loader

Ünlüleri Daha Doğal Gösteren 7 Makyaj Hilesi

Favoriye Ekle

Ünlülerin her daim doğal ve duru görünmelerinin sırrını çözdük! Doğal makyaj trendlerinin en popüler olduğu şu sıralar biz de ünlüler kadar doğal aynı zamanda da kusursuz görünmek istiyoruz. Bu nedenle en sevdiğimiz ünlüleri mercek altına aldık ve nasıl bu kadar makyaj yaparak doğal göründüklerini inceledik. Kritik soru ise şu: Makyaj yaparak doğal görünmek mümkün mü? Aşağıdaki makyaj hilelerini uyguladıktan sonra; EVET MÜMKÜN!

Primer&likit aydınlatıcı ikilisi

Ünlüleri Daha Doğal Gösteren 7 Makyaj Hilesi_1

Şimdi sana anlatacağımız makyaj hilesi, cildinin sanki doğal ışıltısı gibi görünecek kadar doğal ve içten görünüyor. Makyaja başlamadan önce primerını eline üstüne hafifçe dök. Üzerine birkaç damla likit aydınlatıcı ekle ve parmaklarınla tampon hareketler yaparak ikisini birbirine karıştır. Bu karışımı cildine uyguladığında cildin sanki doğal ışıltısıyla parlıyor gibi görünecektir. Şimdi kafanda beliren soruyu okuyabiliyoruz: Hangi aydınlatıcıyı kullanmalı? Bu aralar bizim çok sevdiğimiz, elimizden düşürmediğimiz L'Oréal Paris True Match Highlighter'i mutlaka denemeni öneriyoruz. Primer&aydınlatıcı  karışımın emildikten sonra fondöten uygulamasına geçebilirsin. 

Editörün önerisi: Bu karşımı cildine parmaklarınla uygulamanı öneriyoruz. Parmaklarının ısısıyla ürünler daha iyi karışacak ve cildinde daha homojen görünecektir.

Makyajda dengeyi kur

Ünlüleri Daha Doğal Gösteren 7 Makyaj Hilesi_2

Makyajın en önemli kurallarından biri dengeyi kurmaktır. Gideceğin yere ve zamana göre makyajındaki yoğunluğu doğru ayarlamalısın. Gündüz makyajında hem yoğun göz makyajı, hem de iddialı bir ruj sürdüğünde doğal görünmen neredeyse imkansız olabilir. Bunun yerine gözlerini sade bırakarak, dudaklarına iddialı bir kırmızı ruj sürerek makyajında dengeyi kurabilirsin. Eğer mat bir ten makyajı yaptıysan dudaklarında da mat yapıda bir ruj sürmelisin. Canlı ten makyajı yaptıysan saten yapıdaki rujlarla daha dengeli bir görünüm yakalayacaksın. 

Gece makyajında ise makyaj ayarını biraz değiştirebilirsin. Yoğun göz makyajı ve iddialı ruju aynı anda sürmek serbest! Tabii ki birbirine uydurmak şartıyla. Göz makyajındaki renkle, dudaklarındaki renk birbirine uyum sağlıyorsa ideal gece makyajını başarıyla yapmışsın demektir.

Editörün Önerisi: Hem gündüz hem de gece için seni kusursuz gösterecek "En İyi Fondöten Önerilerimize" göz atmayı unutma!

Canlı görünüm için allık şart

Ünlüleri Daha Doğal Gösteren 7 Makyaj Hilesi_3

Blake Lively'nin sürekli canlı ve doğal görünmesinin sırrı pembe allığında saklı! Sen de doğal aynı zamanda da canlı görünmek istiyorsan yanaklarının tam ortasına allık uygulamalısın. Fondöten sürmediğin günlerde bile yanaklarında allık sürerek istediğin o 'fresh' görünümü elde edebilirsin. 2017 makyaj trendlerinden biri olan pembe tonlu allıklar hemen hemen her cilt tipine yakışıyor. Eğer açık tenliysen uçuk pembe allıklar sana çok yakışacaktır. Buğday ve esmer tenliler ise daha koyu, fuşya renkli allıklarla doğal ve enerjik görünümü elde edebilirler. L'Oréal Paris Infaillible Blush Paint Palette sayesinde pembe allığın her tonuna sahip olabilir, renkleri karıştırarak kendi allık rengini elde edebilirsin. 

Allık nasıl uygulanır? Allığını her zaman yanaklarının ortasından saç dibine doğru genişçe bir allık fırçasıyla uygulamalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön