loader

Uzun süre kalıcı ten makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle
Uzun süre kalıcı ten makyajı nasıl yapılır?

Kimse, emek verip yaptığı kusursuz makyajın kısa bir süre içinde uçup gitmesini istemez. Sabah, uykumuzdan feragat edip yaptığımız ten makyajının daha gün ortasına gelmeden kaybolması korkunç olmaz mıydı? Ten makyajının kalıcı olması için basit birkaç makyaj tekniğinden fazlasına ihtiyacın yok. Uzun süre kalıcı bir ten makyajının ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam et!

1. Adım: Cildini hazırla

Birçoğumuz bu adımı atlıyoruz ancak, makyaj bazı kullanarak cildini makyaja hazırlamak hem ten makyajının kusursuz görünmesini hem de çok daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacak. Parlamayı kontrol altına almak için bizim önerimiz NYX Professional Makeup Shine Killer Makyaj Bazını, tek başına veya makyajdan önce uygulaman. Eğer geniş gözeneklerin varsa NYX Professional Makeup Pore Filler Makyaj Bazını da kullanabilirsin.

2. Adım: Renk eşitle

Cilt tonunu eşitlemek için cilt tonuna uygun fondötenini noktalar halinde yüzüne uygula ve dağıt. İnceden yoğuna arzu ettiğin ideal kapatıcılık için NYX Professional Makeup Total Control Drop Fondöteni kullanabilirsin. 24 farklı renk seçeneği arasından cilt tonuna en uygun tona karar ver ve içerisinde bulunan damlalık yardımıyla kolayca uygulayarak kadifemsi mat bir görünüm yakala.

3. Adım: Baking

Makyajını sabitlemek için “baking” yöntemiyle makyajını pişirmeyi dene. Transparan pudranı cömertçe göz altlarına uygula, birkaç dakika kadar bekle ardından fazla pudrayı temiz bir makyaj fırçasıyla temizle. Bu aşamada NYX Professional Makeup HD Finishing Powderı kullanabilirsin. 

4. Adım: Sabitle

Son olarak makyaj sabitleyici spreylerle, ten makyajının gün boyu kalıcı olmasını sağla. İsteğine göre mat veya ıslak bitiş veren makyaj sabitleyici spreyleri tercih edebilirsin. Bizim önerilerimiz NYX Professional Makeup Setting Sprayler! Makyaj sabitleyici spreyleri hakkında her şeyi öğrendikten sonra bu ürünlerden vazgeçemeyeceksin.

Gün boyu kalıcı ten makyajın artık hazır! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön