loader

Vanilya Girl Trendi Nedir? Bu Trend için Makyaj Çantasında Hangi Malzemeler Olmalı?

Favoriye Ekle

Çabasız bir şekilde estetik hissettiren, tertemiz ve derli toplu bir görünüm sunan vanilla girl akımı 2023 moda trendleri arasında bir yıldız gibi parlıyor. Hadi, vanilla girl ne demek ve vanilla girl trendi için makyaj malzemeleri neler daha yakından bakalım!

Vanilya kız trendi sosyal medya akışımızda çıktığı ilk günden beri yerini korumayı başarıyor. Krem renginin her tonunu içine alan vanilya girl trendi gardıroplarımızda etkisini göstermeye devam ederken, makyaj dinamiklerimiz arasına da dahil olarak yeni bir makyaj trendi oluşturdu. Bu trend senin için şimdi daha da ilgi çekici oldu değil mi? Öyleyse vanilya girl trendi nedir konusuyla başlayan ve vanilya girl makyajına kadar uzanan bu satırlar seni kendisine çekecek! Hadi, başlangıcı hemen yapalım!

Vanilya Girl Trendi Nedir?

Vanilya Girl Trendi Nedir?

Vanilya girl trendi, tepeden tırnağa vanilya ve tonlarının hüküm sürdüğü bir moda trendi. Üstelik bu yılın en popüler trendlerinden biri! Vanilya renginin yumuşak ve samimi tavrını kombinlere taşımayı mümkün kılan vanilya girl trendi sade, minimal ve oldukça zarif bir görünüm oluşturuyor. Öyle ki vanilla girl trendinin minimal ve monokrom akımlarından beslendiğini, hatta çoğu zaman bu stillerin devamı niteliğinde olduğunu da söyleyebiliriz. Şimdilerde ise makyaj uygulamalarına yön veren bu trend, moda dünyasının tüm alanlarında hızlı yayılmaya devam ediyor.

Vanilya Girl Makyajı Nedir?

Vanilya Girl Makyajı Nedir?

TikTok makyaj trendleri arasında son derece popüler olan vanilya girl trendinin doğal, samimi ve belki biraz da neşeli bir görünüm hedeflediğini söyleyebiliriz. Vanilya girl makyajı için basit adımlar atmak ve vanilya kız trendine uygun makyaj ürünleri tercih etmek önemli. 

Cilt tonuna uyum sağlayacak, doğal tonlardan oluşacak makyaj malzemeleri bu noktada vanilya kız makyaj trendine uygun bir görünüm elde etmene yardımcı olabilir. Vanilya makyaj trendi için tonu eşitlenmiş bir cilt görünümü oldukça önemli. Bununla birlikte vanilya ve bej tonu bazlı göz makyajı ve natürel renklerde dudaklar bu makyaj stilini tamamlamak için birebir!

Vanilya Girl Makyajı için Hangi Malzemeler Kullanılır?

Vanilya Girl Makyajı için Hangi Malzemeler Kullanılır?

  • Pürüzsüzleştirici makyaj bazı
  • Parlak bitişli renkli nemlendirici veya hafif yapılı fondöten
  • Parlak bitişli kapatıcı
  • Şeftali tonlarında parlak bitişli allık
  • Nude dudak kalemi
  • Şeffaf veya yarı transparan dudak parlatıcısı

Vanilya Girl Makyajı Nasıl Yapılır?

Vanilya Girl Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Vanilya girl makyaj adımlarını öğrenmek hiç zor değil. Vanilya girl trendini deneyenlerden biri olmak için doğal makyaj stillerini tercih etmelisin. 
  • Cildini nemlendirdikten sonra hafif yapılı ve cilt tonuna uyum sağlayan bir fondöten ve kapatıcıyla makyajına başlayabilirsin. 
  • Vanilya tonlarında far paletiyle gözlerini renklendirdikten sonra yanaklarına şeftali tonlarında allık uygulayabilirsin. 
  • Nude dudak görünümü vanilya kız trendi için son derece ideal. Bej tonlarında dudak kalemiyle dudaklarını belirginleştirebilir ve bir dudak parlatıcıyla ışıltılı bir vanilya kız makyajı yapabilirsin. İşte bu kadar!

Vanilya Girl Makyajı için Fondöten Önerisi

Vanilya Girl Makyajı için Fondöten Önerisi

Cilt kusurlarını kapatırken aynı zamanda pürüzsüz, aydınlık ve tonu eşitlenmiş bir görünüm vadeden Maybelline Instant Perfector Glow 4 Etki 1 Arada Fondöten’i vanilya girl makyajı için tercih edebilirsin. Cilt rengine uyum sağlayacak ton seçeneklerine sahip olan bu fondöten, içerdiği ışıltılar ve kolayca dağılan ince yapısıyla doğal bir görünüm elde etmeni sağlayacak.

Vanilya Girl Makyajı için Kapatıcı Önerisi

Vanilya Girl Makyajı için Kapatıcı Önerisi

Vanilya girl estetiği trendinin püf noktaları arasında doğal ve eşit tonlu bir cilt görünümü öne çıkıyor. Göz çevrendeki koyu leke görünümlerini azaltmak ve daha aydınlık görünen bir ten oluşturmak için parlak bitişli ve ince yapılı bir kapatıcı tercih edebilirsin. Bunun için Maybelline New York Instant Eraser Kapatıcı’yı kullanabilirsin. Kusursuza yakın bir ten makyajı yapmana yardımcı olacak bu Maybelline kapatıcı, vanilya girl makyajı için son derece ideal bir tercih!

Vanilya Girl Makyajı için Far Önerisi

Vanilya Girl Makyajı için Far Önerisi

Vanilya girl makyajı için tercihin bizce, vanilya tonu ve ışıltılı bitişiyle Maybelline New York Color Tattoo 24H Eye Stix Göz Farı olmalı! Vanilya girl trendine uyum sağlayacak üç farklı renk tonu ve kremsi dokusu sayesinde bu göz farı, istediğin o etkiyi yaratacak!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Vanilya Girl Makyajı için Allık Önerisi

Vanilya Girl Makyajı için Allık Önerisi

Vanilya kız makyajı yaparken sıcak bir görünüm elde etmen için yanaklarına şeftali tonlarında allık uygulayabilirsin. Bunun için önerimiz, Maybelline New York Fit Me Allık serisinin şeftali tonu. Hem göz makyajınla bir bütün oluşturacak hem de tenine doğal bir ışıltı katacak bu allık, vanilya girl olmak için sana yoğun etkili bir seçenek sunuyor!

Vanilya Girl Makyajı için Dudak Combosu Önerisi

Vanilya Girl Makyajı için Dudak Combosu Önerisi

Eğer vanilya girl makyajı yapmak istiyorsan Maybelline New York Color Sensational Dudak Kalemi ile yine Maybelline’in Lifter Gloss’unu tercih ederek dudak combo’su yapabilirsin. 6 Beige Babe veya 8 Gone Greige renklerindeki dudak kalemini, Sun rengi dudak parlatıcıyla bir araya getirebilirsin. Dudaklarını kalemle belirginleştirdikten sonra dudak parlatıcısını uygulayarak, canlı ve parlak bir dudak combo’suyla bu trende son noktayı koyabilirsin.

Vanilya girl makyaj uygulamasının, sana vanilyalı bir dondurma veya vanilyalı bir kahvenin verdiği hazzı sunacağını umuyoruz. Bu leziz makyajı denemek için geç kalma! :)

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/