loader

Vintage etkisi: '50'ler stili kırmızı dudaklar-kedi gözler

Favoriye Ekle

Vintage stil, günümüzde neredeyse herkesçe çok seviliyor. Özellikle ünlüler, bu konuyla oldukça yakından ilgileniyorlar. Stil demek, elbette sadece kıyafet demek değil! Makyaj da stilin önemli bir parçası. Sen de sıradanlıktan sıkıldıysan, buram buram 50'ler kokan bu makyajdan esinlenebilirsin!

Sıra sende

50'lerin dişi makyaj stiliyle herkesi büyüle!

Birinci adım:

Öncelikle 50'lerin kusursuz tenli kadınları gibi bir yüz için, cildine makyaj bazı uygula. Aydınlatıcı etkili olursa cildin çok daha ışıltılı görünecektir. Ardından hafif yapıda bir fondöteni fırça yardımıyla uygulayıp dağıt. Yüz hatlarını öne çıkarmak için az miktarda bronz pudrayı elmacık kemiklerinin altına, çene kemiğine, burun kenarlarına ve alnının saç çizgisine yakın olan kısmına sür.

İkinci adım:

50'lerin pin-up etkili çekici bakışlarına sahip olmak için, öncelikle göz kapaklarına primer uygulayarak eyeliner için gereken zemini hazırla. Üst kirpik diplerinin iç kısmına siyah kalem çekerek "Hollywood eyelinerı" denilen bu kirpik dolgunlaştırıcı yöntemi uygula ve eyelinerla devam et. Kırmızı ruj ile iddialı bir görünümüne sahip olacaksın. Bu yüzden eyelinerı zarif ve ince tutmaya özen göster. Son olarak kirpiklerine iki kat siyah maskara uygula.

Üçüncü adım:

Kırmızı ruj öncesinde dudaklarını pürüzsüz bir hale getirmek için diş fırçasıyla dudaklarına hafifçe masaj yap. Ardından dudaklarına şeffaf dudak kalemiyle çerçeve çiz ve dudaklarını daha dolgun göstermek için, üst dudaklarının ortasında bulunan v şeklindeki alana aydınlatıcı sür. Son olarak ruju dikkatlice uygula ve peçeteyle fazlalığı alarak bir kat tranparan pudra sür. Bu sayede kalıcı ve mat bir ruj elde edeceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön