loader

Turkuaz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Bayram tatilinde çok severek kullanacağın, göz kamaştırıcı turkuaz göz makyajı nasıl yapılır, en kolay adımlarla anlatıyoruz!

Malum 9 günlük Bayram tatili kapıdayken, hem içini ferahlatacak, eğer deniz kenarında bir yerlere tatile gidiyorsan göz makyajınla ortama uyum sağlayabileceğin, turkuaz tonunda bir göz makyajı en ihtiyacın olan şey! Yazın enerjik ve canlı renklerini doya doya kullanmak için zaman daralırken, bugün “Turkuaz göz makyajı nasıl yapılır?” en basit adımlarla anlatıyoruz!

Turkuaz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Turkuaz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ege sahillerinin insanı büyüleyen tonu turkuaz bu yaz göz makyajımıza konuk oluyor ve biz tek bir göz makyajı ile sıcak yaz günlerini ferahlatıyoruz. L’Oréal Paris’in La Petite Palette far paletlerinden Optimist’i kullanarak çok basit, herkesin kolayca yapabileceği bir göz makyajı hazırladık. Turkuaz’ın baş rolde olduğu bu makyajı denediğinde sen de ne kadar kolay olduğunu anlayacaksın!

Turkuaz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajımıza ilk olarak katlanma bölgesine bir geçiş rengi uygulayarak başlıyoruz. L’Oréal Paris La Petite Palette Optimist far paletindeki metalik bej rengini gözlerimizin katlanma bölgesine uyguladıktan sonra, yumuşak uçlu bir far karıştırma fırçası ile güzelce dağıtıyoruz. Sonra hemen ardından Optimist paletteki turkuaz rengini göz kapaklarımıza uyguluyoruz ve iki farı doğal bir geçiş elde etmek için hafifçe karıştırıyoruz. Turkuaz far zaten o kadar yoğun pigmentli ki, tek seferde uygulayıp istediğimiz kadar yoğun bir görünüm elde edebiliyoruz, işte bu yüzden bu makyaj çok kolay!

L’Oréal Paris La Petite Palette Optimist far paletindeki en açık ışıltılı krem farı göz pınarlarımıza ve kaş altına uygulayarak tam yaza yakışır aydınlık bir etki elde ediyoruz. Eğer istersen tam bu aşamada bırakabilirsin ama biz şimdi gözlerde biraz daha derinlik ve dumanlı bir görünüm elde etmek istediğimiz için alt kirpik diplerimize metalik kahve farı hafifçe uyguluyoruz.

Editörün önerisi: Eğer turkuaz tonlu bu göz makyajını geceye uyarlamak istersen, Optimist paletteki en koyu kahveyi gözlerinin dış köşelerine uygulayıp hafifçe dağıtabilirsin. Farların yapısı çok yumuşak olduğu için çok kolay bir şekilde göz makyajını dumanlı bir gece makyajına çevirebilirsin.

Suya dayanıklı ve hacimli kirpikler

Turkuaz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelelim gözlerdeki turkuaz etkiyi, hacimli ve suya dayanıklı bir hale getirmek için maskara adımına. L’Oréal Paris’in Paradise maskarasının hacim etkisini ne kadar sevdiğimizi biliyorsun. Şimdi Paradise Waterproof maskara ile kirpiklerimize hem inanılmaz bir hacim kazandırıyor hem de yaz sıcağına dayanıklı bir hale getiriyoruz.

Eğer sen de çok kolay bir şekilde uyguladığımız bu turkuaz göz makyajını beğendiysen ve denersen, @makyajcom Instagram hesabımızdan bizi etiketlemeyi unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler