loader

Üniversiteliler için okula dönüş: Yeni sezonda makyaj çantanda neler olmalı?

Favoriye Ekle
Üniversiteliler için okula dönüş: Yeni sezonda makyaj çantanda neler olmalı?

Üniversiteler yavaş yavaş açılmaya başlıyor! 3 aylık yaz tatili göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Sen de iyice dinlendin, tatil yaptın ve yazın keyfini çıkardın. Peki, tatil süresince makyaj trendlerini takip edebilidin mi? Merak etme, okul dönemi başlarken makyaj.com olarak makyaj çantanın olmazsa olmaz 5 ürününü belirledik. Sen de kampüsün en havalı kızı olmak istiyorsan aşağıdaki ürünleri en yakın zamanda temin etmelisin. 

1- Aydınlatıcı

2016 yılının en büyük trendlerinden biri strobing tekniği oldu. Yüzünü olduğundan daha aydınlık ve canlı gösteren bu makyaj stilini biz çok sevdik. Sen de erkenden dersinin olduğu günlerde enerjik ve canlı görünmek istiyorsan yukarıdaki şablondan aydınlatıcını nerelere uygulaman gerektiğini öğrenebilirsin. 

2- Renkli eyeliner

Kampüste eğlenceli ve farklı makyaj stilleri ile dikkat çekmek istiyorsan seni en yeni makyaj modası ile tanıştıralım! Renkli eyeliner modası 90'lardan sonra tekrar moda oldu. Özellikle mavi ve tonları, mor, pembe gibi çekici tonlar gözlere çok yakışıyor! Sen de birkaç farklı renkte eyeliner alarak okul makyajını renklendirebilirsin.

Editörün önerisi: Renkli eyeliner sürdüğün zaman kirpiklerinin çok dikkat çekmemesini tavsiye ediyoruz. Bu nedenle tek kat kahverengi maskara kullanabilirsin.

3- Dudak parlatıcısı

Dudak parlatıcıları 2016 Sonbahar sezonunun en öne çıkan makyaj trendlerinden biri olacak! Sen de fresh ve canlı bir görünüm yakalamak için dudak parlatıcını makyaj çantandan çıkarmamalısın. Okul makyajında dikkat çekici renkler yerine daha soft ve natürel renklere yer vermelisin. Mat rujları da okul makyajı yerine daha çok akşam makyajında kullanabilirsin. 

4- Nude makyaj trendi

Son yıllarda hayatımıza giren yok gibi duran makyaj trendini biz çok sevdik! Okul makyajına çok iyi uyum sağlayabilecek olan bu makyaj stili için nude tonlarda bir far paleti almanı tavsiye ediyoruz. Her makyajında kullanabileceğin toprak tonlarındaki far paleti sayesinde gözlerinde doğal ve etkileyici bir etki yaratabilirsin.

Editörün önerisi: Göz pınarlarına sedefli farını uygulayarak gözlerini olduğundan daha büyük gösterebilirsin. 

5- BB krem

Günlük okul makyajında ağır fondötenler yerine cildine nefes aldıracak tercihlerde bulunmalısın. BB krem sayesinde cildindeki renkl farklılıkları eşitleyebilir, daha canlı ve aydınlık bir görünüme kavuşabilirsin. BB kremini sürdükten sonra göz altına veya sivilce izlerine lokal olarak kapatıcı uygulayabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön