loader

Uzun süre göz alıcı tırnaklar: 4 adımda daha kalıcı manikür

Favoriye Ekle

Kalıcı bir manikürün sırrı, doğru bir baz uygulamasından geçiyor. Yalnızca baz oje uygulamasından bahsetmiyoruz, sağlıklı tırnaklar hem manikürünün kalıcı olmasını hem de daha iyi görünmesini sağlayacak. İyi haber! Tırnak etlerinle, düzensiz uzayan tırnaklarınla ve kuru cildinle kolayca baş edebilirsin.

Biraz özen göstererek, güzel ellere ve göz alıcı manikürler için harika bir baza sahip olacaksın.

Nemlendirme

nemlendirme

Anti-bakteriyel jeller ve sabunlar ellerinin kurumasına yol açar. Buna rüzgar, yağmur ve kuru hava da eklenince, yumuşak eller hayal gibi görünebilir. Bu nedenle, kaybolan nemi ellerine geri kazandırmalısın. Eğer acelen varsa, nemlendirici kremler sana yardımcı olacak ama zamanın olduğunda, krem uygulamasından önce ellerini ıslatman, daha fazla nemin hapsolmasını sağlayacak.

Tırnak eti bakımı

Tırnak eti bakımı

Tırnak etlerine bakım yapmak, kalıcı manikürlerin bir diğer sırrı. Eğer sert tırnak etlerin varsa, bu noktalarda, ojenin soyulması kolaylaşacak. Bunun önüne geçmek için, tırnak etlerini düzenli olarak yumuşatarak, geriye doğru it ve yalnızca mecbur kaldığın durumlarda kes. Tırnak etlerini kestiğinde, oradaki deri sertleşir ve kendini tamir ederken daha sert tırnak eti oluşumuna sebep olur. Bu sonsuz bir döngüye dönüşebilir! Tırnak etini kesmemek için sıklıkla nemlendirmelisin.

Evde profesyonel manikürün nasıl yapıldığını öğrenmek için ilgili yazımıza bekleniyorsun!

Törpüleme

törpüleme

Kalıcı manikür için bir önemli adım da, törpüleme işlemi. Tırnak şekilleri yaparken tırnağını tek bir yöne törpülediğinden ve tırnağın için doğru törpüyü seçtiğinden emin ol.

İpucu – En pratik tırnak şekillerinden biri de, hafif yuvarlak ve kısa manikürler. Uzun tırnaklar eğlenceli olsa da, günlük kullanımda, ojenin kolaylıkla soyulmasına yol açacaktır. Tırnak bakımı için bu bilgiye kulak vermelisin.

Baz ve top-coat

Baz ve top-coat

Son olarak, manikürünün kalıcı olması için her zaman baz ve top coat kullanmalısın.

Bonus öneriler

Uzun süre göz alıcı tırnaklar: 4 adımda daha kalıcı manikür_1

Yaz aylarında manikürümüzün uzun süre dayanması neredeyse imkansız. Denize veya havuza girdikçe çıkan ojeler eminiz senin de kabusundur. Sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da ojenin uzun süre tırnağında kalması için sana 5 ipucu veriyoruz. Bu adımları uyguladıktan sonra manikürünün daha uzun süre tırnağında kalacağını göreceksin.

Tırnak kenarları

Ojeni taşırma

Baz katını sürerken biraz daha cesur olabilirsin. Sadece tırnağına değil, tırnak kenarındaki etlerine de baz katını uygularsan, sonrasında süreceğin oje daha uzun süre tırnağında kalacaktır. Şeffaf baz katları ojenin tırnağına zarar vermesini de engelleyeceği için mutlaka maniküründe kullanmalısın.

Ojeni taşırma

Ojeni taşırma

Ojeni sürerken sadece tırnağına uygulamalısın. Ojeni taşırdığında hemen asetonla silerek daha temiz bir manikür elde edebilirsin. Kütiküllerine değen ve taşan ojeler çok daha kolay tırnağından çıkacağı için ojeni tırnak etlerine değmeden bitirmelisin. Katiküllerin ve ojen arasında görünen minik tırnak görüntüsü doğru bir manikürün işaretidir.

Ojeni kat kat sürme

Ojeni kat kat sürme

Ojeni en fazla iki kat uygulamalısın. Daha uzun süre tırnağında kalması için sürdüğün 3-4 kat oje hem tırnağın için zararlı, hem de manikürün için kullanışsızdır. Bunun yerine bir veya iki kat oje sürerek daha uzun süre manikürünü kullanabilirsin.

Sıcaktan uzak dur

Sıcaktan uzak dur

Güneşte oje sürmek adeta işkencedir. Sıcakta, hemen kuruyan ve katılaşan oje seni zor durumda bırakabilir. Bu nedenle ojeni sürerken serin bir odada olmanı tavsiye ediyoruz. Tırnaklarını kuruturken de serin bir odada durmak bu işlemi hızlandıracaktır.

Glitter oje

Glitter oje

Simli ve ışıltılı ojeler bu senenin en büyük trendlerinin başında geliyor. Bu ojelerin en büyük avantajı ise tırnakta daha uzun süre kalmaları. Glitter oje tırnağından soyulduğunda dahi çok fazla dikkat çekmiyor. Bu nedenle uzun süre glitter manikürünü kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/