loader

Turuncu büyüsü: Güneş ışığını gözlerine taşı

Favoriye Ekle

Güneşin yüzümüze öpücükler kondurmaya başladığı bugünlerde, herkesten farklı bir göz makyajıyla ışıldamak ister misin? O halde turuncu tonları doğru seçim!

Sıra sende

Turuncunun doğal ve taze havasıyla çekici ve masum görünmeye ne dersin?

Birinci adım:

Tenini şeftali tonlarıyla öne çıkarmadan önce, aydınlatıcı makyaj bazını uygula. Ağır bir görünümden kaçınmak için BB ya da CC krem yeterli olacaktır. Daha sonra tenine uygun şeftali tonunu seçerek elmacık kemiklerine sür. Tenin açık renkse, pembeye kaçan şeftali tonları, koyuysa daha turuncuya kaçan tonlar kullanmanı öneririz.

İpucu: Makyaj öncesinde peeling yaparak şeftali tonlarının teninde daha güzel görünmesini sağlayabilirsin.

İkinci adım:

Gözlerde gün batımı gibi canlı renkte bir görünüm için, somon tonlarında bir fara ihtiyacın olacak. Bu renk ayrıca yorgun bakışlarını gizlemene de yardımcı olur; verdiği sıcak renk görünümüyle gözlerinin daha açık görünmesini sağlar. Turuncu farı kedi gözü şeklinde, göz kapaklarına yassı bir fırçayla, alt kirpik diplerine ise eğik açılı fırçayla uygula ve hacimlendirici siyah maskarayla göz makyajını noktala.

Üçüncü adım:

Gözlerinde canlı bir renk seçtiğin için dudaklarını doğal renklerde kullanman daha iyi olacaktır. Bunun için ilk olarak dudak rengine yakın tonlarda bir dudak kalemiyle çerçeve çiz. Daha sonra renksiz bir dudak parlatıcı veya tercihine göre nude bir ruj uygula.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön