “Vamp makyaj nasıl yapılır?” sorusunun cevapları!

Vamp makyaj nasıl yapılır: Porselen gibi bir ten

Vamp makyaj nasıl yapılır? Porselen gibi bir ten

Vamp makyajın başlangıç adımı, pürüzsüz, porselen gibi görünen bir cilde sahip olmak. Bunun için ilk önce cildine nemlendirici bir makyaj bazı uygulayarak başlayabilirsin. Ten makyajında yüksek kapatıcılığa sahip, mat bitişli bir fondöten kullanacağın için, cildini öncesinden nemlendirerek daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsin. Maybelline Face Studio Nemlendirici Makyaj Bazı, cildini nemlendirerek fondöten aşamasına hazırlıyor, ayrıca fondötenin çok daha kalıcı olmasını sağlıyor.

Vamp makyajda ten makyajına gelirsek, cildindeki tüm kusurları gizleyecek, yüksek kapatıcılığa sahip, aynı zamanda da mat bitişe sahip bir fondötene ihtiyacın olacak. Böylece cildin pürüzsüz, porselen gibi görünecek. Maybelline Super Stay Full Coverage fondöten, porselen ten makyajı için en doğru tercihlerden biri. Tek seferde cildine vereceği yüksek kapatıcılık ve uzun süre kalıcılık sayesinde, vamp makyaj için aradığın porselen görünümü elde edebilirsin. Göz altı morlukları ve izleri kapatmak için de Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı kullanabilirsin. Bu kapatıcı cildindeki kusurları gizlerken, aynı zamanda cildine aydınlık bir etki de verecek.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Vamp makyaj için koyu dumanlı göz makyajı

Vamp makyaj için koyu dumanlı göz makyajı

Vamp makyajın diğer bir imza görünümü de koyu dumanlı göz makyajları. Bunun için siyah bir krem farı göz kapaklarına uygulayarak başlayabilirsin. Göz makyajının ilk aşamasında böyle koyu bir baz elde etmek, üzerine uygulayacağın koyu renk farlardan daha yüksek bir etki almanı sağlayacak. Maybelline Color Tattoo krem farlardan Trailblazer rengini tüm göz kapağına uyguladıktan sonra, The Nudes far paletindeki siyah mat farı sadece göz kapağına uygula. Gözünün katlanma bölgesine geldiğinde, dumanlı etkiyi vermek için koyu kahverengi farı uygulayıp iyice dağıtabilirsin.

Aynı işlemi alt kirpik diplerine de uyguladıktan sonra, gözlerinin iç kısmına akmayan siyah bir göz kalemi uygulamalısın. Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 900 Deep Onyx rengi, hem rengini yoğun bir şekilde veriyor, hem de sabitlendikten sonra akmıyor ve bulaşmıyor.

Vamp makyaj için maskara önerisi

Vamp makyaj için maskara önerisi

Vamp makyajda hacimli, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmalısın. Bunun için kirpik liftingi etkili maskaralardan yardım alabilirsin. Maybelline Falsies Lash Lift maskara, çift eğimli fırçasıyla tüm kirpikleri kaldırma, kıvırma ve hacim verme özelliğine sahip. Bu maskaranın etkisi, koyu dumanlı göz makyajında kirpiklerini ön plana çıkarmak için son derece yeterli.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Vamp makyaj için kontür uygulaması

Vamp makyaj için kontür uygulaması

Vamp makyajlarda genellikle yüze canlılık verecek bir allık ve bronzer uygulaması yok. Bunun yerine soğuk tonlu bir bronzer ile yüzüne kontür yaparak boyutlandırabilirsin. Böylece yüzün daha çekici ve hatların keskin görünecek. Maybelline City Bronzer pudralardan soğuk tonlu 200 Medium Cool rengini elmacık kemiklerini altına, çene çizgine, alın köşelerine ve burun kenarlarına uygulayarak yüzünü boyutlandırabilirsin.

Bu adımdan sonra yüzünün yüksek noktalarına, beyaz renkte bir aydınlatıcı uygulayabilirsin. Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan 200 Diamond Glow, çok açık tonu ve güçlü yansımasıyla, vam makyajını daha çekici bir hale getirecek.

Vamp makyaj için koyu bordo dudaklar

Vamp makyaj için koyu bordo dudaklar

Vamp makyajın olmazsa olmazı, koyu bordo mat dudaklar. Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlarından 45 Escapist rengi vamp makyaj için kullanabileceğin en iyi bordo rujlardan. Süper mat ve süper kalıcı bu ruju uygularken endişe etmene de hiç gerek yok. Sivri uçlu aplikatörü ile hata yapmadan, taşırmadan kolayca uygulayabilirsin. Ayrıca formülü de çok kalıcı olduğu için gün boyu bulaşma, bozulma gibi bir derdin de olmayacak! 


maybelline lasting fix makyaj sabitleme spreyi

Makyajının kalıcılığını artırmak, aynı zamanda da mat görünümü uzun saatler boyu konuşmak için son adımda makyaj sabitleme spreyi uygulayabilirsin. Maybelline Lasting Fix makyaj sabitleme spreyi, kalıcılığı 16 saate kadar artırıyor ve cildinin daha mat kalmasını sağlıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler