loader

Uykusuzlara özel: 8 saat uyumuş gibi görünmenin 3 yolu

Favoriye Ekle

Uykusuz ve yorgun görünmene engel olacak makyaj hilelerini anlatıyoruz!

En az 8 saat uyumanın gerekliliğinden hepimiz haberdarız. Ancak hayat koşulları her zaman buna izin vermeyebiliyor. Yetişmesi gereken projeler, çalışılacak sınavlar ya da stres... Tüm bunlar uykunu almanı engelliyor olabilir. Peki uykusuzluğunun yüzünden anlaşılması gerektiğini kim söyledi? Birkaç kolay makyaj tüyosuyla, pekala dinlenmiş ve enerjik görünebilirsin! Doğru makyaj tüyoları, en iyi makyaj malzemeleri ve tabii ki Makyaj.com'un rehberliği sayesinde uykusuz görünümünü profesyonelce gizleyelim. İşte karşında yorgun ve uykusuz görünümü gizlemek için yapman gerekenler...

Cildini nemlendir ve aydınlat

Cildini nemlendir ve aydınlat

Az uykunun etkileri tüm yüzüne yansır. Yetersiz ya da kalitesiz uyku, göz altlarının şişerek koyulaşmasına, cildinin de nemini kaybederek kurumasına yol açar. Ne kötü! Bu yorgun görünümü gidermek için, yüzüne nemlendirici etkili makyaj bazı uygulayarak başlayabilirsin.

Uykusuzluğumuzu gizlemek istediğimiz zamanlarda, makyaja başlamadan önce ilk olarak Maybelline Fit Me Luminous +Smooth Makyaj Bazı'nı uyguluyoruz. E vitamini içeren formülüyle cildi yenileyen, nemlendiren ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayan bu makyaj bazı, yüzde nemli bir bitiş yaratıyor. Sanki saatlerce uyumuşsun gibi canlı, ışıl ışıl ve enerjik görünen bir cilt için Fit Me makyaj bazını her makyaj uygulamasında kullanmalısın.

Taze ten makyajı

taze ten makyajı

Hassas göz çevresine özen göstermek, dinlenmiş görünmeyi sağlamanın odak noktası. Şişlik giderici göz kremiyle birlikte, kapatıcıdan yardım alarak bakışlarına parlaklık ve canlılığını yeniden kazandırabilirsin. Kapatıcıyı göz altlarına ve kızarıklık ya da koyu kusurlar gördüğün kısımlara uygula. Kolay sürülen kremsi yapılı bir ürün seçebilirsin.

Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı, göz çevresine ve göz kapaklarına tampon hareketlerle uygula. Kapatıcının ucundaki süngerli aplikatörle dağıt. Ciltteki donuk ve mat görünümü gideren bu kapatıcı, Goji Berry içeren formülü ile pürüzsüz bir uygulama sağlıyor ve cilde tazelenmiş bir etki veriyor. Göz altı şişkinliklerini, ince çizgileri, kaz ayaklarını ve koyu halkaları gizlediği için de yorgun günlerde 8 saat uyumuşsun gibi bir görünüm veriyor.

Biz Maybelline kapatıcıyı kontür yapmak için de kullanıyoruz. Burun üzerine, dudak çevresine ve elmacık kemiklerinin üzerine Instant Anti Age Eraser'ı uygulayarak cildinde daha dinlenmiş ve aydınlık bir bitiş sağlayabilirsin.

Açık tonlu ve ışıltılı far kullan

Açık pembe far kullan

Gözlerini daha canlı göstermek için açık pembe gibi fresh ve ışıltılı bitişi olan farları tercih etmelisin. Maybelline Color Tattoo 24Hr 150 Socialite Açık Pembe Krem Göz Farı, gözlerinin çok daha enerjik ve canlı görünmesine yardımcı olacak. Özellikle göz pınarlarına aydınlatmak için uyguladığında farkı anında göreceksin. Işıltılı ve ısak bir bitişe sahip olan Color Tattoo krem farlar, 24 saate kadar kalıcı etkisi ve kolay dağıtılabilir olmasıyla bizim gönlümüzü kazandırlar. Yorucu ve yoğun dönemlerimizde Maybelline krem farların yoğun pigmentasyonu ve uzun süre kalıcı özelliğine güvenerek kendimizi ıslak bitişli göz makyajının eline bırakıyoruz. Henüz kimseden 'solgun görünüyorsun, uykusuz musun?' sorusunu duymadık, darısı başına :).

Bonus: Mat dudakların pratikliğine güven

Maybelline New York Superstay Matte Ink

Uykusuz olduğumuz zamanlarda yenilemeye ihtiyaç duymayacağımız ve bulaşmaya dayanıklı rujları tercih ediyoruz. Maybelline New York Superstay Matte Ink Unnude Ruj 65 Seductress, bizi en canlı ve enerjik gösteren nude rujlardan biri! 16 saate kadar dayanıklı, yeme içme sonrası bozulmayan Maybelline mat ruj, dudaklarda kuru bir his bırakmıyor ve kadife yumuşaklığı yaratıyor.

Uzun süren toplantılar, buluşmalar ve düğün gibi organizasyonlarda bile rahatlıkla tercih edebileceğin Superstay Matte Ink rujlardan birkaç farklı rengi edinmeni öneririz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler