loader

Uzun ve doğal görünümlü kirpikler için 4 öneri

Favoriye Ekle
Uzun ve doğal görünümlü kirpikler için 4 öneri

Kuşkusuz "makyajsızmış gibi" bir görünüm, bu sezona damgasını vurdu. Özellikle de podyumlarda sıkça gördüğümüz bu tarz, esin kaynağımız oldu. Modellerin maskara kullanmadan tüm dikkati kirpiklerine nasıl çektiklerini sen de merak ediyorsan, önerilerimize göz atabilirsin.

1) Uzun ve sağlıklı kirpiklerin anahtarı, öncelikle bakım. Kirpiklerinin uzamasını istiyorsan nemlendirme işlemi çok önemli. Vitamin E, hindistancevizi yağı, badem yağı ve zeytinyağı nemlendirme işlemi için favori ürünler. Gece yatmadan önce kirpiklerine bakım yağını uygula, sabah kalktığında nasıl yumuşak ve sağlıklı kirpiklere sahip olduğuna inanamayacaksın.

2) Kirpiklerini doğal yollardan kalınlaştırmanın yollarından bir diğeri de "vazelin". Vazelini uyguladıktan sonra yüzünü ıslatmak kirpiklerin birazcık birbirine yapışmasını, daha kalın ve koyu görünmesini sağlar.

3) Eyeliner senin en yakın arkadaşın! Üst kirpiklerinin dibine uyguladığın ince bir eyeliner, kirpik diplerini yoğunlaştırırken gözlerinin daha büyük görünmesini sağlar.

4) Kirpiklerinin uzun görünmesi için ekstra bir ürüne ihtiyacın olmadığını unutma. Kirpik kıvırıcıyı kirpiklerine 30 saniye kadar uyguladıktan sonra kirpiklerinin daha uzun göründüğünü farkedeceksin. Aynı şekilde kirpik fırçası da doğal bir dokunuşla daha dolgun görünmelerini sağlar.

İpucu: Maskara sürüp maskarasız gibi görünmenin sırrı; bir kat kahverengi maskara!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön