Ünlüleri Daha Doğal Gösteren 7 Makyaj Hilesi

Ünlüleri Daha Doğal Gösteren 7 Makyaj Hilesi

Ünlülerin her daim doğal ve duru görünmelerinin sırrını çözdük! Doğal makyaj trendlerinin en popüler olduğu şu sıralar biz de ünlüler kadar doğal aynı zamanda da kusursuz görünmek istiyoruz. Bu nedenle en sevdiğimiz ünlüleri mercek altına aldık ve nasıl bu kadar makyaj yaparak doğal göründüklerini inceledik. Kritik soru ise şu: Makyaj yaparak doğal görünmek mümkün mü? Aşağıdaki makyaj hilelerini uyguladıktan sonra; EVET MÜMKÜN!

Primer&likit aydınlatıcı ikilisiŞimdi sana anlatacağımız makyaj hilesi, cildinin sanki doğal ışıltısı gibi görünecek kadar doğal ve içten görünüyor. Makyaja başlamadan önce primerını eline üstüne hafifçe dök. Üzerine birkaç damla likit aydınlatıcı ekle ve parmaklarınla tampon hareketler yaparak ikisini birbirine karıştır. Bu karışımı cildine uyguladığında cildin sanki doğal ışıltısıyla parlıyor gibi görünecektir. Şimdi kafanda beliren soruyu okuyabiliyoruz: Hangi aydınlatıcıyı kullanmalı? Bu aralar bizim çok sevdiğimiz, elimizden düşürmediğimiz L'Oréal Paris True Match Highlighter'i mutlaka denemeni öneriyoruz. Primer&aydınlatıcı  karışımın emildikten sonra fondöten uygulamasına geçebilirsin. 

Editörün önerisi: Bu karşımı cildine parmaklarınla uygulamanı öneriyoruz. Parmaklarının ısısıyla ürünler daha iyi karışacak ve cildinde daha homojen görünecektir.


Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris True Match Highlighter

L'Oréal Paris True Match Highlighter


Nude göz makyajıÖzel gecelerde doğal ve canlı görünmek için illa abartılı göz makyajı yapmana gerek yok. Nude tonlarla harika bir göz makyajı yapabilirsin, tıpki Gigi Hadid gibi! Gigi Hadid de özel gecelerde nude göz makyajıyla oldukça doğal görünüyor. Yok gibi duran makyaj stilini seviyorsan bu trende de mutlaka bir şans vermelisin. Öncelikle göz kapağına Maybelline New York The Blushed Nudes far paletindeki pembe alt tonlu nude farını sür. Daha sonra katlanma çizgisine açık kahve tonundaki farını sür ve iyice dağıt. Nude göz makyajındaki en önemli adım, ,iyice karıştırmaktır. Göz pınarlarına da far paletindeki en açık sedef rengini dokundurarak gözlerini daha açık, daha aydınlık gösterebilirsin.

Editörün önerisi: Göz makyajının daha parlak ve ıslak görünmesi için far fırçanı ıslatarak uygulamanı öneriyoruz.


Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti

Maybelline New York The Blushed Nudes Far Paleti


Makyajda dengeyi kurMakyajın en önemli kurallarından biri dengeyi kurmaktır. Gideceğin yere ve zamana göre makyajındaki yoğunluğu doğru ayarlamalısın. Gündüz makyajında hem yoğun göz makyajı, hem de iddialı bir ruj sürdüğünde doğal görünmen neredeyse imkansız olabilir. Bunun yerine gözlerini sade bırakarak, dudaklarına iddialı bir kırmızı ruj sürerek makyajında dengeyi kurabilirsin. Eğer mat bir ten makyajı yaptıysan dudaklarında da mat yapıda bir ruj sürmelisin. Canlı ten makyajı yaptıysan saten yapıdaki rujlarla daha dengeli bir görünüm yakalayacaksın. 

Gece makyajında ise makyaj ayarını biraz değiştirebilirsin. Yoğun göz makyajı ve iddialı ruju aynı anda sürmek serbest! Tabii ki birbirine uydurmak şartıyla. Göz makyajındaki renkle, dudaklarındaki renk birbirine uyum sağlıyorsa ideal gece makyajını başarıyla yapmışsın demektir.

Kaşlarını doğal bırakÜnlülerin doğal görünümlerinin altında doğal taranmış, kalın kaşları yatıyor. Taylor Hill'in kaşlarına zaten bayılıyorduk ama bu makyajla birlikte daha da harika görünüyorlar. Makyajına doğal bir dokunuş eklemek için sen de kaşlarının aralarındaki boşlukları kaş kalemiyle doldurarak daha kalın görünmelerini sağlayabilirsin. 
Lancôme Monsieur Big Brow Kaş kalemi sayesinde kaşlarında doğal bir kalınlık elde edebilirsin. Kaş kaleminin arkasındaki fırça sayesinde ürünü eşit bir şekilde dağıtarak kaşlarının daha doğal görünmesine yardımcı olacaksın. 

Editörün önerisi: Doğal kaş trendi popüler olduğundan beri kaşlarımızı artık hiç inceltmiyoruz. Kaşların sadece üstlerinden çıkan tüylerini temizle, alt kısmına ise hiç dokunma ve hatta daha kalın görünmesi için yukarı doğru tara. Böylece Taylor Hill gibi doğal kaşlara kavuşabilirsin.


Ten rengine uygun fondöten seçFondöten sürdükten sonra sanki cildinde hiç makyaj yokmuş gibi görünmesini istiyorsan fondötenini mutlaka ten rengine uygun almalısın. Ten renginden daha açık veya daha koyu olan fondötenler cildinde oldukça yapay bir görünüm yaratacaktır. Yapay görünüm demek, doğallıktan oldukça uzak bir sonuç demektir. Fondöten alırken mutlaka gün ışığında denemeli ve boyun bölgesinde renk testi yapmalısın. Boynuna fondöteni uyguladığında yüzünle aynı renkte görünüyorsa doğru fondöteni buldun demektir. 

Fondöten satın alırken yapılan en büyük yanlışlardan biri de el üzerinde fondöten denemektir. Elimizin rengi cildimize göre her zaman daha açık olduğu için doğru fondöten rengini elimizde deneyerek bulamayız. 

Fondötenin yüzünde doğal bir sonuç bırakmasını istiyorsan ince yapılı likit fondötenleri kullanmanı öneriyoruz. Maybelline New York Fit Me fondötenin incecik yapısı ve kusursuz örtücülüğü sayesinde istediğimiz doğallığı yakalayabiliyoruz. 

Canlı görünüm için allık şartBlake Lively'nin sürekli canlı ve doğal görünmesinin sırrı pembe allığında saklı! Sen de doğal aynı zamanda da canlı görünmek istiyorsan yanaklarının tam ortasına allık uygulamalısın. Fondöten sürmediğin günlerde bile yanaklarında allık sürerek istediğin o 'fresh' görünümü elde edebilirsin. 2017 makyaj trendlerinden biri olan pembe tonlu allıklar hemen hemen her cilt tipine yakışıyor. Eğer açık tenliysen uçuk pembe allıklar sana çok yakışacaktır. Buğday ve esmer tenliler ise daha koyu, fuşya renkli allıklarla doğal ve enerjik görünümü elde edebilirler. L'Oréal Paris Infaillible Blush Paint Palette sayesinde pembe allığın her tonuna sahip olabilir, renkleri karıştırarak kendi allık rengini elde edebilirsin. 

Allık nereye uygulanmalı?: Allığını her zaman yanaklarının ortasından saç dibine doğru genişçe bir allık fırçasıyla uygulamalısın. 

Parlak dudaklardan vazgeçmeKonu doğallıksa dudaklar kesinlikle parlak olmalıdır nokta! Doğal makyajın sırrı parlak dudaklardan geçiyor. Neelam Gill'in  bu makyajına doğal diyemeyiz ama parlak dudakları bizi bizden aldı. Sen de yoğun göz makyajı yaptığın günlerde doğal bir dudak görünümüyle makyajını tamamlamak istiyorsan mutlaka şeffaf parlatıcının yardımını almalısın. Dudaklarını önce nemlendir daha sonra L'Oréal Paris  Infaillable Lipgloss'unu uygula. 


BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris Infaillable Lipgloss - 101 Girl On

L'Oréal Paris Infaillable Lipgloss - 101 Girl On

Maybelline New York - Fit Me! Matte + Poreless Fondöten - 110

Maybelline New York - Fit Me! Matte + Poreless Fondöten - 110

L’Oréal Paris -  Infaillible Blush Paint Palette 02 Ambers

L’Oréal Paris - Infaillible Blush Paint Palette 02 Ambers

Lancôme Monsieur Big Brow

Lancôme Monsieur Big Brow

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris Infaillable Lipgloss - 101 Girl On

L'Oréal Paris Infaillable Lipgloss - 101 Girl On

Maybelline New York - Fit Me! Matte + Poreless Fondöten - 110

Maybelline New York - Fit Me! Matte + Poreless Fondöten - 110

L’Oréal Paris -  Infaillible Blush Paint Palette 02 Ambers

L’Oréal Paris - Infaillible Blush Paint Palette 02 Ambers

Lancôme Monsieur Big Brow

Lancôme Monsieur Big Brow