loader

Uzman tavsiyeleri: Cildin hiç olmadığı kadar kusursuz

Favoriye Ekle

Cildinin hiç olmadığı kadar kusursuz görünmesini ister misin? Cevabını almaya gerek bile duymuyoruz. Küçük bir sır verelim: İnce çizgilerin, derin kırışıklıkların ya da güneşin cildine verdiği hasar tek bir gece de oluşmadı, kusursuz ten görünümü için de yine zamana ihtiyacın olacak. Aşağıdaki adımları günlük ritüeline uygula ve mükemmel ten görünümünün tadını çıkar.

Evde cilt bakımı

Cildinin kusursuz görünümünü desteklemek için günde iki kere cildini temizleyip, tonikleyip, nemlendirdiğini tahmin ediyoruz. Cilt bakım ritüelini bir adım öteye taşımak için cildine haftalık olarak peeling yap ve maske uygulamaya başla.

Sigarayı bırak!

Açıklama yapmaya gerek yok ancak, sigara içmek cildindeki oksijeni azaltarak cildinin kurumasına, renginin solmasına ve erken yaşlanmaya neden olur. Sigara içenlerin ciltleri genellikle solgun ve gri tonlarda olur. Hem sağlığın, hem güzelliğin için bu kötü alışkanlıktan bir an önce vazgeçmeni şiddetle öneririz!

Güneş kremine yönel

Sıklıkla söylediğimiz gibi, güneş ışınları cildinin en büyük düşmanı olabilir. D vitamininden kendini mahrum bırakman gerektiğini söylemiyoruz ancak dışarı çıkarken cildini mutlaka güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruman gerekir. Yaz kış farketmeksizin hergün cildini güneş kremi ile korumayı dene. Güneş koruması içeren CC kremler de bu konuda en iyi dostun olacak.
 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön