loader

Trend Alarmı: Yarım Eyeliner Nasıl Çekilir?

Favoriye Ekle

Yarım eyeliner çekmek günden güne daha da trend bir hale geliyor. Küçük gözlere sahip olanlar çoktan yarım eyeliner çekmeyi duymuştur diye tahmin ediyoruz. Çünkü yarım eyeliner çekmek gözleri daha büyük ve çekik gösteriyor. Eğer yarım eyeliner trendini henüz duymadıysan doğru yerdesin. Seni göz makyajının en büyük trendlerinden biriyle tanıştıracağımız için çok heyecanlıyız: Yarım eyeliner nasıl çekilir? Yarım eyeliner çekmenin tüyolarını anlatıyoruz!

Yarım eyeliner nedir?

Yarım eyeliner nedir?

Yarım eyeliner, kirpik dibine çekilen eyelinerın gözlerin tam ortasından başladığı göz makyajı stilidir. Yani eyelinerın kirpik dibini takip ederek göz pınarlarına doğru ilerlemiyor, gözlerinin ortasında sonlanıyor. Yarım eyeliner tekniği, gözleri dışa doğru daha büyük ve çekik gösteriyor. Bu nedenle yarım eyeliner tekniği küçük gözlüler tarafından çoktan keşfedildi bile!

Yarım eyeliner çekerken dikkat etmen gereken iki nokta var. İlki, yarım eyelinerın gözlerinin ortasında sonlanırken hafif eğik bir şekilde sonlandırmalısın. Yoksa eyelinerın çok sahte görünebilir. Diğer ise, yarım eyeliner çekerken yumuşak uçlu eyeliner kullanmak. Yumuşak ve doğal eyeliner görünümü için en iyi eyelinerlardan birini seçmelisin.

Yarım eyeliner nasıl çekilir?

Önce kuyruğunu oluştur

Önce kuyruğunu oluştur

Yarım eyeliner çekmeye her eyeliner stilinde olduğu gibi kuyruk bölümünden başlamalısın. Eyeliner kuyruğu çekmek için dilersen şeffaf bantlardan yardım alabilirsin. Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner, yarım eyeliner çekmek için ideal. Yumuşacık esnek ucu ve altıgen kalem formu sayesinde elde çok kolay tutuluyor, gün boyu kalıcılık sağlıyor. Esnek ucu gözlerini hiç acıtmıyor, hata yapmana izin vermiyor ve en güzeli eyeliner çekerken gözlerini sulandırmıyor.

Gözünün tam bitiş noktasına eyelinerı yerleştir ve hafif yukarı doğru ilerle. Kuyruğunun ne kadar kalın olmasını istiyorsan bu çizgiyi genişletebilirsin. İlk adımda çok dramatik bir kuyruk çekmeni önermiyoruz, yarım eyelinerın daha doğal görünmesi için minik bir kuyruk yeterli olacak. Merak etme, kuyruğunu uzatmak istersen makyajın sonunda kuyruğunun üzerinden tekrar geçebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kirpik diplerine doğru ilerle

Kirpik diplerine doğru ilerle

Şimdi geldik yarım eyeliner çekmenin en can alıcı noktasına... Hyper Easy eyelinerı kuyruğundan kirpik diplerine doğru uygula. Bu adımda eyelinerın kirpik diplerine en yakın noktada olmalı. Kirpiklerinle eyeliner arasında boşluk olursa tekrar tekrar bu çizgiyi takip ederek boşluğu doldurabilirsin.

Yarım eyelinerı, göz şekline göre gözlerinin tam ortasında veya göz pınarına daha yakın bir noktada sonlandırabilirsin. Eyelinerı uygulamasının sonunda, Hyper Easy eyelinerı hafif aşağı doğru uygularsan daha doğal bir bitiş sağlayabilirsin. Maybelline eyeliner tek katta yoğun siyah etkiyi verebiliyor. Fakat eyeliner istediğin gibi pürüzsüz (hatta bıçak gibi de diyebiliriz) görünmüyorsa çizginin üzerinden birkaç kere daha geçebilirsin.

Editörün önerisi: Gözlerini daha büyük göstermek için alt kirpiklerini de es geçme. Aynı tekniği alt kirpik dibine de uygulayarak göz makyajını daha belirgin bir hale getirebilirsin.


Maskara ile gözlerini ortaya çıkar

gözlerini ortaya çıkar

Daha uzun ve kalkık kirpiklerin sırrını keşfettik. Maybelline New York Falsies Lash Lift Maskara, kirpiklerine adeta kirpik lifting etkisi kazandırıyor. Maybelline maskara çift taraflı olduğu için iki güçlü etkiye sahip. Bir taraf kirpiklerinin daha uzun ve kalkık görünmesini sağlarken, diğer taraf sayesinde kirpiklerin kalınlaşıyor ve daha güçlü görünüyor. Bizim gibi cılız ve kısa kirpiklerin varsa çift taraflı Falsies Lash Lift maskarayı çok seveceksin.

Maskarayı kirpik dibine yerleştir ve kirpiklerinin arasına girecek şekilde kirpik uçlarına doğru ilerle. Tüm kirpik köklerini kavrayan fırçası sayesinde tek uygulamada bütün kirpiklerin daha kalkık ve uzun görünecek. Küçük gözlerini ortaya çıkarmak için yarım eyeliner ve çift taraflı maskaranın gücüne güvenmelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön