loader

Uzun Tırnaklar 2023'te Yerini Kısa Stiletto Tırnaklara Bırakıyor

Favoriye Ekle

Tırnak modasının yeni gözdesi kısa stiletto tırnak nasıl yapılır merak ediyor ve manikürünü trendlere uygun hale getirmek istiyorsan bu yazı tam sana göre! 

Hedefin tırnak modasına bu yıl da uyum sağlamak ve tırnaklarınla tüm gözleri ellerine çevirmek mi? O halde yavaş yavaş tırnaklarını kısaltmak için hazırlıklarına başlayabilirsin. Çünkü jel tırnak ve kalıcı oje trendlerinin beraberinde, 2023 tırnak modasının senin için yepyeni bir dinamiği daha var: Kısa stiletto tırnaklar

Biz kısa stiletto tırnak trendi için daha az önce uzun tırnaklarımızı kısalttık ve şekillendirdik bile. Klavyede yazarken bile büyük bir kolaylık sağlıyor doğrusu. Seni de bu yeni trendin bir parçası haline getirme konusunda biraz ısrarcıyız. Çünkü bu yeni tırnak trendi bize kalırsa çok şık, zarif ve kullanışlı! Hadi o zaman, kısa stiletto tırnak stiline daha yakından bakalım! 

Kısa Stiletto Tırnak Nedir?


Kısa Stiletto Tırnak Nedir?

Kısa stiletto tırnak adlandırması, tırnakların sivri uçlu fakat kısa bir şekilde törpülendiği stil için kullanılıyor. Uzun ve sivri uçlara sahip tırnaklara özellikle geçtiğimiz dönemlerde fazlaca aşina olduğunu düşünüyoruz. Uzun formunun yanı sıra kimi zaman oval tırnak görünümünde kimi zaman ise badem tırnak olarak görmeye alıştığımız bu tırnak trendleri, şimdi yeni bir isimle karşımıza çıkıyor. 

Kısa balerin tırnak modellerine benzerliğiyle dikkat çeken, ancak balerin tırnaklara göre çok daha sivri uçlara sahip olan kısa stiletto tırnaklar, bizce balerin tırnak modelleri de dahil olmak üzere bu sezon birçok tırnak modelini gölgede bırakacak!

Kısa Stiletto Tırnak Şekli Nasıldır?

Kısa Stiletto Tırnak Nedir?

Kısa ve sivri uçlu yapıda olan stiletto tırnaklar, modern görünümlü ve bakımlı eller oluşturma konusunda son derece başarılı. Uzun olmayan yapısı sayesinde son derece zarif bir görünüm sunan kısa stiletto tırnaklar, sivri uçlarıyla çarpıcı ve dikkat çekici bir tırnak stili oluşturuyor. Bunlarla birlikte küt tırnaklara ve gül tırnak şekline göre daha feminen bir etki yaratan kısa stiletto tırnaklar, neredeyse her birimizin yanıt aradığı “Hangi tırnak şekli eli ince gösterir?” sorusuna da alternatif oluyor. 

Kısa Stiletto Tırnak Nasıl Yapılır?

Kısa Stiletto Tırnak Nasıl Yapılır?

Zamanında birçoğumuz Balerin tırnak şekli nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını aramış ve tırnaklarımıza balerin tırnak görünümü vermiştik. Değişen trendlere ve tırnak modasına uyum sağlamak için ise şimdilerde sen de stiletto tırnak nasıl yapılır sorusunun yanıtını arıyorsan buldun sayılır. Eğer stiletto tırnak yapımıyla ilgili endişelerin varsa içini rahatlatmak isteriz. Kısa stiletto tırnak modeli yapımı tahmin ettiğinden çok daha kolay ve keyifli. İstersen hiç vakit kaybetmeden tırnaklarına nasıl kısa stiletto şekli vereceğinin detaylarına bakalım! 

  • Kısa stiletto tırnak modelleri için ilk adımda ellerinin ve tırnaklarının temiz olduğundan emin olmalısın.
  • Tırnaklarının daha kusursuz bir görünüme kavuşması için tırnak eti bakımı yapabilirsin.
  • Ardından tırnak uçlarını hepsi aynı boy olacak şekilde kısaltmalı ve yanlardan uca doğru sivri bir form vererek törpülemelisin. Bu aşamada tırnağının tam ortasını kendisine odak seçerek kenarları o doğrultuda törpülemeye özen göstermen önemli. 
  • Tırnaklarının pürüzsüz bir görünüme sahip olması için tırnak üzerini de törpüleyebilir ve işlem bittikten sonra tırnaklarını nemlendirebilirsin. Artık 2023 manikür trendlerine uygun tırnaklara sahipsin!
  • Eğer tırnakların kısa stiletto şekli için yeterince uzun değilse stiletto takma tırnak kullanabilirsin. Stiletto takma tırnak satın alarak istediğin boyuta getirebilir ve kısa stiletto görünümü elde edebilirsin. 

Kısa Stiletto Tırnak Kimlere Yakışır?

Kısa Stiletto Tırnak Kimlere Yakışır?

Kısa stiletto tırnaklar sivri ince uçlarıyla son derece dikkat çekici bir stil oluşturmasının yanı sıra, her el ve tırnak yapısına uygun olmasıyla da kalbimizi çalıyor. Küt, oval, gül ya da badem; hangi tırnak stiline sahip olursan ol, kısa stiletto tırnakları deneyebilir ve tırnaklarına kolaylıkla bu formu verebilirsin. 


Artık sezonun yeni tırnak modelini yakından tanıyor ve kısa stiletto tırnak yapmanın inceliklerini biliyorsun. E hadi, hiç vakit kaybetmeden sen de kısa stiletto tırnaklarınla 2023 tırnak modasına uyum sağla! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler