loader

Tüm zamanların en güzel makyaj stilleri: Bordo dudaklar

Favoriye Ekle
Tüm zamanların en güzel makyaj stilleri: Bordo dudaklar

Modası hiçbir zaman geçmeyen stiller vardır. Bu stillerin en güzellerinden biri de, kuşkusuz bordo dudaklar. Geçtiğimiz sene oxblood adıyla da anılarak altın çağını yaşayan bordo dudaklar, hayatımızdaki yerini iyice sağlamlaştırdı. Sen de bordo rujunu nasıl tamamlayacağını öğrenmek ister misin?

Sıra sende

Tüm ihtiyacın olan, açık bir ten ve bordo ruj!

Birinci adım:

Bordo dudakların tamamlayıcısı olarak, sade bir ten tercih etmelisin. Ne kadar açık renkli, o kadar etkileyici! Bunun için ilk olarak tenine primer uygula. Doğal görünümü kaybetmemek adına, fondöten kullanma. Ten renginle aynı tonda bir BB kremle devam et ve son olarak, ten renginden bir ton açık pudra sürerek bordo rujuna kontrast olacak açık renkli ten makyajını tamamla.

İkinci adım:

Gözlerinde de bordo rujla dengeli olarak, çok hafif bir makyaj tercih et. Bunun için göz kapaklarına primer uygula. Göz altlarına aydınlatıcı sürerek kusursuz bir görüntü elde et. Son olarak iki kat maskara sür.

Üçüncü adım:

Bir klasik haline gelen çarpıcı bordo dudaklar için, öncelikle dudaklarına doğal renkte bir dudak kalemiyle çerçeve çiz. Ardından bordo rujunu dudak fırçasıyla dikkatlice sür. Son olarak rujun kalıcılığını arttırmak ve mat bir görünüm elde etmek için, rujunun üstüne transparan pudra sür.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön