loader

Trend Alarmı: Yeni Nesil Hafif Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Porselen makyajın popülerliği hiçbir zaman azalmıyor. Biz de en yeni çıkan makyaj malzemeleri ile güncelledik ve yeni nesil, hafif porselen makyajın ipuçlarını bir araya getirdik!

Porselen makyaj trendi ilk çıktığı günden bu zamana popülerliğini hiç kaybetmedi. Özel günler söz konusu olduğu zamanlarda bizim için kurtarıcı olan porselen makyaj tüyoları, zamanla ve yeni teknolojilere sahip makyaj malzemelerinin çıkmasıyla biraz şekil değiştirmeye başladı. Bu yazımızda, hafif, yeni nesil porselen makyajı nasıl yapabileceğini anlatıyoruz!

Yeni nesil porselen makyaj nasıl yapılır?

Yeni nesil porselen makyaj nasıl yapılır?

Porselen makyaj demek, cildin tamamen pürüzsüz, kusursuz tıpkı bir porselen gibi görünmesini sağlamak demek. Bunun için önceleri örtücülüğü yüksek kalın fondötenler, kapatıcılar kullanıp üzerine baking yöntemi uygulanır, krem ve toz kontür pudraları üst üste kullanılırdı. Bu da haliyle kusursuz bir görünüm elde etmek isterken abartılı bir görünüme neden olabilirdi. Hele bir de doğru ürünleri doğru miktarda uygulamayınca, maske görünümü de kaçınılmaz olurdu.

Makyaj dünyasındaki teknolojilerin ilerlemesi ve trendlerin daha doğallığa doğru gitmesiyle artık yeni nesil porselen makyajdan söz etmek mümkün. Çok daha az ama yüksek performanslı makyaj malzemesiyle hem doğal hem de porselen gibi bir cilt elde etmek mümkün. Cilde nefes aldıran, ağırlık yaratmayan, yapay ve abartılı görünmeyen, yeni nesil hafif porselen makyajı nasıl yapabileceğini adım adım anlatıyoruz!

Hafif porselen makyaj için fondöten önerisi

Hafif porselen makyaj için fondöten önerisi

Porselen makyajda tabii ki en önemli nokta cildin kusursuz ve mat görünmesi. Bunun için yüksek kapatıcılığı olan ama aynı zamanda da cildinde ağırlık yaratacak bir fondöten kullanmana hiç gerek yok. Doğal ve ince bir bitişi olan, aynı zamanda da cildindeki tüm kusurları tek bir katta kapatacak bir fondöten kullanabilirsin.

L’Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover fondöten, son derece yüksek bir kapatıcılığa sahip. Tek seferde cildindeki tüm izleri, renk eşitsizliklerini ve lekeleri gizliyor ama bunu yaparken de son derece doğal bir bitiş veriyor. Sağlıklı-mat bitişi sayesinde cildinin canlı görünmesini sağlıyor ve asla doğallıktan uzaklaştırmıyor. Formülündeki serum içeriği ile cilde sağlıklı bir görünüm verirken, özel pudra içeriği ile de ciltte 24 saate kadar yağlanma ve parlama kontrolü yapıyor. Infaillible Matte Cover fondötenin diğer bir harika tarafı ise suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı olması. Yani porselen makyaj yaptığında cildin son derece doğal görünürken aynı zamanda çok da kalıcı olduğu için gün boyu ten makyajını dert etmene gerek kalmıyor.

Editörün Notu: L’Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover fondöten, tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygun. Yağlı ciltlerdeki parlamayı kontrol altına aldığı gibi, kuru ciltlerde de ekstra bir kuruluğa sebep olmuyor. Eğer cildin gün içinde çok geriliyorsa, fondötenden önce nemlendirici bir makyaj bazı sürebilirsin.

Kusursuz kapatıcı adımı

Kusursuz kapatıcı adımı

Yeni nesil porselen makyajda, daha önce söylediğimiz gibi öyle çok fazla ürün kullanmaya artık gerek yok. Bir fondöten bir kapatıcı yeterli. Kapatıcıyı da sadece daha fazla örtücülük için değil, aynı zamanda yüzünü boyutlandırmak için de kullanabilirsin. Yüzündeki yüksek noktaları ön plana çıkarmak için kapatıcını göz altlarına, burun üzerine, elmacık kemiklerinin altına ve çenene uygulayabilirsin.

Cildinde ağırlık yapmayacak, fondöten üzerine uygulandığında da yoğun bir görünüme sebep olmayacak L’Oréal Paris More Than Concealer Kapatıcı’yı tercih edebilirsin. İnce yapılı ama yüksek bir kapatıcılığa sahip olan, tüm yüze uygulanabilen bu kapatıcı, cildindeki inatçı kusurları ince bir katmanla gizlerken, cildine aydınlık bir etki de verecek. Bu kapatıcıyı burun üzerine, elmacık kemiklerinin altına ve çenene uygulayarak ters kontür yapabilir, pratik bir şekilde yüzünü boyutlandırabilirsin. Böylece diğer kontür pudralarını kullanmana da gerek kalmayacak.

Yüzünü renklendir ve ışılda

Yüzünü renklendir ve ışılda

Yeni nesil porselen makyajda söylediğimiz gibi ince yapılı ama yüksek performanslı ürünler kullanmak anahtar nokta. Makyajında kullanacağın allık, aydınlatıcı ve bronzerın da hafif yapılı ve etkili olmasına dikkat etmelisin. L’Oréal Paris’in Melon Dollar Baby allığı, doğal bitişiyle kullanmayı en sevdiğimiz allıklardan biri. Porselen makyajında da sana kendiliğinden kızarmış bir görünüm verecek. Yüzünü ısıtmak ve biraz daha renk katmak için de L’Oréal Paris Bronze Please! Bronzlaştırıcı Pudrası en doğru seçeneklerden biri. Doğal tonu ve yumuşak yapısıyla çok kolay dağılıyor ve cilde doğal bir sıcaklık veriyor.

L'Oréal Paris Glow Mon Amour Glow de Coco likit aydınlatıcı

Gelelim aydınlatıcı adımına, yeni nesil porselen makyajda aydınlatıcının doğal görünmesi ve ışıltının kendi cildinden geliyormuş gibi görünmesi önemli. Bu etkiyi elde etmek için likit aydınlatıcılar her zaman çok işe yarıyor. L’Oréal Paris’in Glow Mon Amour likit aydınlatıcıların Glow de Coco rengi son zamanlarda favorimiz. Pembe yansımalı bu likit aydınlatıcı cilde inanılmaz doğal ve içten gelen bir ışıltı veriyor.

Makyajını sabitle

Makyajını sabitle

Porselen makyajın değişmez adımlarından biri de makyaj sabitleme spreyi uygulamak. Bu sayede makyajının kalıcılığını artırabilir, ten ürünlerinin daha doğal bir görünmesini sağlayabilirsin. Son adımda önerimiz, L’Oréal Paris Infaillble Magic Seeting Sprey. Bu makyaj sabitleme spreyi, makyajının gün boyu kalıcı olmasını ve mat kalmasını sağlayacak. İşte hazırsın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön