loader

Uğur Kıral ve Ema Aydın ile Soğuk vs. Sıcak Challange

Favoriye Ekle
Uğur Kıral ve Ema Aydın ile Soğuk vs. Sıcak Challange

Makyaj challangelerini izlemeye bayılıyoruz, özellikle çok sevdiğimiz makyaj artistleri tarafından yapılırsa bizim için izlemesi oldukça keyifli videolar ortaya çıkıyor. 

Şimdi sizler için hem çok keyfili hem de çok bilgilendirici bir challange videosu paylaşıyoruz. Ema Aydın ve Uğur Kıral'ın Makyaj.com için hazırladığı "Soğuk vs. Sıcak Makyaj Challange" videosunda, soğuk ve sıcak tonlu makyajların püf noktalarını öğrenecek ve makyaj artistlerinin en sevdiği makyaj malzemeleri ile tanışacaksın. Videonun sonunda bize favorini söylemeyi unutma!

EDİTÖRÜN NOTU: Bu video ile birlikte sana harika bir de hediye haberimiz var! Youtube kanalımıza abone olup, bu videonun altına hangi makyaj tarzını sevdiğini yorum olarak bıraktığında, Ema ve Uğur'un paletlerinden kazanacak 4 şanslı kişiden biri olabilirsin! Youtube kanalımıza abone olmak için buraya tıklayabilirsin!

Ema Aydın'ın ve Uğur Kıral'ın yaptığı makyajlar her mevsimde kullanılabilecek cinsten. Oldukça pratik ve bilgilendirici olan bu makyajlara yakından bakmaya ne dersin?

İlk olarak soğuk makyajı inceleyelim.

Soğuk ten makyajı

Ema Aydın, makyajına öncelikle modelin yüzüne nemlendici baz uygulayarak başlıyor. Bunun için nemlendirici ve rahatlatıcı özelliğini çok sevdiğimiz Urban Decay Quick Fix spreyi tüm yüzüne sıkıyor. 

Fondöten olarak ise Ema Aydın'ın tercihi Urban Decay All Nighter Fondöten oluyor. Yoğun kapatıcılığı ve gün boyu süren kalıcılığı sayesinde bu fondöteni uzun sürecek günlerde mutlaka kullanmalısın. Fondötenin üzerinden belli olan cilt kusurlarını ve göz altı morluklarını All Nighter kapatıcı ile gizleyebilirsin. Kapatıcını nokta şeklinde uygulayarak daha doğal sonuçlar alabilirsin. 

Soğuk tonlarda göz makyajı

Göz makyajına başlamadan önce far bazı uygulayarak göz kapağının renk eşitsizliğini dengeleyebilir ve farının göz kapağına daha iyi tutunmasını sağlayabilirsin. 

Ema Aydın soğuk tonlu göz makyajına öncelikle Urban Decay Eye Shadow Primer Potion ile başlıyor. Far bazını iyice yaydıktan sonra Urban Decay Naked Flushed paletindeki bronzer rengiyle göz kapağına yoğun bir şekilde gölge yapıyor. Ema Aydın soğuk tonlu göz makyajına Urban Decay Naked Basics 2 paletiyle devam ediyor. Paletteki en açık rengi tüm göz kapağına uygulayarak aydınlık bir görünüm yakalanıyor. Daha sonra paletteki üçüncü ve dördüncü far renklerini karıştırarak gözlerine daha yoğun bir derinlik katıyor. Göz makyajına aydınlık bir dokunuş eklemek için Ema Aydın Urban Decay Iconic Eyeshadow Midnight Cowboy rengini tercih ediyor. Bu ışıltılı farı göz pınarına, göz kapağının tam ortasına ve kaş altına uyguluyor. 

Göz makyajını ön plana çıkarmak için göz kalemi kullanabilirsin. Urban Decay 24/7 Glide On Göz kalemlerinden Zero rengiyle kirpik diplerini doldur. 

Ema Aydın'ın maskara tercihi Urban Decay Perversion Maskara oluyor. Kirpikleri dipten uca doğru dolgunlaştırarak göz makyajını daha da belirgin bir hale getiriyor.

Soğuk kontür ve aydınlatıcı makyajı

Soğuk ten makyajı yapıyorsan kontür, aydınlatıcı ve allık seçimlerinde de soğuk alt tonlara öncelik vermelisin. Ema Aydın'ın soğuk kontür makyajı için tercihi Urban Decay After Glow Aydınlatıcı Paleti oluyor. Paletin içindeki soğuk alt tonlu kontür ürününü elmacık kemiklerinin altına açılı bir fırça ile uygula.

Paletteki en açık aydınlatıcı rengi olan şampanya tonu ise harika bir ışıltı sağlıyor. Bu rengi yüzünün yüksek bölgelerine sürerek etkileyici bir görünüm yakalayacaksın. 

Urban Decay After Glow Aydınlatıcı Paleti'ndeki açık pembe allığı da yanaklarının tam ortasına uygula ve hafif yukarı doğru dağıt. 

Soğuk pembe dudak makyajı

Ema Aydın soğuk alt tonlu pembe dudak makyajı için Urban Decay 24/7 Glide On dudak kalemi Obsessed ve Vice Lipstick Peyote rengini tercih ediyor. 

Öncelikle dudak kalemiyla dudaklarını çerçeve. Daha sonra rujunla çerçevenin içini dikkatlice doldur.

Mat bitişli bu pembe ruj, modelin soğuk makyajına çok yakıştı! Sen de soğuk tonlu makyajını pembe rujunla tamamlayabilirsin.

Sıcak ten makyajı

Uğur Kıral'ın sıcak tonlu makyajı bu yazın bütün trendlerini kapsıyor! Sıcak tonlu bir makyaj yapmak için öncelikle Ema Aydın'ın yaptığı gibi cildini nemlendirmelisin. Bunun için Urban Decay Quick Fix nemlendirici etkili baz spreyi tüm yüzüne uygula. 

Makyajında sıcak bir etki ve doğal bir bitiş arıyorsan Urban Decay Naked Skin fondötenini kullanmanı öneriyoruz. Tam yaz mevsimine yakışan bu fondöten sayesinde enerjik ve canlı görüneceksin. Göz altı halkalarını da Urban Decay Naked Skin Concealer ile gizleyebilirsin.

Sıcak göz makyajı

Sıcak tonlardaki göz makyajı için Uğur Kıral, 2018 makyaj trendlerinden olan kızıl tonlarını tercih ediyor. 

Göz makyajına başlamadan önce göz kapaklarını nemlendirmek ve renk eşitsizliğini dengelemek için Urban Decay Eye Shadow Primer Potion far bazını tüm göz kapağına uygula. Sıcak göz makyajı için Uğur Kıral Urban Decay Naked Petite Heat far paletini tercih ediyor. Paletteki iki numaralı farı tüm göz kapağına yay. Paletteki daha koyu olan renkleri karıştarak gözün dış kısmını koyulaştır. Daha sonra Urban Decay Iconic Eyeshadow Free Love rengini gözün yüksek noktaları, göz pınarı ve kaş kemiğine sür. 

Gözleri belirginleştirmek için Uğur Kıral'ın tercihi Urban Decay 24/7 Glide On Lip Pencil Blackmail rengi oluyor. Bu kalemi kirpik diplerine sürüyor daha sonra da far fırçası ile dağıtarak buğulu bir görünüm veriyor. 

Uğur Kıral'ın maskara seçimi ise Urban Decay Troublemaker maskara oluyor. Kirpikler tek seferde dolgunlaştıran ve uzatan bu maskara, sıcak tonlu göz makyajını ön plana çıkarıyor. 

Editörün önerisi: Bizden duymuş olma ama Uğur Kıral, sıcak tonlu makyajında modelinin kaşlarının arasındaki boşlukları Urban Decay Naked Basics 2 far paletindeki kahve far ile dolduruyor. 

Sıcak tonlu bronzer, allık ve aydınlatıcı

Sıcak ten makyajının anahtar noktası bronzer uygulaması oluyor. Uğur Kıral sıcak bir ten makyajı için Urban Decay Naked Flushed paletindeki bronzer ile modelin yüzünü ısıtıyor ve hafifçe kontür yapıyor.

Aydınlatıcıya gelince, Uğur Kıral Urban Decay Iconic Eyeshadow Free Love rengini modelin elmacık kemiklerine, dudak üzerine ve burun kemiğine ugyulayarak ten makyajında ışıl ışıl görünüm yakalıyor.

Urban Decay Naked Flushed paletindeki pembe allık rengiyle de modelin yüzüne hem canlı bir renk hem de sıcacık bir enerji geliyor. 

Turuncu dudak makyajı

Sıcak tonlu makyaja en çok canlı rujlar yakışıyor. Uğur Kıral, sıcak makyajını turuncu tonlarındaki dudak makyajıyla tamamlıyor.

Urban Decay 24/7 Glide On Lip Pencil Crush rengiyle önce modelin dudak çerçevesi belirleniyor. Daha sonra Vice Lipstick Uptight rengiyle dudak kaleminin üzerinden geçilerek dudaklar dolduruluyor. 

Biz her iki makyajı da çok beğendik! Senin tercihin hangisi?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön