loader

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Yaz aylarına en çok yakışan tonlardan biri olan turuncu göz makyajı nasıl yapılır merak ediyorsan, doğru yerdesin!

Turuncu renkteki göz makyajları bu yazın en sevilen makyaj trenlerinden biri oldu. İster tek farla yapabileceğin istersen de kontrast ve çarpıcı bir etki elde edebileceğin tüm turuncu göz makyajı seçeneklerini bir araya getirdik. Turuncu göz makyajı nasıl yapılır denemek istersen, bu yazı tam sana göre!

Sadece turuncu farla göz makyajı

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Tek renk farla yapılan göz makyajlarını biz çok seviyoruz, başroldeki renk de turuncu olunca bizim için akan sular duruyor. Eğer sen de makyajında sadece turuncu renkte bir far kullanmak istersen, bunun için yaz aylarından daha uygun bir zaman olamaz. NYX Professional Makeup’ın Hot Singles tekli farlarından LOL rengini al ve tüm göz kapağına uygula. Gözünün katlanma bölgesinde ve alt kirpik diplerinde yumuşak bir geçiş elde ettikten sonra hazırsın. Eğer kirpik diplerini biraz daha belirginleştirmek istersen koyu kahve bir farı ince bir çizgi halinde uygulayabilirsin.

Turuncu dumanlı göz makyajı

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Turuncu tonları özellikle dumanlı göz makyajlarında çok güzel ve sıcak bir etki yaratıyor. Bunun için tek yapman gereken turuncu ana renginin yanında bir açık bir de koyu ton far seçerek dumanlı bir etki elde etmek. NYX Professional Makeup’ın In Your Element far paletlerinden Earth’te ihtiyacın olan tüm renkler mevcut. Turuncu farı tüm gözüne uyguladıktan sonra, gözlerinin dış köşelerinde koyu bir ton kullanabilir, kaş altlarını ve göz pınarlarını da açık bir renkle aydınlatabilirsin. Bu makyajda en çok dikkat etmen gereken, turuncu farı alt kirpik diplerine de uygulamak ve tüm farları yumuşak bir geçiş elde edene kadar iyice karıştırmak!

Turuncu ve pembe farların uyumu

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Turuncu renkteki farlarla en çok ne iyi gider diye düşünüyorsan ve göz makyajında da biraz canlılık arıyorsan, pembenin çok yakışacağını unutma. Göz kapağında turuncu tonları kullandıktan sonra, alt kirpik dibine uygulayacağın pembe bir far hem çok canlı hem de enerjik görünmeni sağlayacak, tam yaza göre! Bu iki rengi bir arada barındıran, hatta yazın en renkli makyajlarını yapabileceğin de bir far paleti önerimiz var: NYX Professional Makeup’ın Love You So Mochi paletlerinden Electric Pastels tam sana göre!

Turuncu-bakır göz makyajı

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Eğer göz makyajında metalik turuncu bir ton kullanmak istersen, bakır farlara yönelmen doğru olacak. Özellikle bu yazın en popüler makyaj trendlerinden biri olan “gün batımı tonları” en sevdiklerimizden. Bunun için NYX Professional Makeup’ın Away We Glow paletinden başkası düşünülemez. İçerisindeki turuncu, bakır ve altın tonları gerçekten bir harika. Farların yapısı son derece yumuşak olduğu için birbirleriyle çok kolay bir şekilde karışıyorlar ve ortaya mükemmel göz makyajları çıkıyor, mutlaka denemelisin!

Editörün önerisi: Gün batımı tonlarını içeren NYX Professional Makeup Away We Glow Far Paleti ile ilgili daha detaylı bilgi almak istersen buraya tıklayabilirsin.

Turuncu monochrome makyaj

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Monochrome makyaj trendi de bu yazın en popülerlerinden. Eğer bu makyaj trendini denemek istersen, hem ten, hem dudak hem de göz makyajında turuncu tonlarını tercih etmen yeterli. Göz makyajında turuncu tonları kullandıktan sonra, allık olarak önerimiz ise NYX Professional Makeup’ın High Definition allıklarından Double Dare rengini, ruj olarak da Soft Matte Lip Cream’lerden San Juan rengini deneyebilirsin!

Islak görünümlü turuncu göz makyajı

Turuncu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Ortalığı kasıp kavuran bir diğer makyaj trendi ise ıslak görünümlü makyajlar. Bu yaz bu trendi bize göre mutlaka denemelisin. Göz makyajında ıslak görünümü nasıl elde edebilirim dersen de, turuncu farını bir lip balm ile birlikte uygulaman yeterli. NYX Professional Makeup’ın #THISISEVERYTHING Lip Balm’ı ile turuncu farını karıştırarak göz kapaklarına uygulayabilirsin.

Photo Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler