loader

Videolu Görüşme Sorunsalı: Hiç Makyaj Mı? Sonuna Kadar Mı?

Favoriye Ekle

Videolu görüşmelerde nasıl makyaj yapılır? Adım adım neler yapman gerektiğini anlatıyoruz!

Online eğitim, evden çalışma derken, uzun bir süredir videolu görüşmeler, toplantılarda kamera açmak gibi durumlarla karşılaşıyoruz. Bir çoğumuzun “Ev haliyle” katıldığı bu okul ve iş ortamında, videolu görüşmeler için makyaj yapmamız gerekebiliyor. Sadece derdimiz güzel görünmek değil, aynı zamanda iyi hissetmek. Evdeki rutini hareketlendirmek ve daha motive olmak için ufak dokunuşlar yapabiliriz. Bu yazımızda, videolu görüşmelerde makyaj sorunsalını masaya yatırıyoruz: Hiç makyaj mı, yoksa sonuna kadar mı?

Videolu görüşme makyajı

Sağlıklı ve canlı görünen cilt için öneriler

Sağlıklı ve canlı görünen cilt için öneriler

Evde çalışırken tabii ki dışarı çıkacakmış gibi makyaj yapmıyoruz, eski makyaj rutinimiz haliyle biraz değişikliğe uğradı. Videolu görüşmeler için makyaj yaptığımızda en çok ten makyajını ön planda tutuyoruz. Cildimizi daha sağlıklı ve canlı, eşit tonda göstermek için hafif bir fondöten ve kapatıcı uygulamayı tercih ediyoruz.

Genellikle Maybelline Affinitone fondöten, kurtarıcımız oluyor. E vitamini ve hyaluronik asit içeren formülüyle aynı zamanda cildimize bakım yapan bu fondöten, çok doğal bir bitişe sahip. Ciltteki kusurları gizlerken yokmuş gibi durduğu için makyaj yapmış gibi de görünmüyoruz.

Sağlıklı ve canlı görünen cilt için öneriler 2

Ama acelemiz varsa ve aniden bir toplantıda kamera açmamız gerekirse, işte o noktada en iyi kapatıcılardan birine baş vuruyoruz: Maybelline Instant Anti Age Eraser! Yorgun görünümü anında gizleyen ve göz altı morluklarını tek seferde yok eden bu kapatıcı, hızlı makyaj yapmamız gereken zamanlarda hep elimizin altında.

Belirgin kaşlar

Belirgin kaşlar

Videolu görüşmelerde kaşlar da son derece önemli. Doğal bir şekilde belirginleştirilmiş, düzgün görünen kaşlar da olmazsa olmaz. Bunun için renkli bir kaş maskarası son derece kullanışlı. Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası, kaşları hızlı bir şekilde belirginleştirmek ve şekillendirmek için çok kullanışlı. Minik tarağı kaşları pratik bir şekilde tarıyor, daha dügzün ve belirgin görünmesini sağlıyor.

Allığın etkisi

Allığın etkisi

Videolu görüşme makyajında, allık da son derece etkili bir adım. Cilde anında canlılık veren ve daha enerjik görünmemizi sağlayan bir adım olduğu için asla atlamıyoruz. Maybelline Fit Me allıklardan 35 Corail rengi, doğal mercan tonuyla cilde sağlıklı bir renk veriyor. Toz formülüyle çok kolay dağılan bu allık, rahatlıkla artırılabildiği için de favorilerimizden.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Nemli ve dolgun dudaklar

Nemli ve dolgun dudaklar

Videolu görüşmelerde, öyle yoğun bir ruj uygulamak istemiyorsan, dudaklarını nemlendirecek ve daha dolgun görünmelerini sağlayacak bir lip gloss tercih edebilirsin. Böylece hem bakım yapmış olacaksın, hem de dudakların harika görünecek. Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcıları, doğal nude tonları sayesinde abartısız bir etki veriyorlar. Üstelik hyaluronik asit içeren formülleriyle dudakları nemlendirirken, daha pürüzsüz ve dolgun görünmelerini de sağlıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/