loader

Tüm Gün Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Makyajın kalıcılığını nasıl artırabileceğini biliyor musun? En kalıcı makyaj malzemesi önerilerimizle, gün boyu bozulmayan makyaj tüyolarımızı mutlaka öğrenmelisin!

Eğer özel bir hazırlık içerisindeysek, makyajımızın kusursuz görünmesi için oldukça efor sarf ediyoruz. İster bir davet olsun istersek de günlük bir makyaj, aslında makyajımızın kalıcılığı bizim için son derece önemli. Fondötenin cildimizdeki kusurları gizlemesi, göz makyajımızın canlı görünmesi, allık, bronzer ve aydınlatıcının yerinde kalması için hepimizin uyguladığı makyaj tüyoları var elbette. Tüm bu makyaj uygulamalarının, makyajımızı çıkarana kadar bozulmadan yüzünde kalmasını sağlamak için neler yapabileceğini biliyor musun? İşte sana en kalıcı makyaj için önerilerimiz! 

Makyaj bazı ile başla

Makyaj bazı ile başla vichy mineral 89

Kalıcı, doğal ve pürüzsüz bir makyaj için mutlaka ilk adımda cildini nemlendirmelisin. Fondöten adımından önce cildini nemlendirdiğinde, fondötenin cildinde çok daha pürüzsüz görünecek. Cildinin sağlıklı ve taze görünmesini sağlayacak, anında emilerek etkili bir şekilde nemlendirecek Vichy Mineral 89'u makyaj bazı olarak kullanabilirsin. İçerisindeki 15 mineralli Vichy Termal Suyu ile cildini nemlendirecek, güçlendirecek ve makyaja hazırlayacak. Üstelik hyalüronik asit içeriği ile ince çizgilerin görünümünü de azaltacak. Nemlendirme adımından sonra fondöten uygulamaya hazırsın!

Tüm gün kalıcı ve dayanıklı bir fondöten

tüm gün dayanıklı fondöten

Fondöten seçimi de ten makyajının ne kadar kalıcı olacağını etkileyen en önemli faktörlerden. Tüm gün bozulmadan kalan, aynı zamanda da terlemeye, bulaşmaya, temasa dayanıklı bir fondöten, dayanıklı makyaj için en çok ihtiyaç duyacağın şey. L’Oréal Paris’in geliştirilen bakım yapan formüllü True Match Fondöteni, kalıcı ve dayanıklı ten makyajı denince ilk aklımıza gelenlerden! Hem cildimize bakım yapan, hem de uzun saatler kalıcılığından eksiltmeyen bu fondöteni biz çok seviyoruz. Üstelik doğal bitişine rağmen yüksek kapatıcılığı da bir harika!

Göz altındaki koyuluklara veda et

Göz altındaki koyuluklara veda et

Makyajımızda en çok önem verdiğimiz ve gün boyu dayanıklı olmasını istediğimiz yer ise göz altları. Hele ki göz altlarımızda koyu halkalar varsa, kullandığımız kapatıcı gün boyu etkisini kaybetmeden kalırsa bizden mutlusu olamaz. Neyse ki L'Oréal Paris More Than Concealer tam da aradığımız şey! Ufacık bir miktarı bile en koyu göz altlarını kapatmaya yetiyor ve gün boyu da asla bozulmuyor, çizgilere dolmuyor. Bizim kapatıcıda aradığımız en önemli özellik kapatıcılığı yüksek olmasına rağmen ince ve doğal bir görünüm bırakması. İşte aradığın en iyi kapatıcıyı buldun! Biz bu ürünü ilk olarak parmaklarımızla dağılmasını sağlıyor, sonrasında sünger yardımı ile doğal bir bitiş elde ediyoruz. Üstelik tüm yüze de uygulanabildiği için maksimum kapatıcılık için ideal.

Mat, keskin ve gün boyu kalıcı eyeliner

maybelline hyper easy eyeliner

Göz makyajında far kullanmak yerine eyeliner ile kusursuz kuyruklu bir göz makyajı çoğu zaman tercihimiz. Bunun için de yüksek pigmentli, mat bitişli ve gün boyu akmadan, bozulmadan kalan bir eyeliner arayışımıza son veren Maybelline Hyper Easy eyelinerı sana şiddetle tavsiye ediyoruz. İncecik ve esnek ucu ile son derece kolay uygulanan bu eyeliner gün boyu harika görünmemizi sağlıyor, sen de bir an önce denemelisin.

Kirpiklerde gün boyu takma kirpik etkisi

Kirpiklerde gün boyu takma kirpik etkisi

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Hepimiz makyajımızda hacimli, uzun ve dolgun kirpik görünümü arıyoruz. Maskarayı ilk uyguladığımızda elde ettiğimiz o hacimli ve kıvrık etkiyi tüm gün boyunca bozulmadan tutan bir maskara önerisi istersen; Lancôme’un Hypnose Drama maskarasını gözümüz kapalı söyleyebiliriz. Bu maskaranın kirpiklere verdiği dramatik hacim gerçekten bir harika ve gün boyunca da kalıcı.

Kalıcı allık ve aydınlatıcı önerisi

kalıcı krem allık önerisi

Allık ve aydınlatıcı yüzü boyutlandırıp ısıtmak için başvurduğumuz, makyajın en eğlenceli kısımlarından. Yüzüne verdiğin doğal renk sayesinde çok daha enerjik, canlı ve taze görüneceğini unutma. Bu etkinin kalıcı olmasını sağlamak için de hem toz hem de likit makyaj malzemelerini birlikte uygulayabilirsin. Maybelline'in Cheek Heat likit allıkları, cilde doğal bir sıcaklık veriyorlar ve likit formülleri sayesinde son derece kalıcılar. Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılar ise, güçlü metalik yansımaları ile kullandığımız en kalıcı aydınlatıcılardan.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


En kalıcı likit mat ruj

en kalıcı likit mat ruj

Bugüne kadar kullandığımız en kalıcı likit mat ruju, tüm gün dayanan makyaj için önermezsek olmaz! Maybelline Super Stay Matte Ink rujların şanını mutlaka duymuşsundur. Bir kere sürdükten sonra 16 saate kadar kalıcılığını sürdüren, yemek yesen, bir şeyler içsen bile bozulmayan, çıkmayan bu rujlar, makyaj çantalarımızın vazgeçilmezlerinden. Geniş renk seçenekleri ve süper mat bitişleri ile bu kalıcı likit mat rujları, kalıcı makyajında gözün kapalı kullanabilir ve ruj tazeleme işine son verebilirsin!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


Editörün Önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink rujların tüm renklerini keşfetmek istersen, bu makalemize göz atmayı unutma!

Makyajını sabitle ve gün boyu keyfine bak

Makyajını sabitle ve gün boyu keyfine bak

Makyajın her adımında kalıcılığı gün boyu yüksek ürünler kullanmış olsak da, dayanıklılığı biraz daha artırmak adına son adımda makyaj sabitleme spreylerinden yardım alıyoruz. Namı tüm dünyaya yayılmış ve bize sorarsan en iyi makyaj sabitleme spreylerinden biri olan L’Oréal Paris Infaillible Magic makyaj sabitleme spreyi olmadan dışarı adımımızı atmayız! Gün içinde alın, burun ve çene bölgesinde beliren aşırı yağlanma senin de canını sıkıyorsa L'Oréal makyaj sabitleme spreyi ile daha mat bir görünüm yakalayabilirsin. Spreyi yüze eşit bir şekilde dağılmasını sağlarken, gün boyu teninin parlamadan mat kalmasını sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön