loader

Trend Alarmı: Yarım Eyeliner Nasıl Çekilir?

Favoriye Ekle

Yarım eyeliner nasıl çekilir? Adım adım anlatıyoruz!

Yarım eyeliner çekmek günden güne daha da trend bir hale geliyor. Küçük gözlere sahip olanlar çoktan yarım eyeliner çekmeyi duymuştur diye tahmin ediyoruz. Çünkü yarım eyeliner çekmek gözleri daha büyük ve çekik gösteriyor. Eğer yarım eyeliner trendini henüz duymadıysan doğru yerdesin. Seni göz makyajının en büyük trendlerinden biriyle tanıştıracağımız için çok heyecanlıyız: Yarım eyeliner nasıl çekilir? Yarım eyeliner çekmenin tüyolarını anlatıyoruz!

Yarım eyeliner nedir?

Yarım eyeliner nedir?

Yarım eyeliner, kirpik dibine çekilen eyelinerın gözlerin tam ortasından başladığı göz makyajı stilidir. Yani eyelinerın kirpik dibini takip ederek göz pınarlarına doğru ilerlemiyor, gözlerinin ortasında sonlanıyor. Yarım eyeliner tekniği, gözleri dışa doğru daha büyük ve çekik gösteriyor. Bu nedenle yarım eyeliner tekniği küçük gözlüler tarafından çoktan keşfedildi bile!

Yarım eyeliner çekerken dikkat etmen gereken iki nokta var. İlki, yarım eyelinerın gözlerinin ortasında sonlanırken hafif eğik bir şekilde sonlandırmalısın. Yoksa eyelinerın çok sahte görünebilir. Diğer ise, yarım eyeliner çekerken yumuşak uçlu eyeliner kullanmak. Yumuşak ve doğal eyeliner görünümü için en iyi eyelinerlardan birini seçmelisin.

Yarım eyeliner nasıl çekilir?

Yarım eyeliner nasıl çekilir?

Photo credit: @daisy.pj

1. Önce kuyruğunu oluştur

Yarım eyeliner çekmeye her eyeliner stilinde olduğu gibi kuyruk bölümünden başlamalısın. Alt kirpik çizginin hizasından yukarı doğru bir çizgi çekerek başlayabilirsin. Gözünün tam bitiş noktasına eyelinerı yerleştir ve hafif yukarı doğru ilerle. Kuyruğunun ne kadar kalın olmasını istiyorsan bu çizgiyi genişletebilirsin.


Editörün Önerisi: İnce ve esnek ucu ile eyeliner çekmeni çok kolaylaştıracak bir önerimiz var: NYX Professional Makeup Epic Ink Liner! Uzun süre kalıcı, suya dayanıklı formülü ile Epic Ink Liner sayesinde her türlü eyeliner stilini deneyebilir, gün boyu bozulmayacağından emin olabilirsin. Üstelik gün içerisinde akma ve dağılma yapmadığı için bu eyeliner bizim de favorimiz! Kahverengi rengiyle de daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Kirpiklerinin ortasına doğru ilerle

Şimdi geldik yarım eyeliner çekmenin en can alıcı noktasına... Çektiğin kuruğun üst kısmından, kirpik diplerinin ortasına kadar gelerek birleştir.

3. İçini doldur

Yarım eyelinerının ana şeklini tamamlayıp çizgileri birleştirdikten sonra içini boyayabilirsin.

4. Eyeliner kuyruğunu rötüşla

Son adımda yarım eyelierının kuyruğunu rötüşlayabilirsin. Eğer daha uzun bir kuyruk istiyorsan tekrar üstünden geçebilirsin. Veya inceltmek istiyorsan da kapatıcıyla veya micellar suya batırdığın pamuklu çubukla temizleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler