loader

Upuzun ve hacimli kirpikler için 5 maskara uygulama ipucu

Favoriye Ekle

Maskara, makyaj rutinimizin olmazsa olmaz parçası, peki maskaralarımızı ne kadar etkili kullanıyoruz? Hayal ettiğin upuzun ve hacimli o heyecan uyandıran kirpiklere kavuşmak için maskara uygulama alışkanlıklarını gözden geçirmeye ne dersin?

1. Maskaranı kirpik diplerine ileri geri (zigzag) hareketlerle uygula.

Upuzun ve hacimli kirpikler için 5 maskara uygulama ipucu_1

Eğer tüm kirpik boyuna aynı miktarda maskara uygularsan, uçlardaki maskara ağırlaşacak ve kirpiklerin bir süre sonra düz bir görünüm alacak. Kirpiklerinin kıvrımını korumak için kirpik diplerine yoğun, kirpik uçlarına hafif maskara uygula. Bunun için maskarayı kirpik diplerine zigzag hareketlerle uygulamayı dene.

2. Kirpiklerinin hem altına hem üstüne maskara uygula

Upuzun ve hacimli kirpikler için 5 maskara uygulama ipucu_2

Eğer ince veya açık renkli kirpiklerin varsa, kirpiklerinin hem altına hem üstüne maskara uygulayarak daha kalın ve yoğun kirpiklere kavuşabilirsin. Bunun için maskaranı kirpiklerinin altına uygularken yukarıya, üstüne uygularken aşağıya bakmayı dene.

3. Eğer kalın kirpikler istiyorsan maskaranı yatay, daha doğal kirpikler istiyorsan maskaranı dikey tut

Upuzun ve hacimli kirpikler için 5 maskara uygulama ipucu_3

Maskara fırçanı tutuş şeklin maskara uygulamasında oldukça önemli. Fırçayı yatay bir biçimde tutup zigzag hareketlerle uygularsan, hacimli kirpiklere kavuşursun. Maskaranı dikey bir biçimde kirpik uçlarına uygularsan daha uzun ve doğal kirpikler elde edersin.

4. Alt kirpiklerine maskara uygularken göz altlarına kaşık tutmayı dene

Upuzun ve hacimli kirpikler için 5 maskara uygulama ipucu_4

Kaşığı göz altına, çıkık kısmı dışarıda kalacak şekilde yerleştir. Adından maskaranı normalde alt kirpiklerine nasıl uyguluyorsan o şekilde uygula. Bu şekilde maskaranı alt kirpiğine daha rahat ve göz altlarına buluşturmadan uygulayacaksın. Aynı taktiği üst kirpiklerine maskara uygularken de deneyebilirsin. 

5. Doğru maskarayı seç

Upuzun ve hacimli kirpikler için 5 maskara uygulama ipucu_5

Bizim önerimiz kirpikleri tek tek belirginleştirerek hacim veren ve topaklanma yapmayan bir maskara tercih etmen. Bu tarife uyan bir maskara biliyorum ben! Maybelline Lash Sensational Maskara’nın yelpaze fırçası kirpiklerini dışa doğru açarak, ok gibi kirpiklere kavuşmana yardımcı oluyor ve yukarıdaki tüm şartlara uyuyor. Üstelik Maybelline Lash Sensational Maskara suya dayanıklı formüle sahip olduğu için son derece kalıcı!

Sahneyi kirpiklerine bırakmaya hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler