loader

Tüm Gece Bozulmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Gece makyajları özellikle kalıcılık konusunda bizim en hassas olduğumuz konuların başında geliyor. Uzun saatler sürecek partilerde, davet veya etkinliklerde makyajımızın akmaması/parmaması/ bozulmaması kısacası kusursuz görünmesi için her yolu deniyoruz.

Bozulmayan gece makyajı yapmak her ne kadar imkansız gibi görünse de biz bu işin sihirli tarifini bulduk. Doğru ürünleri, doğru sırayla kullandığında gece boyunca göz alıcı görünmek mümkün. Gece makyajı her zaman gündüz makyajına göre biraz daha yoğun ve iddialı olduğu için bozulmaya daha yatkın ve bu kadar uğraştığımız makyajın bozulmamasını sağlayan formülümüzü aşağıda seninle paylaşma zamanı geldi!

Parlama yapmayan ten makyajı

Tüm Gece Bozulmayan Makyaj Nasıl Yapılır?_1

Bozulmayan ten makyajı yapmak gece makyajının en kritik kısmı. Bu yüzden buradaki adımları atlamadan uygulamanı öneriyoruz.

Ten makyajına başlamadan önce cildine makyaj bazı uygulamanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Özellikle yağlı bir cildin varsa sadece gece makyajında değil günlük makyajında da makyaj bazı kullanmalısın. Urban Decay Urban Defense makyaj bazı cildi pürüzsüzleştirirken aynı zamanda gün içinde oluşabilecek yağlanmayı da önlüyor.

Makyaj bazını uyguladıktan sonra sıra fondöten uygulamaya geliyor. Gece makyajı için fondöten seçerken yoğun kapatııcılığı olan ve mat bitişe sahip fondötenleri tercih ediyoruz. 2018 makyaj trendlerinde ön plana çıkan mat ten makyajı için biz Urban Decay All Nighter Fondöten'i kullanıyoruz. Fondöteni sürdüğün andan itibaren sıfır parlama yapan bu ürün gece boyunca rahat hissetmemize ve dolayısıyla ten makyajımızı dert etmeden eğlenmemize yardımcı oluyor. Sürekli tuvalete gidip fondöteni kontrol etme devri bizim için kapanmıştır. 

Editörün önerisi: Biz fondöteni makyaj süngeriyle uygalamayı tercih ediyoruz. Önce fondöteni cildine noktalar halinde uygula daha sonra makyaj süngeriyle tampon hareketlerle dağıt.

Kusursuzlaştırıcı dokunuşlar 

Tüm Gece Bozulmayan Makyaj Nasıl Yapılır?_2

Fondötenin her ne kadar yoğun kapatıcılığa sahip olsa da gece makyajında kusursuz görünmek şart. Zaten kalıcılık konusunda uzman olan Urban Decay'in "All Nighter" ekibi iş başında! All Nighter fondötenden sonra, göz altlarımıza ise kapatıcılığı ile dillere destan olan All Nighter kapatıcıyı uyguluyoruz.

Tek bir dokunuşta yoğun bir kapatıcılık sağlayan Urban Decay All Nighter kapatıcı tam da kusursuz gece makyajları için yaratılmış. Dövme bile kapatacak kadar başarılı olan bu kapatıcının en güzel tarafı pudrayla sabitlemeye ihtiyaç duymaması. Uzun süre boyunca çizgilere dolmadan ciltte kalabilen yapısıyla bizden kocaman bir bravo alıyor. Uzun süren partilerden sonra hiç uyumadan güne devam etmeyi planlıyorsan, All Nighter kapatıcı bu konuda asla yüzünü kara çıkarmayacak ve partinin tüm izlerini gizleyecek!

Gece göz makyajı

Tüm Gece Bozulmayan Makyaj Nasıl Yapılır?_3

Gece makyajının en zevkli kısmı kesinlikle göz makyajı oluyor! Gece makyajlarında biz en çok kızıl ve kahve tonlarının birleşiminden oluşan göz makyajlarını bu aralar çok seviyoruz.

Her cilt ve göz rengine yakışan kızıl - kahve tonlarındaki buğulu göz makyajıyla davetlerin en havalı bakışlarına sahip olacaksın. Bu görünüm için öncelikle göz kapağına Urban Decay Eyeshadow Primer Potion bazını sür. Renkli far bazları sayesinde göz kapağındaki renk eşitsizliğini düzenleyebilir ve farının gece boyunca yerinden kıpırdamadan kalmasını sağlayabilirsin. Far paletine gelince bizim son zamanlardaki favorimiz Urban Decay Naked Heat paletini kullanarak kızıl göz makyajlarının en etkileyicisine sahip olabilirsin. Önceliklle göz kapağının katlanma çizgisine kızıl farını uygula daha sonra göz kapağının tam üzerine sütlü kahve tonlarındaki farını sür ve ikisini birbirine iyice karıştırarak buğulu bir görünüm ver.

Büyülü göz makyajının olmazsa olmazı ise hacimli kirpikler. Dolgun ve hacimli kirpikler için Urban Decay Troublemaker maskara kullanabilirsin. Kirpikleri tek tek ayıran ve hacimle uzatan bu maskarayı biz gece gündüz kullanıyoruz. Ne kadar kalıcı olduğundan bahsetmemize gerek yok, değil mi?

Ten makyajına biraz ışıltı ve renk kat

Tüm Gece Bozulmayan Makyaj Nasıl Yapılır?_4

Ten makyajın için sadece fondöten ve kapatıcının yeterli olduğunu düşünüyorsan çoook yanılıyorsun. Cildini aydınlatıp renklendirerek boyutlandırmalı ve daha dinamik bir görüntü yakalamalısın. 

Urban Decay Afterglow aydınlatıcı paletindeki şampanya rengini elmacık kemiklerinin tam üzerine uygula kaşlarına doğru C çizerek dağıt. Göz pınarlarına da bu rengi dokundurarak göz makyajına ışıltı katabilirsin. Gece makyajında aydınlatıcı kullanmaktan çekinme. Gece ışıklarının altında ışıl ışıl parıldamak için aydınlatıcı miktarını bir tık arttırmakta bizce sıkıntı yok!

Yanaklarına biraz renk katmak gece makyajı için hiç de fena bir fikir değil. Urban Decay Afterglow allıklarla 6 saat kalıcılık yakalayabilirsin. Afterglow allık serisindeki birbirinden canlı 10 renkten birini seç ve gülümse. Gülümsediğinde belirlen yanaklarının tam üzerine allığını uygula ve saç diplerine doğru dağıt.

Gece makyajında dudaklar ne renk olmalı?

Tüm Gece Bozulmayan Makyaj Nasıl Yapılır?_5

İddialı gece makyajlarını çok seviyoruz. Makyajını çekici bir hale getirmek için koyu ve iddialı rujları mutlaka kullanmalısın.

Urban Decay Vice Liquid Lipstick Disturbed rengiyle gece makyajını tamamlayabilirsin. Koyu bordo tonlarındaki bu renk hem kalıcı yapısı hem de yumuşacık etkisiyle gece boyu dudaklarından çıkmayacak ve rujunu tazelemek zorunda kalmaaycaksın. 

Makyajını sabitlemeyi unutma

Tüm Gece Bozulmayan Makyaj Nasıl Yapılır?_6

Kusursuz gece makyajını bitirdin. Gece boyu uzun saatler bu makyajını korumak için "All Nighter" ekibinin diğer bir üyesi iş başında: Urban Decay All Nighter sabitleme spreyini uyguladıktan sonra makyajın sen istemedikçe yüzünde kalacak ve gece boyunca bozulmayacak. Sana kalan ise makyajını dert etmeden istediğin gibi eğlenmek!

Şimdiden iyi eğlenceler!


 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler