loader

Tüm gelinlerin dikkatine: Düğün gününden önce bilmen gereken 10 güzellik sırrı

Favoriye Ekle

Düğün gününde en güzel halinle herkesin (ve tabii ki damadın!) karşısına çıkmak istemez misin? Elbette istersin! Bu özel günün kusursuz ve mükemmel geçmesi her şeyden önemli. Bu nedenle hazırlıklara birazcık önceden başlamak gerek. Düğün mekanı ve gelinlik seçimi dışında, o gün çarpıcı görünebilmeni sağlayacak, unutmaman gereken bazı detaylar da var. En önemli ve hayat kurtarıcı gelin makyajı önerilerimiz ve güzellik sırlarımızla karşındayız!

1.Kusursuz bir cilt

1.Kusursuz bir cilt

Bir gelinin güzelliğini vurgulayan nokta, onun doğal ışıltısıdır. Bu ışıltıyı ise birkaç ay öncesinden düzenli bakıma başlayarak elde edebilirsin. Cilt tipine göre, haftada 1 veya 2 kez peeling, günlük olarak da cildini pürüzsüz bir görünüme kavuşturacak nemlendirici kremini uygulayıp, yumuşak bir temizleyici ile arındırmalısın. Cildinin sağlıklı ve bakımlı görünmesi için bakım şart. Hatta bizden bir tüyo, düğün günü gelin makyajına başlamadan önce cildine nemlendirici bir maske uygulayabilirsin!

2.Sağlıklı beslen

2.Sağlıklı beslen

Stres nedeniyle elin hep abur cubura gidebilir ama bunun bir an önce önüne geçmelisin! Şekerden, yağlı yiyeceklerden ve işlenmiş gıdalardan uzak kalmayı denemelisin. Bunların yerine, sebze, meyve tüketip, bol bol su içmelisin. Böylece gelinliğini de biraz daha genişletmene gerek kalmaz! Ayrıca bu stresli dönemde, beslenmene dikkat etmediğinde cildinde düğün günü çıkacak sivilcelerle de uğraşmak zorunda kalmazsın.

3.Daha düzgün kaşlar

3.Daha düzgün kaşlar

Düğün gününden önce, kaşlarının düzgün şekillendirildiğinden emin ol. Microblading gibi riskli ve kalıcı uygulamalardan, düğün öncesi mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalış. Düzeltemeyeceğin bir kaş şekli, yıllar sonra bile düğün fotoğraflarına baktığında canını sıkmasın.

Bunun yerine kaşlarının doğal bir şekilde belirgin ve dolgun görünmesini sağlayan kaş kalemlerini tercih edebilirsin. NYX Professional Makeup'ın yeni çıkan Fill & Fluff kaş kalemlerini tercih edebilirsin. Kaşık fırçalara benzeyen kaş fırçası ile kaş şekillendirmeyi inanılmaz pratik bir hale getiren bu kaş kalemi 8 saate kadar da kalıcı!

4.Fotojenik gelinler

4.Fotojenik gelinler

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Hayatının en özel gününün unutulmaz olması için bir sürü fotoğraf çektireceğini unutmadan makyajını yapmalısın. Kusursuz bir gelin makyajı için sana harika birkaç ürün önerimiz var.

İlk olarak, cildinin pürüzsüz görünmesini sağlamak, gözeneklerinin görünümünü gizlemek için bir makyaj bazı kullanabilirsin. NYX Professional Makeup'ın Pore Filler makyaj bazı, cildindeki tüm gözenekleri ve pürüzleri gizleyerek harika bir zemin elde etmeni sağlayacak.

Tüm gece boyunca bir yere kıpırdamayan, cildini porselen gibi pürüzsüz gösterecek bir düğün fondöteni arıyorsan, NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop fondöten tam aradığın şey! Gece boyunca sen çıkarana kadar cildinin kusursuz görünmesini sağlayacak bu fondötenle birlikte Can't Stop Won't Stop kapatıcıyı da kullandığında gelin makyajın tam anlamıyla mükemmel görünecek.

5.Buğulu ve romantik bakışlar

5.Buğulu ve romantik bakışlar

Düğün makyajında nasıl bir göz makyajı yaptırmayı planlıyorsun bilmiyoruz ama kesinlikle doğal renkler seçmeni öneriyoruz. Canlı ve iddialı renkleri başka özel günlere saklayıp, gelin makyajında sıcak toprak tonlarına yer vermelisin. Buğulu ve dumanlı bir göz makyajı ile romantik bir görünüm elde etmek için, aradığın tüm renkleri bir arada bulabileceğin NYX Professional Makeup Ultimate Shadow far paletlerinden Warm Neutrals'ı tercih edebilirsin. İçerisindeki sıcak tonlu kahve ve bakır tonları son derece romantik bir etki elde edebilirsin. Ayrıca bu farların yapısı çok yumuşak ve yoğun pigmentli olduğu için, gelin makyajını kendin yapmaya niyetliysen, adeta bir profesyonel makyaj etkisi elde edebilirsin!

6.Doğal kontür uygulaması

6.Doğal kontür uygulaması

Gelin makyajında kontür uygulaması olmazsa olmazlardan. Fakat yüzünü boyutlandırıp, beğenmediğin bölgeleri geri plana atarken abartıdan da uzak olmalısın. Gelinliğinin saflığı ve romantikliğini gölgelemeyecek şekilde doğal bir kontür uygulaması ile çok ufak dokunuşlar yaparak yüzünü boyutlandırabilirsin.

Bunun için önerimiz, daha kalıcı olması ve kolay dağılıp doğal bir sonuç vermesi açısından NYX Professional Makeup Highlight & Contour Cream Pro Palette kontür paletini kullanabilirsin. İçerisinde her cilde uygun tonlar barındıran bu kontür paleti, makyaj artistlerinin de en sık kullandıklarından! 

7.En uygun tonu yakala

7.En uygun tonu yakala

Kusursuz bir fondöten için, sık kıllı bir fondöten fırçası veya nemli makyaj süngeri kullanarak, yüzüne uyguladıktan sonra çene çizginden boynuna doğru sürerek, cilt tonunun eşitlenmesini sağla. Bu şekilde, boynunda ve yüzünde farklı renkler oluşmaz. Cilt renginle birebir uyacak doğru rengi bulamıyorsan, fondöten önerimizde ısrarcıyız! NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop fondötenin 45 rengi arasından ten renginle birebir uyanı bulman son derece kolay.

8.Gelin makyajında takma kirpik

8.Gelin makyajında takma kirpik

Gelin makyajında olmazsa olmazlardan biri de takma kirpikler. Çok daha etkileyici ve derin bakışlar elde etmek için bu özel günde takma kirpik takabilirsin. Doğal görünümlü, kirpiklerinde ağırlık yaratmayacak ve bakışlarını etkili bir şekilde belirginleştirecek bir takma kirpik önerisi istersen, NYX Professional Makeup'ın Wicked Lashes takma kirpik serisine mutlaka göz atmalısın. Hatta sana pratik bir öneri: Düğün sonrası gelin makyajını çıkarırken takma kirpiklerine nazik davranırsan, birkaç kere daha kullanabilirsin.

9.Gece boyu kalıcı nude ruj

9.Gece boyu kalıcı nude ruj

Gelin makyajında mat nude ruj resmen bir imza niteliğinde. Ten rengine uygun bir nude ruj tercih ederek gelin makyajını noktalayabilirsin. Fakat düğün boyunca hareketli olacağını ve tebrikleri kabul edeceğini düşünürsek, kullandığın rujun kalıcılığının da çok yüksek olması gerekli. NYX Professional Makeup'ın Lip Lingerie likit mat rujlarının nude tonları, özellikle gelin makyajları için biçilmiş kaftan. Dudaktaki kalıcılıkları çok başarılı olan bu rujları tazeleme derdi de olmadan düğünün tadını çıkarabilirsin!

10. Gün boyu kalıcı makyaj

10. Gün boyu kalıcı makyaj

Gelelim gelin makyajının son adımına: Makyajının daha da kalıcı olmasını nasıl sağlayabilirsin? Tabii ki makyaj sabitleme spreyleriyle! Zaten kalıcılıkları son derece yüksek olan ürünler önermiş olsak da, son adımda uygulayacağın bir makyaj sabitleme spreyi ile tüm kalıcılığı garanti altına alabilirsin.

NYX Professional Makeup'ın Matte Finish makyaj sabitleme spreyi, hem makyajını tenine sabitleyecek hem de gece boyunca parlamasını da engelleyecek!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön