Ünlülerden koyu dudak makyajı dersi

Favoriye Ekle
Ünlülerden koyu dudak makyajı dersi

Bahara girerken, koyu rujlarını makyaj masanın bir kenarına kaldırdıysan, bir daha düşün. Koyu rujlar gösterişli bir makyaja giden en kestirme yol olmasının yanı sıra, kolay yoldan kusursuz görünmene yardımcı da oluyor. Bordo, kırmızı ve hatta fuşya… Koyu rujlar bu sezon da makyajımızın favorisi olacak gibi görünüyor!

Ancak unutmaman gereken bir şey varki; koyu rujlar hata kabul etmiyor, bu nedenle uygularken dilediğin kusursuz görünümü yakalamak için çok dikkatli olman gerek. Koyu ruju kusursuz bir biçimde taşıyan ünlülerden ilham aldık ve beş farklı makyaj stilini bir araya getirdik. Seçtiğimiz stiller arasından sana en uygun stili keşfetmeye var mısın?

1. Mat bir ten

null

Gece katılacağın havalı bir etkinlik için kırmızı rujunu mat ten makyajıyla tamamlamaya ne dersin? İlhamımız Barbara Palvin, Paris’te katıldığı bir davette mat ten makyajını mat kırmızı dudaklarıyla tamamlayarak hem doğal, hem de gösterişli bir görünüm yakalamış. Sen de bu görünümü yakalamak için, cilt tonunu mat fondöteninle eşitle ve pudra ile ten makyajının üzerinden geçerek makyajını sabitle.

2. Minimal göz makyajı

null

Eğer yoğun buğulu bakışlar, koyu siyah göz kalemleri sana göre değilse; göz makyajını es geç ve dudak makyajına odaklan. Kirpiklerine siyah bir maskara uygulayarak vurgulaman, kaşlarını ise kaş kalemi ile doldurup belirginleştirmen yeterli olacaktır. Feminen ve ilgi çekici bir dudak makyajı için Irina Shayk gibi koyu ve parlak bir ruj tercih edebilirsin.

3. Kedi gözler

null

Zamansız ve retro bir makyaj stili için kırmızı dudaklarını kedi gözü makyajı ile tamamla. Üstelik kuyruklu eyelinerın bakışlarının da ön plana çıkmasını sağlayacak. Altın tonlarındaki göz farını göz kapaklarına uygulayarak baz oluştur ve kuyruklu eyelinerını çektikten sonra cömertçe siyah maskaranı uygula. Son olarak da kırmızı rujunla makyajını tamamla.

4. Aydınlık dokunuşlar

null

Karlie Kloss retro kırmızı dudaklarını, turuncu bir göz farı ve aydınlık ten makyajı ile tamamlamış. Bu makyajı çok sevdik çünkü hem davetlerde kullanılabilecek kadar havalı, hem de günlük hayatta kullanılabilecek kadar doğal. Karlie’nin makyajından ilham almak için aydınlatıcını elmacık kemiklerinin üzerine, alnına, burun ve kaş kemiğine ve son olarak da çenene uygula. Vee tabii ki mat kırmızı rujunla stili tamamla!

5. Buğulu bakışlar

null

Eğer buğulu göz makyajlarını seviyorsan, kırmızı rujunu kombinlemek için Freida Pinto’dan ilham alabilirsin. Freida, iki tonlu kırmızı dudak makyajını, gri bir göz farı ve eyeliner ile tamamlamış. Freida’nın görünümünden ilham almak için; gri göz farını göz kapaklarına, gözlerinin katlanma bölgesine gelene kadar uygula. Ardından siyah göz kalemini hem üst kirpik çizgine hem de alt kirpik çizginin iç kısmına uygula. Göz kaleminin hafifçe dağıtarak buğulu bir etki yarat. Göz makyajını siyah maskaranı uygulayarak tamamla.

Dudaklara gelince, kırmızı ruj paletindeki koyu tonu dudak çevrene uygula, daha açık tonu ise dudaklarının iç ve orta kısımlarına uygula. Bu adımda L'Oréal Paris Color Riche La Palette Lip Matte Ruj Paletinden yardım alabilirsin. Böylece dudakların olduğundan daha dolgun görünecek! 

Kırmızı rujunu tamamlamak için önce hangi makyaj stilini deneyeceksin? 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön